Automatyka, robotyka i informatyka przemysłowa
21.03.2022
Automatyka, robotyka i informatyka przemysłowa to kierunek nowatorski, dostarczający licznych umiejętności praktycznych. Prowadzony jest na Politechnice Warszawskiej.
Studia na kierunku automatyka, robotyka i informatyka przemysłowa w PW | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Kształcenie na kierunku Automatyka, robotyka i informatyka przemysłowa na Politechnice Warszawskiej umożliwia pozyskanie wiedzy z zakresu projektowania i badań systemów automatyki i sterowania, programowania komputerów uniwersalnych i specjalizowanych, oraz lokalnych i pracujących w sieciach, jak również wiedzy z zakresu zagadnień łączących matematykę, fizykę i teorię sterowania z problemami technicznymi budowy i zastosowania robotów i manipulatorów przemysłowych oraz robotów mobilnych. Studia stanowią przygotowanie między innymi do rozwiązywania problemów związanych z automatyzacją procesów produkcyjnych, wykonywania zadań inżynierskich w interdyscyplinarnych zespołach rozwiązujących problemy związane z projektowaniem i eksploatacją urządzeń mechatronicznych, jak również rozwiązywania problemów konstrukcyjnych maszyn manipulacyjnych i robotów, projektowania ich układów sterowania oraz formułowania warunków ich zastosowań w procesie produkcyjnym.
Studia na kierunku Automatyka, robotyka i informatyka przemysłowa na Politechnice Warszawskiej charakteryzują się bogatym programem kształcenia, w którym odnaleźć można między innymi takie przedmioty jak:
Studenci Automatyki, robotyki i informatyki przemysłowej na Politechnice Warszawskiej nabywają licznych umiejętności.
Sprawdź
Politechnika Warszawska kierunki studiów
Politechnika Warszawska rekrutacja
Rekrtuacja na studia w Warszawie
Jakie są to umiejętności? Między innymi w zakresie posługiwania się procedurami numerycznymi na potrzeby rozwiązywania problemów inżynierskich, programowania proceduralnego i obiektowego, wykorzystywania sieci komputerowych i telekomunikacyjnych, opracowywania i wykorzystywania baz danych, wykorzystywania metod sztucznej inteligencji, dokonywania analizy i przetwarzania sygnałów ciągłych i dyskretnych w czasie, badania stabilności układów automatyki, projektowania i integrowania systemów pracujących w czasie rzeczywistym.
Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu nauki i otrzymaniu dyplomu? Absolwenci Automatyki, robotyki i informatyki przemysłowej na Politechnice Warszawskiej będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w zakładach produkcyjnych stosujących zaawansowane systemy sterowania i wspierania decyzji, biurach projektowych, ośrodkach naukowo- badawczych, przedsiębiorstwach branży IT.
Wybór odpowiedniej uczelni nierzadko sprawia kandydatom niemałe kłopoty. Startujący na studia porównują oferty dydaktyczne, sprawdzają siatkę zajęć, przeglądają wybór specjalności. Zastanawiając się nad podjęciem kształcenia na kierunku Automatyka, robotyka i informatyka przemysłowa warto zainteresować się omawianą przez nas uczelnią. Jakie ma Politechnika Warszawska opinie? Kacper, student Automatyki, robotyki i informatyki przemysłowej mówi:
„Chciałem studiować kierunek, który otworzy przede mną wiele możliwości zawodowych. Chciałem studiować coś, co rozwija praktyczne umiejętności, które poszukiwane są na rynku. Chciałem też studiować w uczelni, która ma renomę, gwarantuje wysoką jakość wykształcenia. I dlatego właśnie wybrałem studia na Politechnice Warszawskiej.”
Absolwent kierunku Automatyka, robotyka i informatyka przemysłowa na Politechnice Warszawskiej posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:
Absolwent kierunku Automatyka, robotyka i informatyka przemysłowa na Politechnice Warszawskiej znajdzie zatrudnienie między innymi w:
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku automatyka, robotyka i informatyka przemysłowa brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
biologia, chemia, fizyka, informatyka, język obcy, matematyka
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
Podstawą kwalifikacji jest analiza dokumentów oraz wynik rozmowy kwalifikacyjnej.
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni:
Politechnika Warszawska