Ratownictwo medyczne

Ratownictwo medyczne

Ratownictwo medyczne – Powiślańska Szkoła Wyższa w Kwidzynie

Niesienie pomocy drugiemu człowiekowi to zagadnienie stare jak świat, ale historia profesjonalnego ratownictwa medycznego nie wydaje się bardzo długa. Pierwsze pogotowie ratunkowe w Polsce powstało w Krakowie, w 1891 roku, czyli niespełna dekadę po pierwszym w Europie, utworzonym w Wiedniu. Co zrozumiałe, od tamtego czasu zmieniło się praktycznie wszystko, a co najważniejsze zaczęto kształcić, aby pomoc nieśli wysoce wykwalifikowani specjaliści. Dzisiaj Ratownictwo medyczne to jeden z popularniejszych kierunków kształcenia. Gdzie można je studiować? W Powiślańskiej Szkole Wyższej w Kwidzynie.

Kształcenie na kierunku Ratownictwo medyczne w Powiślańskiej Szkole Wyższej w Kwidzynie umożliwia pozyskanie ogólnej wiedzy z zakresu nauk społecznych oraz wiedzy szczegółowej i specjalistycznej z zakresu nauk medycznych, a co najważniejsze umiejętności w zakresie medycznych czynności ratunkowych wykonywanych w stanach nagłego zagrożenia zdrowotnego u dorosłych i dzieci, niezależnie od ich przyczyny.

 

Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku Ratownictwo medyczne w Powiślańskiej Szkole Wyższej w Kwidzynie oparte są na bogatym programie kształcenia, a realizowane zajęcia dotyczą między innymi takich zagadnień jak:

  • kwalifikowana pierwsza pomoc,
  • medycyna ratunkowa,
  • medyczne czynności ratunkowe,
  • traumatologia narządów ruchu,
  • medycyna katastrof

 

Nabywane umiejętności

Studenci Ratownictwa medycznego w Powiślańskiej Szkole Wyższej w Kwidzynie nabywają licznych umiejętności. Jakie są to umiejętności? Między innymi w zakresie oceny stanu pacjenta w celu ustalenia postępowania, układania pacjenta w pozycji właściwej dla rodzaju schorzenia lub odniesionych obrażeń, prowadzenia resuscytacji krążeniowo- oddechowej, przywracania drożności dróg oddechowych, wspomagania oddechu, wykonywania defibrylacji.

 

Praca po studiach

Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu nauki? Absolwenci Ratownictwa medycznego w Powiślańskiej Szkole Wyższej w Kwidzynie będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w szpitalnych oddziałach ratunkowych, zespołach ratownictwa medycznego, specjalistycznych służbach ratowniczych, jednostkach straży pożarnej, służbach ratowniczych.

 

Opinie

Dokąd udać się na studia? Takie pytanie zadaje sobie niejeden kandydat. Zanim podejmie się ostateczną decyzję warto zaznajomić się z ofertami dydaktycznymi, porównać programy kształcenia, poznać charakter nauki. Planując studiować Ratownictwo medyczne warto zapoznać się bliżej z PSW. Jakie ma Powiślańska Szkoła Wyższa w Kwidzynie opinie? Sandra, studentka Ratownictwa medycznego mówi:

„W PSW najlepsze jest to, że w programie nie ma niepotrzebnych zajęć, które mają tylko wypełnić luki w harmonogramie. Tutaj nauka ma wymiar praktyczny, a przy tym ciekawy i satysfakcjonujący.”

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Powiślańska Szkoła Wyższa w Kwidzynie

Komentarze (0)