al. gen. Antoniego Chruściela "Montera" 103, 00-910 Warszawa

www.wojsko-polskie.pl/aszwoj 

www.rekrutacja.akademia.mil.pl 

Rekrutacja:

e-mail: rekrutacja.aszwoj@akademia.mil.pl  

Studia I i II stopnia:

tel.: 261 813 137, 513 382 871

Studia podyplomowe:

tel.: 261 814 438

al. gen. Antoniego Chruściela "Montera" 103, 00-910 Warszawa

www.wojsko-polskie.pl/aszwoj 

www.rekrutacja.akademia.mil.pl 

Rekrutacja:

e-mail: rekrutacja.aszwoj@akademia.mil.pl  

Studia I i II stopnia:

tel.: 261 813 137, 513 382 871

Studia podyplomowe:

tel.: 261 814 438

  • DOSKONALENIE ZAWODOWE W ZAKRESIE REALIZACJI PROGRAMU SZKOLENIA W ODDZIAŁACH PRZYGOTOWANIA WOJSKOWEGO - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja
    ADRESACI 
    Adresatami studiów są absolwenci studiów nauczycielskich, którzy chcą uzyskać przygotowanie merytoryczne do nauczania w zakresie programów szkolenia w oddziałach przygotowania wojskowego.
    CELE
    W odpowiedzi na zapotrzebowanie w zakresie doskonalenia zawodowego dla nauczycieli tworzonych Oddziałów Przygotowania Wojskowego, Akademia Sztuki Wojennej opracowała dla Państwa studia podyplomowe „Doskonalenie zawodowe w zakresie realizacji programu szkolenia w Oddziałach Przygotowania Wojskowego”. Celem studiów podyplomowych jest merytoryczne przygotowanie nauczycieli do realizacji procesu edukacyjnego w Oddziałach Przygotowania Wojskowego w szkołach średnich.

    WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  • DZIAŁANIA ANALITYCZNO - INFORMACYJNE W OBSZARZE BEZPIECZEŃSTWA - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    ADRESACI

    O przyjęcie na studia mogą ubiegać się absolwenci wyższych uczelni, (cywilnych i wojskowych), posiadający wyższe wykształcenie drugiego stopnia (magisterskie lub równorzędne).Kandydaci powinni być zatrudnieni w szeroko rozumianym resorcie obrony narodowej lub instytucjach związanych z obronnością Państwa oraz posiadać dyplom ukończenia studiów wyższych, których problematyka jest zbieżna z tematyką studiów. Preferowani są absolwenci kierunków: bezpieczeństwo narodowe, bezpieczeństwo wewnętrzne, politologia, stosunki międzynarodowe, studia techniczne i inżynierskie.

    CELE

    Celem kształcenia w ramach niestacjonarnych Podyplomowych Studiów Działań Analityczno-informacyjnych w Wymiarze Bezpieczeństwa jest nabycie wiedzy i umiejętności oraz rozwijanie predyspozycji jego absolwentów do identyfikowania oraz oceny współczesnych zagrożeń i szans, zarówno w wymiarach międzynarodowym, regionalnym, jak i narodowym. Mają one także przygotować do efektywnej realizacji działań analityczno-informacyjnych na trzech najważniejszych poziomach: politycznym, strategicznym i operacyjnym — z wykorzystaniem nowoczesnych metod i narzędzi analitycznych. 

    Dowiedz się więcej

    WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  • GLOBAL AFFAIRS AND DIPLOMACY - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Szanowni Państwo! Wychodząc naprzeciw współczesnej nauce o sprawach międzynarodowych i dynamicznie rozwijającej się sytuacji geopolitycznej na świecie Wydział Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Sztuki Wojennej wspólnie z Wydziałem Centrum Bezpieczeństwa i Nauk Pozyskiwania Informacji (BUCSIS) Uniwersytetu Buckingham w Wielkiej Brytanii przygotował specjalną ofertę dydaktyczną w postaci rocznych studiów podyplomowych z zakresu Global Affairs and Diplomacy.

