Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
19.03.2024
Studia na kierunku ekonomia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).
Studia na kierunku ekonomia w UE POZNAŃ | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.
Progi punktowe na kierunek ekonomia - Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
Kandydaci na Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne 2024/2025 na kierunek ekonomia musieli uzyskać co najmniej 180 pkt., ponieważ tyle wynosił minimalny próg punktowy.
Program kształcenia na kierunku Ekonomia opracowany jest w taki sposób, aby pozyskać wiedzę złożoną z wielu elementów oraz liczne umiejętności i kompetencje. W toku studiów studenci poznają historię gospodarczą, psychologię ekonomiczną, podstawy polityki gospodarczej, mikroekonomię i makroekonomię. Otrzymują możliwość rozwijania zainteresowań oraz kształcenia w jasno określonych zakresach, do których należą między innymi: ekonomia globalna i menedżerska, gospodarka żywnościowa i biobiznes, zasoby ludzkie w organizacji, strategie biznesu i polityka gospodarcza w warunkach globalizacji.
Absolwenci studiów na kierunku Ekonomia posiadają nowoczesną wiedzę z zakresu ekonomii, a co najistotniejsze wiedzą w jaki sposób ją stosować. Wiedza ekonomiczna wzbogacona jest o różne interesujące elementy; na przykład umiejętności komunikowania się w biznesie i w mediach. Oznacza to, że przygotowani są do działalności zawodowej, a ich miejscami pracy mogą być między innymi przedsiębiorstwa, instytucje finansowe, jednostki rządowe i samorządowe.
Ekonomia główne przedmioty:
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu to 16 kierunków kształcenia. Jednym z nich jest Ekonomia, realizowana na studiach pierwszego i drugiego stopnia.
Celem kształcenia jest pozyskanie nowoczesnej wiedzy z zakresu ekonomii oraz umiejętności jej zastosowania w praktyce gospodarowania, czyli w przedsiębiorstwach, instytucjach finansowych, jednostkach samorządowych i rządowych.
Kandydaci na studia, przed podjęciem decydującego wyboru uczelni oraz kierunku, zadają wiele pytań związanych z kształceniem i życiem uczelni. Jakie ma Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu opinie? Kasia studentka II- stopnia Ekonomii mówi:
„Gospodarka żywnościowa i biobiznes to specjalność absolutnie wyjątkowa i najlepsza na całym wydziale. Daje możliwość poznania podstaw agrobiznesu, nauka jest prawdziwą przyjemnością. Co równie ważne, brak tutaj tzw. „wyścigu szczurów”; każdy może liczyć na pomoc i każdy ma bardzo dobre warunki do zdobywania wiedzy i rozwijania się.”
Ekonomia Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu limity miejsc - rekrutacja 2023/2024
Ekonomia Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu ceny - rekrutacja 2023/2024 (pierwszy rok studiów)
*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.
STUDIA W POZNANIU - ważne informacje
Ekonomia - ważne informacje
Absolwent może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Absolwent kierunku Ekonomia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu może znaleźć zatrudnienie:
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku ekonomia brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
geografia, historia, informatyka, matematyka, język angielski, język francuski, język hiszpański, język niemiecki, język rosyjski
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
Podstawą kwalifikacji na studia jest średnia ocen ze studiów lub wynik egzaminu kwalifikacyjnego.
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
# MUSISZ TO WIEDZIEĆ |
Jakie studia ekonomiczne wybrać
Studia na kierunku Ekonomia - wszystko co musisz wiedzieć
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu kierunki
Jakie są kierunki ekonomiczne w Poznaniu
Studia na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu