18.03.2024
Etyka jest pojęciem, które można przedstawiać na dwa sposoby. Po pierwsze, w sensie potocznym, jest ogółem norm moralnych. Po drugie, w sensie filozoficznym, jest nauką dotyczącą moralności, która rozpatrywana jest w aspekcie normatywnym oraz opisowo- wyjaśniającym. Bardzo często spotykamy się z zachowaniem, które możemy określić jako nieetyczne. Nieetyczne, czyli jakie? Moralnie złe? Złe według ustalonych zasad? Jeśli tak, to jakich zasad i przez kogo ustalonych? Dołączając do tych pytań zagadnienia związane z negocjacjami i mediacjami otrzymujemy kierunek kształcenia, oferowany przez Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.
Studia na kierunku etyka - mediacje i negocjacje w UKEN KRAKÓW | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Kształcenie na kierunku Etyka- mediacje i negocjacje na Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie umożliwia pozyskanie wiedzy z zakresu etyki, obejmującej jej historie, główne nurty, działy oraz kierunki etycznego myślenia. Studenci poznają metody interpretacji tekstów źródłowych, sposoby argumentacji, zasady sporządzania umów negocjacyjnych, zasady prowadzenia mediacji.
Etyka-mediacje i negocjacje główne przedmioty:
Studenci Etyki- mediacji i negocjacji na Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie nabywają umiejętności między innymi w zakresie formułowania i analizowania problemów badawczych i zawodowych oraz doboru odpowiednich metod ich rozwiązywania. Uczą się precyzyjnie przedstawiać swoje stanowisko, argumentować i dyskutować w oparciu o posiadaną wiedzę, przygotowywać wystąpienia publiczne. Ponadto, rozwijają umiejętności konstruowania ugód i umów negocjacyjnych, prowadzenia mediacji i negocjacji w różnych sytuacjach życiowych i zawodowych.
Co po studiach? Absolwenci studiów na kierunku Etyka- mediacje i negocjacje na Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w placówkach socjalnych, placówkach oświatowych, przedsiębiorstwach, sądach.
Aby studiować opisywany przez nas kierunek należy udać się do Krakowa. W mieście Smoka Wawelskiego funkcjonuje uczelnia, dzięki której można zgłębić zagadnienia dotyczące etyki, mediacji i negocjacji. Jakie ma Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie opinie? Karolina, studentka Etyki- mediacji i negocjacji mówi:
"Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie to uczelnia, która w czasach nieustającego pośpiechu, pokazuje, że warto zwolnić i zastanowić się nad tym, co najważniejsze. A najważniejsi jesteśmy my, ludzie. „
Absolwent kierunku Etyka- mediacje i negocjacje na Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:
Absolwent kierunku Etyka- mediacje i negocjacje na Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie znajdzie zatrudnienie między innymi w:
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku etyka - mediacje i negocjacje brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
język polski, historia, język obcy nowożytny, matematyka
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
Konkurs dyplomów.
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie