Politechnika Wrocławska (PWR) - rekrutacja na studia 2024/2025

Politechnika Wrocławska (PWR) - rekrutacja na studia 2024/2025

Politechnika Wrocławska (PWR) - przeliczniki punktów na studia (kalkulator maturalny)

Matura - poziom podstawowy

język polski

matematyka

 

Matura - poziom rozszerzony

 

Osoby posiadające tytuł technika

Przelicz punkty i sprawdź, czy się dostaniesz



Kalkulator maturalny spełnia jedynie rolę informacyjną, nie może być stosowany do wyliczeń w procesie rekrutacji na studia. Otouczelnie.pl nie gwarantuje poprawności wyników oraz nie ponosi odpowiedzialności za użycie kalkulatora.

Politechnika Wrocławska. Jak liczyć punkty na studia

Rekrutacja na studia złożona jest z kilku etapów. Jest jak układanka, podzielona na różne elementy. Co zrozumiałe, warto posiadać wiedzę na temat każdego etapu, aby bez kłopotu się odnaleźć. I kandydaci tej wiedzy poszukują, używając do tego najczęściej wyszukiwarek internetowych.

Politechnika Wrocławska rekrutacja na studia – to jedna z najpopularniejszych fraz, jakie obecnie są poszukiwane. Ale warto szukać szerzej, aby rozwiać wszystkie możliwe wątpliwości. Politechnika Wrocławska przelicznik punktów? Warto poznać jego zasady. Politechnika Wrocławska przedmioty maturalne? To podstawowa dla nas wiadomość.

 

Jak liczyć punkty rekrutacyjne na studia

Podstawą rekrutacji na studia w Politechnice Wrocławskiej są przedmioty maturalne. To one stanowią przepustkę do końcowego sukcesu, choć w ofercie dydaktycznej występuje jeden wyjątek. Ale o nim później. Najważniejszym przedmiotem kwalifikacyjnym jest matematyka, co wydaje się zupełnie zrozumiałe, bowiem mówimy o uczelni technicznej, ale i od tej reguły znajdziemy wyjątek. Dlaczego musimy wspomnieć o tych wyjątkach? Ponieważ zmieniają sposób liczenia punktów i przyjęcie jednej metody byłoby błędem.

Pierwszym wyjątkiem, który zaznaczyliśmy jest kierunek Architektura, który od kandydatów wymaga czegoś więcej niż tylko samych przedmiotów maturalnych. Osoby chcące studiować ten kierunek muszą przystąpić do egzaminów wstępnych, którego założeniem jest sprawdzenie zarówno możliwości kreowania przez kandydata przestrzeni trójwymiarowej, jak i wiedzy o sztuce i architekturze.

Z egzaminu można uzyskać maksymalnie 660 punktów, jednak do jego zaliczenia wystarczy punktów 240. Co oczywiste, niezdanie egzaminu uniemożliwia uczestniczenie w kolejnych etapach procedury przyjęć.

Drugim wyjątkiem jest Kierunek lekarski. Owszem, kandydaci na ten kierunek nie muszą podchodzić do żadnych egzaminów, ale podstawą ich kwalifikacji nie jest już matematyka, ale co w pełni zrozumiałe- biologia.

 

Jaki jest wzór liczenia punktów

Z racji tego, że omówione wyjątki wpływają na sposób liczenia punktów, będziemy mieli do czynienia z trzema wzorami. Pierwszy, który znajduje zastosowanie przy większości kierunków wygląda następująco:

M + PD + 0,1JO + 0,1JP / M – matematyka, PD – przedmiot dodatkowy, JO – język obcy, JP – język obcy

Drugi, z którego korzystają kandydaci na Architekturę poszerzony jest o wynik z egzaminu wstępnego, a zatem prezentuje się następująco:

M + PD + 0,1JO + 0,1JP + E

Trzeci wzór, czyli dedykowany kandydatom na Kierunek lekarski, wygląda tak:

B + M + PD + 0,1JO + 0,1JP / B – biologia

W przypadku zdawania kilku przedmiotów branych pod uwagę, do wskaźnika rekrutacyjnego wliczany jest korzystniejszy wynik. Dla kandydatów z dyplomem zawodowym technika do punktów za przedmiot dodatkowy może zostać wliczony wynik egzaminu zawodowego.

 

Progi punktowe

Progi punktowe na studia to liczby, które pokazują ile punktów wystarczyło w poprzedniej rekrutacji, aby dostać się na dany kierunek. Trudno jest określić ile punktów wystarczy, aby w obecnej rekrutacji znaleźć się na ostatnim miejscu na liście zakwalifikowanych, ponieważ nie wiadomo ilu kandydatów jeszcze przybędzie. Jeśli jesteśmy ciekawi, jak wyglądało to w ubiegłym roku, to podajmy choć kilka przykładów: Architektura – 627, Budownictwo – 111,9, Biotechnologia – 135,25, Informatyczne systemy automatyki – 313,3, Energetyka – 70,9.

sprawdź PWR progi punktowe

 

Limity miejsc

Politechnika Wrocławka limity miejsc to często poszukiwane hasło w przestrzeni polskiego Internetu, a zatem warto poświęcić mu chwilę uwagi. Zagadnienie jest bardzo proste. To po prostu liczba miejsc przygotowanych dla nowych studentów. Co zrozumiałe, liczby te różnią się w zależności od kierunku, jak również trybu kształcenia. \

Na przykład: na kierunku Architektura (tryb stacjonarny) przygotowano 180 miejsc, na kierunku Chemia i analityka przemysłowa (tryb stacjonarny) przygotowano 60 miejsc, na kierunku Informatyka techniczna (tryb stacjonarny) przygotowano 220 miejsc, na kierunku Telekomunikacja (tryb stacjonarny) przygotowano 130 miejsc.

sprawdź PWR limity miejsc

 

Olimpiady i konkursy

Dlaczego warto brać udział w olimpiadach i konkursach? Przede wszystkim dlatego, że uczestnictwo w nich może być świetną zabawą, sposobem na sprawdzenie wiedzy i umiejętności, a przy okazji szansą na zdobycie ciekawych nagród. Ale oprócz tego, warto brać udział w olimpiadach i konkursach, ponieważ ci, którzy osiągają w nich sukcesu mogą liczyć na znaczne ulgi w rekrutacji na studia.

Lista olimpiad i konkursów honorowanych przez Politechnikę Wrocławską jest bardzo długa, a znajdują się na niej między innymi: Olimpiada Matematyczna, Olimpiada Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej, Olimpiada Chemiczna, Olimpiada Cyfrowa, Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej, Olimpiada Wiedzy Technicznej.

 

Czy zakwalifikowany do przyjęcia gwarantuje miejsce na liście przyjętych na studia

Rekrutacja na studia, nawet jeśli trwałaby jeden dzień i tak wywoływałaby olbrzymie emocje i niecierpliwość wśród kandydatów. To zrozumiałe, jeśli bardzo nam na czymś zależy, to każda minuta oczekiwania trwa niczym wieczność. Kiedy wreszcie otrzymamy wiadomość o tym, że zostaliśmy zakwalifikowani do przyjęcia nie możemy spakować walizek i wyjechać na zasłużone wakacje. Jak to?! Przecież dostaliśmy się na studia! Otóż, nie.

Zakwalifikowany do przyjęcia nie oznacza tego samego co przyjęty na studia. To znaczna różnica. Chodzi o to, że po otrzymaniu informacji pozostaje nam jeszcze jeden ruch do wykonania, jeszcze jedno rekrutacyjne zadanie, które stawia kropkę nad „i”. Cóż to za zadanie? Dostarczenie dokumentów. Pomimo tego, że nie jest to egzamin czy rozmowa kwalifikacyjna jest to bardzo ważny element rekrutacyjnej rozgrywki, którego nie wolno pominąć lub niepoważnie traktować. Dlaczego? Brak złożenia dokumentów albo dostarczenie ich w nieodpowiednim terminie może mieć fatalne konsekwencje. Jakie? Wykreślenie z listy osób zakwalifikowanych do przyjęcia na studia.

Co składa się na zestaw wymaganych dokumentów? Między innymi: podanie o przyjęcie na studia wygenerowane z systemu internetowej rejestracji i podpisane przez kandydata, kopia świadectwa dojrzałości, kopia zaświadczenia o uzyskanym tytule laureata lub finalisty olimpiady stopnia centralnego. Potem, kandydaci na niektóre kierunki będą zobowiązani do dostarczenia zaświadczenia od lekarza medycyny pracy o braku przeciwskazań do podjęcia nauki.