Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
27.03.2024
Celem kształcenia jest wyposażenie studentów w teoretyczne i praktyczne umiejętności i kompetencje niezbędne do wykonywania zawodu lekarza. Kierunek Lekarski na Uniwersytecie Opolskim to wiedza z zakresu nauk medycznych, znajomości wpływu stylu życia i czynników ryzyka, nabycie umiejętności rozwiązywani problemów medycznych i diagnostycznych oraz szereg innych zagadnień, które składają się na bogaty program nauczania.
Studia na kierunku kierunek lekarski (medycyna) w UO | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów | studia jednolite magisterskie |
Czas trwania | 6 lat (studia jednolite magisterskie) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Każdy student posiada możliwość wyboru na każdym semestrze szeregu zajęć fakultatywnych. Ponadto, metody kształcenia ukierunkowane są na kształcenie praktyczne, a służą temu, między innymi zajęcia w warunkach symulowanych zajęć klinicznych, obejmującym pracownie: anatomii wirtualnej, ratownictwa medycznego z ambulansem, intensywnego nadzoru, symulacji i procedur małoinwazyjnych i ćwiczeń fantomowo- modelowych, opieki szpitalnej, symulacji i procedur zabiegowych na bloku operacyjnym, bloku porodowego.
Progi punktowe na kierunek kierunek lekarski (medycyna) - Uniwersytet Opolski
Kandydaci na Uniwersytet Opolski ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne 2024/2025 na kierunek kierunek lekarski (medycyna) musieli uzyskać co najmniej 153 pkt., ponieważ tyle wynosił minimalny próg punktowy.
Sprawdź progi na Uniwersytet Opolski
Absolwent kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Opolskim jest zobowiązany do przystąpienia do Lekarskiego Egzaminu Końcowego i odbycia rocznego stażu, który umożliwia podjęcie pracy zawodowej na stanowisku lekarza, podjęcie kształcenia specjalizacyjnego. Zdobyta wiedza i umiejętności absolwenta umożliwiają także zatrudnienie w innych strukturach, w tym w oświacie i szkolnictwie wyższym, systemie opieki społecznej, przemyśle farmaceutycznym, czy też w instytucjach zajmujących się poradnictwem i upowszechnianiem wiedzy z zakresu edukacji prozdrowotnej.
Warto dodać, że na potrzeby kształcenia klinicznego i praktyk Uniwersytet Opolski pozyskał wiele specjalistycznych szpitali, placówek podstawowej opieki zdrowotnej oraz ośrodków opieki hospicyjnej, a przede wszystkim Wojewódzkie Centrum Medyczne będące wiodącym ośrodkiem medycznym Opolszczyzny, które przekształcone zostało w Szpital Kliniczny Uniwersytetu Opolskiego.
Przed przystąpieniem do procesu rekrutacji, często zadajemy pytania, aby wiedzieć czy wybrana uczelnia odpowiada naszym założeniom edukacyjnym. Jakie ma Uniwersytet Opolski opinie? Paulina , studentka III- roku Kierunku Lekarskiego mówi:
„Studia na kierunku lekarskim nie są łatwe i nie wyglądają jak na amerykańskich serialach. To ciężka praca, ale będąca spełnieniem marzeń. Na studiach na Uniwersytecie Opolskim najcenniejsza jest nauka oparta na relacji „mistrz – uczeń”, dzięki której można korzystać z olbrzymiej skarbnicy wiedzy jaką jest drugi człowiek. Choćby ze względu na to polecam wszystkim ten kierunek właśnie na Uniwersytecie Opolskim.”
Studia na kierunku lekarskim prowadzone są przez Wydział Lekarski Uniwersytetu Opolskiego zlokalizowany przy ul. Oleskiej 48 w Opolu.
Kontakt:
tel. (77) 452 7416
Absolwent może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Absolwent kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Opolskim może znaleźć zatrudnienie:
STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE
Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Opolski
# MUSISZ TO WIEDZIEĆ |
Studia na kierunku lekarskim - wszystko co musisz wiedzieć
Jakie są kierunki medyczne w Opolu
Studia na Wydziale Przyrodniczo Technicznym Uniwersytetu Opolskiego
ok
opinia studentki 3 roku. Fajnie że w Opolu najstarsi studenci idą zdaje się dopiero na drugi rok teraz? Beznadziejna praca Pana redaktora