Uniwersytet Medyczny w Lublinie (UMLUB) - rekrutacja na studia 2024/2025

Uniwersytet Medyczny w Lublinie (UMLUB) - rekrutacja na studia 2024/2025

Uniwersytet Medyczny w Lublinie (UMLUB) - przeliczniki punktów na studia (kalkulator maturalny)

Matura - poziom podstawowy

język polski

matematyka

 

Matura - poziom rozszerzony

 

Osoby posiadające tytuł technika

Przelicz punkty i sprawdź, czy się dostaniesz



Kalkulator maturalny spełnia jedynie rolę informacyjną, nie może być stosowany do wyliczeń w procesie rekrutacji na studia. Otouczelnie.pl nie gwarantuje poprawności wyników oraz nie ponosi odpowiedzialności za użycie kalkulatora.

Uniwersytet Medyczny w Lublinie. Jak liczyć punkty na studia

Rekrutacja na studia w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie to zagadnienie działające niczym magnes, przyciągające niezliczoną rzeszę młodych ludzi, którzy marzą zarówno o ciekawych studiach, jak również o ciekawej przyszłości zawodowej. Studia medyczne uchodzą za jedne z najbardziej wymagających, ale i tak kierunki należące do tego obszaru kształcenia biją rekordy popularności.

Oznacza to, że konkurencja w wyścigu po indeks jest duża, a na pierwszy rok przyjmowani są tylko ci, którzy mogą pochwalić się najlepszymi wynikami. Każdego dnia przybywa chętnych do podjęcia nauki w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Każdego dnia rośnie także liczba pytań przez nich zadawanych. Jak obliczyć punkty na studia w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie? Ile osób ma zostać przyjętych? Jakie ulgi przysługują laureatom olimpiad? Na każde pytanie mamy odpowiedź.

Rekrutacja na studia w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie prowadzona jest w podziale na etapy, którym przypisane są jasno określone ramy czasowe. Nie jest to proces trudny, zwłaszcza że przebiega za pośrednictwem Internetu. Każdy kandydat na studia zobligowany jest do zarejestrowania się w specjalnym systemie i wykonania konkretnych zadań.

Co potem? Wystarczy już tylko czekać. Dobrze wiemy, że oczekiwanie na wyniki bywa niezwykle stresujące. Dlatego mamy narzędzia, które pozwalają ten stres wyeliminować lub ograniczyć. Uniwersytet Medyczny w Lublinie rekrutacja na studia – zaczynamy!

 

Jak liczyć punkty rekrutacyjne na studia

Uniwersytet Medyczny w Lublinie przelicznik punktów – to hasło brzmi jak instrukcja obsługi skomplikowanego narzędzia, jednak jest to jedna z najczęściej wyszukiwanych fraz w polskim Internecie. Zanim zajmiemy się rozbieraniem jej na czynniki pierwsze, musimy wspomnieć o fundamencie naboru na studia.

Podstawą kwalifikacji na pierwszy rok studiów w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie są przedmioty maturalne. Do najważniejszych należą: biologia, chemia, fizyka, język obcy nowożytny, język polski oraz wiedza o społeczeństwie. Co warto zaznaczyć, każdy kierunek może wymagać innej liczby przedmiotów, zazwyczaj są to dwa albo trzy. Jak liczyć punkty?

Na kierunki studiów pierwszego stopnia obowiązuje zasada, według której wynik z egzaminu dojrzałości wyrażony w procentach zostaje przeliczony na punkty rekrutacyjne według zasady dla poziomu podstawowego 1% = 1 punkt, zaś dla poziomu rozszerzonego 1% = 2 punkty. Na kierunki studiów jednolitych magisterskich- wynik egzaminu maturalnego, wyrażony w procentach zostaje przeliczony na punkty rekrutacyjne według zasady 1% odpowiada 1 punktowi, niezależnie od poziomu zdawania.

Ile punktów można zdobyć maksymalnie? To wszystko zależy od kierunku. Przykładowo: w rekrutacji na kierunek Analityka medyczna można zdobyć maksymalnie 200 punktów, na Kierunek Lekarski 300 punktów, a na Biomedycynę aż 600 punktów.

Uwaga: kandydaci na kierunek Techniki dentystyczne podchodzą do egzaminu wstępnego. Egzamin obejmuje rysunek techniczny zęba oraz wymodelowanie z plasteliny bryły geometrycznej.

 

Jaki jest wzór liczenia punktów

Powiedzieliśmy już o tym, że w procesie rekrutacji na studia w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie stosuje się dwie zasady – dla kierunków należących do przestrzeni studiów pierwszego stopnia oraz dla kierunków tworzących przestrzeń studiów jednolitych magisterskich. Kandydatów na kierunki z pierwszej grupy obowiązuje zasada 1 % = 1 punkt dla poziomu podstawowego oraz 1 % = 2 punkty dla poziomu rozszerzonego. Kandydaci na kierunki z drugiej grupy posługują się regułą, że 1 % = 1 punkt, niezależnie od poziomu.

Przykładowo: kandydaci na Kierunek lekarsko- dentystyczny mogą policzyć swoje punkty, stosując wzór: WYNIK = biologia_PR + matematyka*1 (niezależnie od poziomu) + wybrany przedmiot_PR

 

Progi punktowe

Zagadnienie progów punktowych na studia nie jest skomplikowane, choć rzeczywiście niektórym sprawia kłopoty. Czym jest zatem prób punktowy? Próg punktowy to liczba, która podpowiada nam ile punktów zdobył kandydat, który zajął ostatnie miejsce na liście przyjętych.

Liczby te bywają różne i wyraźnie pokazują to statystyki ubiegłorocznego naboru. Dla przykładu: próg punktów na kierunek Analityka medyczna wyniósł 93, próg punktowy na kierunek Lekarsko- dentystyczny wyniósł 248, próg punktowy na kierunek Kosmetologia wyniósł 155, a próg punktowy na kierunek Położnictwo wyniósł 122. Kolejne często poszukiwane w Internecie hasło: Uniwersytet Medyczny w Lublinie progi punktowe mamy omówione. Przejdźmy do następnego elementu rekrutacyjnej układanki.

sprawdź UMLUB progi punktowe

 

Limity miejsc

Limity miejsc to kolejne spotkanie z liczbami. Limit miejsc to mówiąc najprościej liczba, która mówi nam ile osób zostanie prawdopodobnie przyjętych na pierwszy rok studiów czy też ile miejsc przygotowano dla nowych studentów na danym kierunku. Słowo „prawdopodobnie” jest dość istotne, ponieważ zdarza się, że liczby zmieniają się w trakcie trwania rekrutacji.

Ponadto limity miejsc różnią się nie tylko w zależności od kierunku, ale również trybu kształcenia. Przykładowo: na Kierunku lekarskim (tryb stacjonarny) przygotowano 360 miejsc, na Kierunku lekarskim (tryb niestacjonarny) przygotowano 90 miejsc, na Kierunku lekarsko- dentystycznym (tryb stacjonarny) przygotowano 100 miejsc, na Kierunku lekarsko- dentystycznym (tryb niestacjonarny) przygotowano 30 miejsc.

sprawdź UMLUB limity miejsc

 

Olimpiady i konkursy

Uczestnicy różnego rodzaju olimpiad i konkursów powinni zapoznać się z zasadami rekrutacji, ponieważ w przypadku osiąganych sukcesów przysługują im znaczne ulgi w naborze na studia.

Jakie ulgi? W zależności od wydarzeń i uzyskanych tytułów może to być albo częściowe zwolnienie z postępowania kwalifikacyjnego albo całościowe zwolnienie z postępowania kwalifikacyjnego.

Lista olimpiad i konkursów, dających taki uprawnienia w rekrutacji na studia w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie jest długa. Znajdują się na niej między innymi: Olimpiada Biologiczna, Olimpiada Chemiczna, Konkurs Unii Europejskiej dla Młodych Naukowców (EUCYS), Olimpiada Fizyczna, Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH, Olimpiada Matematyczna, Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności.

 

Czy zakwalifikowany do przyjęcia gwarantuje miejsce na liście przyjętych na studia

Uniwersytet Medyczny w Lublinie rekrutacja na studia to hasło, które elektryzuje wiele osób i taki stan jest jak najbardziej zrozumiały. Studia medyczne to początek niesamowitej, ciekawej drogi, prowadzącej do wykonywania interesujących, ważnych i odpowiedzialnych zawodów.

Ale podczas ubiegania się o przyjęcie na studia nie warto tracić głowy. Każde rekrutacyjne zadanie należy wykonywać spokojnie i dokładnie, nawet zostając osobą zakwalifikowaną do przyjęcia. Czy oznacza to, że zakwalifikowani kandydaci muszą zrobić coś jeszcze? Tak. Nie chodzi oczywiście o egzaminy czy rozmowy, ale o dostarczenie dokumentów.

To bardzo ważny element postępowania, o którym nie wolno zapomnieć. To bardzo ważny element, który posiada jasno określone ramy czasowe, co oznacza, że nawet najmniejsze spóźnienia nie wchodzą w grę, ponieważ mogą mieć fatalne konsekwencje.

Dokumenty należy złożyć osobiście lub przez pełnomocnika, w siedzibie Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. W zestawie powinny znaleźć się między innymi: podpisane podanie o przyjęcie na studia wydrukowane z konta kandydata, dowód osobisty lub paszport (do wglądu), oryginał świadectwa dojrzałości lub oryginał świadectwa dojrzałości i oryginał aneksu do świadectwa dojrzałości, dokument potwierdzający uzyskanie tytułu laureata bądź finalisty olimpiad i konkursów, zaświadczenie od lekarza medycyny pracy, stwierdzające brak przeciwwskazań do podjęcia studiów.