     

    WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  • KOMUNIKACJA STRATEGICZNA W ADMINISTRACJI PUBLICZNEJ - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja
    Absolwent studiów Komunikacja strategiczna w administracji publicznej pozna:
    • przepisy dotyczące środowiska informacyjnego,
    • podstawy prawne funkcjonowania administracji publicznej w obszarze komunikacji strategicznej, 
    • zasady funkcjonowania współczesnego środowiska informacyjnego,
    • metody i narzędzia stosowane w obszarze komunikacji strategicznej, w tym w ramach NATO.
    Absolwent będzie potrafił:
    • przeciwdziałać zagrożeniom w środowisku informacyjnym; 
    • kształtować nowoczesny  wizerunek instytucji publicznej;
    • zarządzać wizerunkiem w mediach cyfrowych; 
    • efektywnie tworzyć kampanie informacyjne;
    • zarządzać komunikacją w kryzysie; 
    • występować publicznie;
    • używać adekwatnego języka w komunikacji. 

    WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  • LOGISTYKA W SYTUACJACH KRYZYSOWYCH - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja
    RODZAJ STUDIÓW
    Niestacjonarne Studia Podyplomowe Logistyka w Sytuacjach Kryzysowych (NSPLwSK) są prowadzone na Wydziale Zarządzania i Dowodzenia w Akademii Sztuki Wojennej. Studia te, mieszczą się w obszarze nauk społecznych, w dyscyplinach naukowych: nauki o zarządzaniu i jakości, nauki o bezpieczeństwie oraz nauki o polityce i administracji.
     
    FORMA STUDIÓW
    Wykłady, ćwiczenia, w tym opracowywanie dokumentów, seminaria, praca indywidualna oraz praca zespołowa w ramach gry decyzyjnej.
     
    ADRESACI
    Na studia podyplomowe Logistyka w Sytuacjach Kryzysowych przyjmowani są absolwenci studiów pierwszego lub drugiego stopnia. Studia przeznaczone są głównie dla osób cywilnych i żołnierzy zatrudnionych lub planujących zatrudnienie na stanowiskach w administracji państwowej i samorządowej oraz na stanowiskach logistycznych w jednostkach organizacyjnych resortu obrony narodowej. Preferowane kierunki ukończonych studiów cywilnych lub wojskowych to: logistyka, zarządzanie, ekonomia, bezpieczeństwo i administracja, jednakże aplikować mogą także absolwenci innych kierunków studiów.

    WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  • LOGISTYKA WOJSKOWA - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja
    Adresaci
    Na studia podyplomowe Logistyka wojskowa przyjmowani są absolwenci studiów pierwszego lub drugiego stopnia. Studia przeznaczone są głównie dla osób zatrudnionych na stanowiskach logistycznych w jednostkach organizacyjnych resortu obrony narodowej. Preferowane kierunki ukończonych studiów cywilnych lub wojskowych to: logistyka, zarządzanie, ekonomia, jednakże aplikować mogą także absolwenci innych kierunków kształcenia.

    WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  • MBA MANAGEMENT IN LOGISTICS OF THE FUTURE - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  • MIĘDZYNARODOWE STOSUNKI WOJSKOWE - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Rodzaj studiów
    Niestacjonarne studia podyplomowe Międzynarodowe stosunki wojskowe (Wydział Bezpieczeństwa Narodowego).

    Forma studiów
    Wykłady, ćwiczenia, seminaria, dyskusja, praca indywidualna.

    Cele
    Istotą tych studiów jest przygotowanie absolwentów pod względem teoretycznym i praktycznym do funkcjonowania w środowisku międzynarodowym odpowiedzialnym za współpracę wojskową, a także wyposażenie ich w wiedzę umożliwiającą przygotowanie do pracy w instytucjach i organizacjach narodowych i międzynarodowych zajmujących się problematyką bezpieczeństwa międzynarodowego ze szczególnym uwzględnieniem struktur wojskowych

    Sylwetka Absolwenta
    Absolwent Studiów Podyplomowych Międzynarodowe Stosunki Wojskowe po osiągnięciu zakładanych efektów kształcenia będzie przygotowany do pracy na stanowiskach analityka i specjalisty średniego szczebla w administracji państwowej i samorządowej, organizacjach i instytucjach międzynarodowych lub krajowych współpracujących z zagranicznymi oraz przedsiębiorstwach działających na rynkach międzynarodowych.

    Dowiedz się więcej

     

    WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  • OBSŁUGA CELNA W TRANSPORCIE MIĘDZYNARODOWYM - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Obsługa celna w transporcie międzynarodowym

    Rodzaj studiów
    Niestacjonarne studia podyplomowe Obsługa celna w transporcie międzynarodowym (Wydział Zarządzania i Dowodzenia).

    Studia podyplomowe Obsługa celna w transporcie międzynarodowym mieszczą się w dziedzinie nauk społecznych, w dyscyplinach naukowych jak: nauki o zarządzaniu i jakości, ekonomia i finanse, nauki prawne. Ukończenie studiów pozwala na uzyskanie licencji agenta celnego w specjalności obsługa celna.

    Forma studiów
    Wykłady, ćwiczenia, w tym praca na komputerze i opracowanie dokumentów, seminaria, dyskusja, praca indywidualna.

    Adresaci
    Studia przeznaczone są dla osób posiadających ukończone studia wyższe, co najmniej pierwszego stopnia (licencjackie lub równorzędne), pragnących uzyskać nowe kompetencje zawodowe lub podwyższać już posiadane w zakresie obsługi celnej obrotu towarowego z zagranicą, handlu zagranicznego, transportu i spedycji międzynarodowej.

    Przebieg studiów
    Studia zaprogramowane są na dwa semestry (zimowy i letni), realizowane są w systemie zjazdowym (cztery zjazdy merytoryczne sobotnio-niedzielne w semestrze, zjazd jednodniowy przeznaczony na egzamin końcowy), w wymiarze godzinowym: sobota 12-14 jednostek lekcyjnych; niedziela 10-12 jednostek lekcyjnych. Początek studiów październik 2019 r., koniec studiów czerwiec 2020 r. Uczestnik studiów podyplomowych opracowuje pracę dyplomową.

    Studia realizowane są według programu modułowego pozwalającego osiągać określone efekty kształcenia (wiedza, umiejętności, kompetencje społeczne) z przedmiotów:

    • Unijne prawo celne obrotu towarowego z zagranicą;
    • Handel zagraniczny - wybrane zagadnienia;
    • Obsługa celna międzynarodowego łańcucha dostaw;
    • Uwarunkowania współczesnego transportu międzynarodowego
    • Spedycja – regulacje i dokumenty;
    • Transport – wybrane technologie;
    • Wspólnotowa taryfa celna;
    • Zgłoszenia celne;
    • Uproszczenia celne w handlu zagranicznym;
    • Podatek akcyzowy,
    • - łącznie 150 godz. pracy z nauczycielem i 30 punktów ECTS.

    Warunkiem ukończenia studiów jest spełnienie wszystkich wymogów dydaktycznych zgodnie z planem studiów, uzyskanie zaliczeń z wszystkich przedmiotów ujętych w programie kształcenia oraz złożenie z wynikiem pozytywnym egzaminu końcowego (nie ma obowiązku pisania pracy końcowej).

    Sylwetka Absolwenta
    Absolwent studiów podyplomowych jest przygotowany do pracy na stanowiskach związanych z obsługą celną podmiotów gospodarczych, organizowaniem procesów transportowych w przedsiębiorstwie produkcyjnym i handlowym oraz w przedsiębiorstwach świadczących usługi logistyczne w handlu międzynarodowym. Studia zapewniają przygotowanie do pracy w dziedzinie zarządzania procesami obrotu towarowego UE – państwa trzecie. Absolwent może uzyskać wpis na listę agentów celnych, ubiegać się o zatrudnienie na stanowisku menedżer logistyki, podejmować badania naukowe w zakresie: logistyki, transportu i spedycji, obsługi celnej handlu międzynarodowego.

    Wymagane dokumenty
    Kandydat na studia podyplomowe zobowiązany jest dostarczyć (osobiście lub przez osobę upoważnioną) do dziekanatu studiów podyplomowych w terminie zgodnie z harmonogramem rekrutacji następujące dokumenty:

    • podanie (wniosek) o przyjęcie na studia podyplomowe
    • ankieta (kwestionariusz) osobowa
    • klauzula informacyjna i klauzula zgody 
    • odpis ukończenia studiów wyższych drugiego stopnia;
    • potwierdzenie wniesienia opłaty rekrutacyjnej;
    • oświadczenie o gotowości do ponoszenia kosztów związanych z kształceniem na studiach
    • dwie fotografie o wymiarach 35 x 45 mm.

