Kosmetologia

Kosmetologia

Kosmetologia – Powiślańska Szkoła Wyższa w Kwidzynie

Kosmetologia jest dyscypliną, która w szybkim tempie zyskuje na znaczeniu. Jest to spowodowane przede wszystkim tym, że coraz bardziej świadomie staramy się dbać o zdrowie i urodę, a wizyty w specjalistycznych gabinetach nie budzą w nikim żadnego zaskoczenia. Gdzie kształcić się w tym kierunku? W Powiślańskiej Szkole Wyższej w Kwidzynie.

Kształcenie na kierunku Kosmetologia w Powiślańskiej Szkole Wyższej w Kwidzynie umożliwia pozyskanie ogólnej wiedzy z obszaru nauk o zdrowiu oraz wiedzy szczegółowej z zakresu kosmetologii. Studenci nabywają umiejętności przede wszystkim w zakresie planowania rodzaju zabiegu kosmetycznego i stosowania kosmetyku zgodnie z rozpoznaniem, wykonywania zabiegów kosmetycznych, pielęgnacyjnych i upiększających, prawidłowego odczytywania składu kosmetyku i ustalania jego zastosowania, czy prowadzenia współpracy z lekarzem dermatologiem.

 

Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku Kosmetologia w Powiślańskiej Szkole Wyższej w Kwidzynie charakteryzują się bogatym programem kształcenia. W toku zajęć studenci omawiają między innymi zagadnienia takie jak:

  • kosmetologia pielęgnacyjna,
  • kosmetologia upiększająca,
  • chemia kosmetyczna,
  • estetyka

 

Nabywane umiejętności

Studenci Kosmetologii w Powiślańskiej Szkole Wyższej w Kwidzynie nabywają licznych umiejętności. Jakie są to umiejętności? Między innymi w zakresie poprawnego wykonywania zabiegów kosmetycznych i pielęgnacyjnych, z uwzględnieniem wskazań i przeciwskazań, przeprowadzania analizy kolorystycznej, odczytywania receptury i ustalania zakresu funkcji jej składników, rozpoznawania chorobowych zmian skóry, wykonywania podstawowych czynności laboratoryjnych, uzdatniania i oczyszczania wody do celów kosmetycznych i laboratoryjnych, oceny skuteczności dezynfekcji.

 

Praca po studiach

Co po studiach? Absolwenci Kosmetologii w Powiślańskiej Szkole Wyższej w Kwidzynie będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w gabinetach kosmetycznych, gabinetach dermatologicznych, firmach produkujących kosmetyki, ośrodkach odnowy biologicznej, ośrodkach badań aplikacyjnych produktów kosmetycznych, salonach spa i wellness.

 

Opinie

Kosmetologia jest kierunkiem, który bardzo szybko zdobywa nowe rzesze sympatyków chętnych do nauki. Oznacza to, że odnalezienie jej w katalogach edukacyjnych nie jest zbyt trudne. Gdzie można studiować ją w Kwidzynie? Przede wszystkim w omawianej przez nas uczelni. Jakie ma Powiślańska Szkoła Wyższa w Kwidzynie opinie? Agnieszka, studentka Kosmetologii mówi:

„Studia powinny dawać satysfakcję, a nauka sprawiać przyjemność. Możliwe jest to tylko wtedy, kiedy zdobywa się wiedzę praktyczną, różne umiejętności i kwalifikacje zawodowe. Dlatego wybrałam studia w PSW. Tutaj nauka ma wymiar praktyczny.”

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Powiślańska Szkoła Wyższa w Kwidzynie

Komentarze (0)