Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
12.08.2024
Studia na kierunku ekonomia na Uniwersytecie Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).
Studia na kierunku ekonomia w UMCS | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.
Progi punktowe na kierunek ekonomia - Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
Kandydaci na Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne 2024/2025 na kierunek ekonomia musieli uzyskać co najmniej 161 pkt., ponieważ tyle wynosił minimalny próg punktowy.
Sprawdź progi na Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
Ekonomia główne przedmioty:
Uniwersytet Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie to 80 kierunków. Jednym z nich jest Ekonomia, realizowana na studiach pierwszego i drugiego stopnia.
Celem kształcenia jest przekazanie wszechstronnej wiedzy ekonomicznej i przygotowanie do wykonywania zawodu ekonomisty, specjalisty w dziedzinie gospodarowania zasobami finansowymi, ludzkimi i materialnymi. Ekonomia na UMCS w Lublinie to nauka wykorzystywania zaawansowanych metod analitycznych do badania zjawisk i procesów gospodarczych oraz modelowania ich przebiegu.
Siatka zajęć jest bardzo szeroka, dlatego na studentów czeka znaczna ilość przedmiotów do zaliczenia. Wśród nich znajdują się, między innymi: statystyka, podstawy prawa gospodarczego, międzynarodowe stosunki gospodarcze, rachunkowość, bankowość i ubezpieczenia, polityka gospodarcza, polityka społeczna, kreowanie przedsiębiorczości. Wszystkie przedmioty realizowane w programie nauczania mają za zadanie rozwinąć pewne umiejętności, na przykład: formułowania i analizowania problemów podmiotów gospodarujących, prognozowania zjawisk gospodarczych z wykorzystaniem metod i narzędzi statystyczno- ekonometrycznych, przeprowadzania oceny efektywności różnych projektów gospodarczych. Zdobytą wiedze i rozwinięte umiejętności, absolwent Ekonomii na UMCS może wykorzystać w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych, biurach rachunkowych, bankach, zakładach ubezpieczeń, instytucjach administracji publicznej i służbach finansowych różnych branż.
Przed przystąpieniem do procesu rekrutacji, często zadajemy pytania, aby wiedzieć czy wybrana uczelnia odpowiada naszym założeniom edukacyjnym. Jakie ma Uniwersytet Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie opinie? Olga, studentka II- stopnia Ekonomii mówi:
„Na Ekonomii nie jest łatwo. Na Ekonomii czas nie płynie spokojnie. Na Ekonomii trzeba się starać. Ale nie dlatego, że są to bardzo ciężkie studia, ale dlatego, że im mocniej postarasz się teraz, tym zanotujesz lepszy start zawodowy. Wybrałam specjalność „Ubezpieczenia społeczne i gospodarcze” i liczę na to, że odnajdę się w tej branży. UMCS najlepszą uczelnią jest. „
Studia na kierunku ekonomia prowadzone są przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie zlokalizowany przy Placu Marii Curie-Skłodowskiej 5 w Lublinie.
Kontakt:
+48 81 537 54 62
Ekonomia Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie limity miejsc - rekrutacja 2023/2024
Ekonomia Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie ceny - rekrutacja 2023/2024 (pierwszy rok studiów)
*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.
STUDIA W LUBLINIE - ważne informacje
EKONOMIA - ważne informacje
Absolwent może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Absolwent kierunku Ekonomia na Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie może znaleźć zatrudnienie w:
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku ekonomia brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
geografia, historia, matematyka, język obcy nowożytny
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
Kandydaci przyjmowani będą według rankingu ocen na dyplomie z ukończonych studiów wyższych. W pierwszej kolejności kwalifikowani będą absolwenci studiów pierwszego stopnia kierunku ekonomia na Wydziale Ekonomicznym UMCS, następnie absolwenci innych kierunków studiów wyższych tego Wydziału, a w dalszej kolejności absolwenci kierunków pokrewnych z dziedzin nauk: społecznych (ekonomia i finanse, nauki o zarządzaniu i jakości, nauki prawne), ścisłych i przyrodniczych (matematyka)) i humanistycznych (filozofia, historia) realizowanych na UMCS i w innych szkołach wyższych.
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
# MUSISZ TO WIEDZIEĆ |
Jakie studia ekonomiczne wybrać
Studia na kierunku ekonomia - wszystko co musisz wiedzieć
Jakie są kierunki ekonomiczne w Lublinie
Studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS