Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
22.03.2024
Miasta żyją z gospodarki i dla gospodarki. Stanowią przestrzeń przepływu ludzi, kapitału, towarów, czy informacji. Pomimo nieustającego rozwoju, ruchu oraz rozrostu miast rynek ciągle poszukuje specjalistów w zakresie gospodarowania zasobami w przestrzeni, w tym pracowników instytucji publicznych przygotowanych do zarządzania projektami terytorialnymi oraz specjalistów zajmujących się obsługą i inwestowaniem na rynku nieruchomości. Odpowiedzią na ten stan rzeczy jest kierunek Gospodarka miejska i nieruchomości, który realizuje Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.
Studia na kierunku gospodarka miejska i nieruchomości w UE KATOWICE | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Kształcenie na kierunku Gospodarka miejska i nieruchomości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach umożliwia pozyskanie wiedzy, na którą składają się zagadnienia z takich obszarów jak: ekonomia, finanse, geografia społeczno- ekonomiczna, gospodarka przestrzenna oraz nauki o zarządzaniu i jakości. Studenci zaznajamiają się z funkcjonowaniem miast i zespołów miejskich, funkcjonowaniem rynków nieruchomości, zasadami gospodarowania nieruchomościami, zasadami diagnozowania potencjałów rozwojowych miast, jak również tworzeniem modeli geomarketingu oraz analiz ekonomiczno- przestrzennych. Ponadto, poznają zasady analizy atrakcyjności inwestycyjnej miast, analizy rynku nieruchomości, a także zasady opracowywania strategii zagospodarowania terenów poprzemysłowych.
Progi punktowe na kierunek gospodarka miejska i nieruchomości - Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
Kandydaci na Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne 2024/2025 na kierunek gospodarka miejska i nieruchomości musieli uzyskać co najmniej 105 pkt., ponieważ tyle wynosił minimalny próg punktowy.
Gospodarka miejska i nieruchomości główne przedmioty:
Studenci Gospodarki miejskiej i nieruchomości nabywają umiejętności między innymi w zakresie identyfikacji i interpretacji zjawisk i procesów społeczno- ekonomicznych w gospodarce miejskiej i nieruchomościach, analizowania i prognozowania procesów w ekonomii, posługiwania się systemami normatywnymi, przygotowywania raportów dotyczących funkcjonowania rynków nieruchomości, przygotowywania dokumentów związanych z procesem inwestycyjnym.
Co po studiach? Absolwenci Gospodarki miejskiej i nieruchomości będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w urzędach miejskich, urzędach metropolitalnych, miejskich obszarach funkcjonalnych, firmach konsultingowych.
Gospodarka miejska i nieruchomości to kierunek, który nie występuje często w katalogach dydaktycznych. Najłatwiej odnaleźć go w ofertach uczelni o określonych profilach, zazwyczaj ekonomicznym bądź biznesowym. Jedną z takich uczelni jest Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Czy warto podjąć naukę właśnie w tym miejscu? Jakie ma Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach opinie? Paulina, studentka Gospodarki miejskiej i nieruchomości mówi:
„Katowicki UE oferuje wiele atrakcyjnych kierunków, którymi powinny zainteresować się osoby, które marzą o ciekawej pracy w przestrzeni biznesowej albo o własnej działalności gospodarczej. Na studiach można zdobyć mnóstwo praktycznych umiejętności oraz niezbędnych dzisiaj kompetencji społecznych.”
Absolwent kierunku Gospodarka miejska i nieruchomości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:
Absolwent kierunku Gospodarka miejska i nieruchomości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach znajdzie zatrudnienie między innymi w:
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku gospodarka miejska i nieruchomości brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
język obcy nowożytny, fizyka, geografia, historia, informatyka, matematyka, wiedza o społeczeństwie
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
Kandydaci na studia drugiego stopnia stacjonarne są kwalifikowani do przyjęcia na studia na podstawie konkursu ocen na dyplomie.
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach