Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
15.03.2024
Czym zajmuje się pedagog szkolny? Do jego głównych zadań należy diagnozowanie problemów uczniów, rozwiązywanie konfliktów oraz wsparcie w pracy wychowawców i nauczycieli. Oprócz tego, szkolny pedagog podejmuje działania mające na celu profilaktykę uzależnień, podejmuje różne formy pomocy w środowisku szkolnym i pozaszkolnym uczniów, czy też współpracuje z nauczycielami i rodzicami w rozwijaniu uzdolnień i indywidualnych predyspozycji uczniów. Nietrudno zorientować się, że aby pełnić tę funkcję należy posiadać zarówno określone wykształcenie, jak i cechy osobowości. Czy cechy osobowości można w sobie wykształcić? Na ten temat można długo dyskutować. Pewne jest to, że wykształcenie można pozyskać na studiach. Na studiach na kierunku Pedagogika szkolna z terapią pedagogiczną, na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Studia na kierunku pedagogika szkolna z terapią pedagogiczną w UJ | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne |
Poziom studiów | studia II stopnia |
Czas trwania | 2 lata (studia II stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Kształcenie na kierunku Pedagogika szkolna z terapią pedagogiczną na Uniwersytecie Jagiellońskim umożliwia pozyskanie wiedzy z zakresu pedagogiki oraz , filozoficznych, psychologicznych, biologicznych oraz socjologicznych podstaw i kontekstów procesów edukacyjnych. Studenci zaznajamiają się z zagadnieniami dotyczącymi rozwoju człowieka w cyklu życia, zaburzeń rozwoju i funkcjonowania człowieka, planowania i projektowania procesów wychowania, kształcenia i upowszechniania wiedzy pedagogicznej, jak również edukacji zdrowotnej i promocji zdrowia.
Pedagogika szkolna z terapią pedagogiczną główne przedmioty:
Studenci Pedagogiki szkolnej z terapią pedagogiczną na UJ nabywają umiejętności i wyboru, analizowania, strukturyzowania, porządkowania, interpretowania oraz integrowania teoretycznej wiedzy pedagogicznej i nauk pomocniczych w celu analizy złożonych problemów edukacyjnych. Uczą się stosować odpowiednie sposoby postępowania, generować oryginalne rozwiązania złożonych problemów pedagogicznych i terapeutycznych, prognozować przebieg ich rozwiązywania oraz przewidywać skutki planowanych działań. Ponadto, rozwijają umiejętności i obserwowania, diagnozowania, racjonalnego oceniania złożonych sytuacji edukacyjnych oraz analizowania motywów i wzorów ludzkich zachowań.
Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu nauki i uzyskaniu dyplomu? Absolwenci studiów na kierunku Pedagogika szkolna z terapią pedagogiczną na Uniwersytecie Jagiellońskim będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w poradniach psychologiczno- pedagogicznych, szkołach, placówkach oświatowych.
Pedagogika szkolna z terapią pedagogiczną to jeden z elementów oferty studiów pedagogicznych krakowskiej uczelni. Czy warto w niej studiować? Jakie ma Uniwersytet Jagielloński opinie? Martyna, studentka Pedagogiki szkolnej z terapią pedagogiczną mówi:
„Studia pedagogiczne na UJ to ciekawa oferta, która zainteresuje każdego, ponieważ oprócz klasycznej pedagogiki można studiować także inne kierunki. Ja wybrałam Pedagogikę szkolną z terapią pedagogiczną i wiem, że dobrze wybrałam. UJ to świetna uczelnia, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Wysoki poziom kształcenia, świetne przygotowanie do rozpoczęcia pracy, przyjazna atmosfera. Czego chcieć więcej?”
Studia na kierunku pedagogika szkolna z terapią pedagogiczną prowadzone są przez Wydział Filozoficzny Uniwersytetu Jagiellońskiego zlokalizowany przy ul. Gołębia 24 w Krakowie.
Kontakt:
tel. 12 663 1152
Absolwent kierunku Pedagogika szkolna z terapią pedagogiczną na Uniwersytecie Jagiellońskim posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:
Absolwent kierunku Pedagogika szkolna z terapią pedagogiczną na Uniwersytecie Jagiellońskim znajdzie zatrudnienie między innymi w:
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Jagielloński w Krakowie