    Dowiedz się więcej

    WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  • OCHRONA I BEZPIECZEŃSTWO CYBERPRZESTRZENI - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Rodzaj studiów
    Niestacjonarne studia podyplomowe Ochrona i bezpieczeństwo cyberprzestrzeni (Wydział Wojskowy).

    Forma studiów
    Wykłady, ćwiczenia, seminaria, dyskusja, praca indywidualna.

    Adresaci
    Studia przeznaczone są dla absolwentów studiów II stopnia.

    Cele
    Celem studiów jest poszerzenie wiedzy teoretycznej oraz doskonalenie umiejętności w zakresie problematyki ochrony i bezpieczeństwa cyberprzestrzeni i ochrony informacji w organizacji. W trakcie zajęć słuchacze studium zostaną zaznajomieni z aktualnym stanem interdyscyplinarnej wiedzy dotyczącej zarządzania bezpieczeństwem informacyjnym oraz praktycznymi umiejętnościami w zakresie tworzenia Polityki Bezpieczeństwa i różnorodnymi obszarami działalności organizacji w tym zakresie.

    Przebieg studiów
    Studia trwają dwa semestry i prowadzone są w systemie niestacjonarnym. Zajęcia są realizowane podczas dwudniowych zjazdów (sobota-niedziela). Program obejmuje następujące moduły:

    • Zarządzanie zasobami informacyjnymi (wykłady, ćwiczenia 30h);
    • Systemy i sieci teleinformatyczne (wykłady, ćwiczenia 30h);
    • Bezpieczeństwo cyberprzestrzeni (wykłady, ćwiczenia 30h);
    • Informatyczne wspomaganie procesów decyzyjnych (wykłady, ćwiczenia 30h);
    • Działania hybrydowe (wykłady, ćwiczenia 30h);
    • Ochrona informacji niejawnych (wykłady, ćwiczenia 30h).

    Warunkiem ukończenia studiów jest uzyskanie zaliczeń ze wszystkich przedmiotów, przewidzianych w programie kształcenia. Ustalania zasad zaliczenia oraz jego przyjęcia dokonuje nauczyciel akademicki prowadzący przedmiot. Studia kończą się ustnym egzaminem końcowym podczas odrębnego zjazdu Ukończenie studiów potwierdzane jest świadectwem ukończenia studiów podyplomowych.

    Sylwetka Absolwenta
    Absolwent Studiów Podyplomowych Ochrona i Bezpieczeństwo Cyberprzestrzeni po wypełnieniu wymogów dydaktycznych i pozytywnym zdaniu egzaminu końcowego otrzymuje świadectwo ukończenia tych studiów – zgodnie z regulacją prawną zawartą w przepisach „Prawo o szkolnictwie wyższym”. Zdobyta wiedza kwalifikuje Absolwenta do pracy na stanowiskach związanych z kierowaniem zespołami pracowników w instytucjach, organach państwowych i samorządowych oraz firmach prywatnych zajmujących się organizowaniem, zabezpieczaniem oraz edukowaniem z zakresu zarządzania bezpieczeństwem informacyjnym, zwłaszcza na stanowisku pełnomocnika ds. bezpieczeństwa cyberprzestrzeni.

    Dowiedz się więcej

    WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  • SŁUŻBY SPECJALNE - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Program studiów Służb Specjalnych pozwala na zrozumienie chronologii formowania się służb specjalnych oraz ich specyfiki wynikającej z kontekstu historycznego i kulturowego poszczególnych państw. Szczególną uwagę program studiów poświęca historii polskich służb wywiadowczych i kontrwywiadowczych.

    W programie nauczania uwzględnione są aspekty globalne i geopolityczne, pozwalające lepiej zrozumieć kontekst ich funkcjonowania Program studiów Służb Specjalnych ma uzupełnić istotną lukę w obszarze kształcenia z zakresu nauk o bezpieczeństwie i nauk o obronności, pozwolić na zrozumienie chronologii formowania się służb specjalnych oraz ich specyfiki wynikającej z kontekstu historycznego i kulturowego poszczególnych państw. 

    Dowiedz się więcej

    WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  • ZARZĄDZANIE BEZPIECZEŃSTWEM NARODOWYM - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    ADRESACI

    Niestacjonarne podyplomowe studia Zarządzanie bezpieczeństwem narodowym przeznaczone są dla absolwentów uczelni (cywilnych i wojskowych) posiadających wykształcenie wyższe pierwszego stopnia. Preferowani są absolwenci następujących kierunków studiów: bezpieczeństwo narodowe, bezpieczeństwo wewnętrzne, prawo, administracja, obronność. Uczestnikiem studiów podyplomowych może być także osoba pracująca w działach administracji publicznej w jednostkach centralnych i terenowych państwa działaniach obejmujących zakresem bezpieczeństwo państwa.

    CELE

    Przygotowanie absolwenta do analizowania, planowania i organizowania działań w zakresie bezpieczeństwa narodowego, w tym m.in. poprzez umiejętność analizy zagrożeń.  

    W trakcie studiów studenci nabędą wiedzę: 

    • z obszaru bezpieczeństwa, z uwzględnieniem specyfiki bezpieczeństwa narodowego;
    • niezbędną do określenia diagnozy współczesnych zagrożeń i wyzwań wpływających na bezpieczeństwo;
    • potrzebną do zrozumienia zasad funkcjonowania państwa, jego systemów bezpieczeństwa, a także roli instytucji i organów zapewniających bezpieczeństwo narodowe

    Dowiedz się więcej

    WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  • ZARZĄDZANIE I DOWODZENIE W ŚRODOWISKU ZAUTOMATYZOWANYCH SYSTEMÓW TELEINFORMATYCZNYCH - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Rodzaj studiów
    Niestacjonarne studia podyplomowe Zarządzanie i dowodzenie w środowisku zautomatyzowanych systemów teleinformatycznych (Wydział Wojskowy).

    Forma studiów
    Wykłady, ćwiczenia, seminaria, dyskusja, praca indywidualna.

    Adresaci
    Studia przewidziane są dla żołnierzy i funkcjonariuszy, absolwentów uczelni (cywilnych i wojskowych) posiadających wyższe wykształcenie drugiego stopnia (magisterskie lub równorzędne).

    Cele
    Celem studiów jest poszerzenie wiedzy teoretycznej oraz doskonalenie umiejętności w zakresie problematyki szeroko rozumianego wspomagania dowodzenia w SZ RP i organizacji zhierarchizowanej. W trakcie zajęć słuchacze studium zostaną zaznajomieni z aktualnym stanem interdyscyplinarnej wiedzy dotyczącej różnorodnych obszarów działalności organizacji zhierarchizowanej w tym zakresie.

    Przebieg studiów
    Treści programowe obejmują 186 godzin dydaktycznych realizowanych na 10 - 11 zjazdach po 18 godzin każdy, zaliczenia przedmiotów odbywają się podczas ostatnich zajęć w semestrze, względnie podczas dwóch sesji egzaminacyjnych (zimowa - jeżeli przewidziany jest egzamin z danego przedmiotu i letnia). Warunkiem ukończenia studiów jest uzyskanie zaliczeń z wszystkich przedmiotów, przewidzianych w programie kształcenia. Ustalanie zasad zaliczenia i zaliczenie przedmiotu dokonuje nauczyciel akademicki prowadzący przedmiot. Program obejmuje następujące moduły:

    • Dowodzenie (wykłady, ćwiczenia, 15 godzin);
    • Rozpoznanie wojskowe i WRE (wykłady, ćwiczenia, 30 godzin);
    • Taktyka wojsk lądowych (wykłady, ćwiczenia, 15 godzin);
    • Wojskowe systemy łączności (wykłady, ćwiczenia, 90 godzin);
    • Systemy wspomagania dowodzenia (wykłady, ćwiczenia, 90 godzin).

    Studia kończą się ustnym egzaminem końcowym podczas odrębnego zjazdu, na który przewidziano 6 godzin. Absolwent studiów podyplomowych Zarządzanie i dowodzenie w środowisku zautomatyzowanych systemów teleinformatycznych, po wypełnieniu wymogów dydaktycznych i pozytywnym zdaniu egzaminu końcowego, otrzymuje dyplom ukończenia tych studiów.

    Dowiedz się więcej

    WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  • ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Rodzaj studiów
    Niestacjonarne studia podyplomowe Zarządzanie kryzysowe (Wydział Bezpieczeństwa Narodowego).

    Forma studiów
    Wykłady, ćwiczenia, seminaria, dyskusja, praca indywidualna.

    Adresaci
    Na studia podyplomowe zarzadzanie kryzysowe przyjmowani są absolwenci studiów pierwszego stopnia. Preferowani są absolwenci następujących kierunków studiów: bezpieczeństwo narodowe, bezpieczeństwo wewnętrzne, prawo, administracja, obronność.

    Przebieg studiów
    Studia podyplomowe trwają dwa semestry i obejmują dziesięć zjazdów weekendowych. Program studiów zarzadzanie kryzysowe zawiera następujące moduły:

    • ochrona ludności i ratownictwo,
    • zarzadzanie kryzysowe w NATO i UE,
    • analiza systemowa sytuacji kryzysowych,
    • przywództwo i negocjacje w sytuacjach kryzysowych.

    Sylwetka Absolwenta
    Absolwenci studiów podyplomowych mogą ubiegać się o prace w organach administracji publicznej, służbach bezpieczeństwa, komercyjnych firmach ochrony osób i mienia oraz w komórkach bezpieczeństwa organizacji gospodarczych.

    Dowiedz się więcej

    WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  • ZARZĄDZANIE LOTNICTWEM - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja
    Studia podyplomowe Zarządzanie lotnictwem są przyporządkowane do obszaru kształcenia: nauki społeczne; dyscyplina naukowa: nauki o zarządzaniu i jakości; dodatkowy (uzupełniający) obszar kształcenia: nauki o bezpieczeństwie. Obejmują teorię i paradygmaty badawcze opisujące i wyjaśniające przede wszystkim funkcjonowanie lotnictwa cywilnego i państwowego oraz jego wpływ na obronność i bezpieczeństwo, powstawanie, funkcjonowanie, przekształcanie, rozwój oraz współdziałanie organizacji i instytucji lotniczych.
    Studia zaprogramowane są na dwa semestry (zimowy i letni), realizowane są w systemie zjazdowym (cztery-pięć zjazdów merytorycznych sobotnio-niedzielnych w semestrze, zjazd jednodniowy przeznaczony na egzamin końcowy), w wymiarze godzinowym: sobota 12-14 jednostek lekcyjnych; niedziela 10-12 jednostek lekcyjnych.

     

    WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  • ZARZĄDZANIE ZASOBAMI LUDZKIMI - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Opis kierunku:

    Studia podyplomowe Zarządzanie zasobami ludzkimi są przyporządkowane do dziedziny nauk społecznych: nauki o zarządzaniu; dziedzina nauk humanistycznych: nauki o zarządzaniu.

    Przeznaczone są dla absolwentów uczelni (cywilnych i resortowych) posiadających wykształcenie wyższe co najmniej pierwszego stopnia (licencjackie lub równorzędne), pracowników resortu obrony narodowej, firm specjalizujących się w przemyśle obronnym, podmiotów gospodarczych i instytucji, które dostrzegają, że sukces organizacji zależy od pracownika i właściwego zarządzania jego potencjałem.

    Studia zaprogramowane są na dwa semestry (zimowy i letni), realizowane są w systemie zjazdowym (cztery-pięć zjazdów merytorycznych sobotnio-niedzielnych w semestrze, zjazd jednodniowy przeznaczony na egzamin końcowy), w wymiarze godzinowym: sobota 12-14 jednostek lekcyjnych; niedziela 10-12 jednostek lekcyjnych. Początek studiów październik, koniec studiów czerwiec kolejnego roku r.

    Warunkiem ukończenia studiów jest spełnienie wszystkich wymogów dydaktycznych zgodnie z planem studiów, uzyskanie zaliczeń z wszystkich przedmiotów ujętych w programie kształcenia, oraz złożenie egzaminu końcowego. Uczestnik studiów podyplomowych opracowuje pracę dyplomową.

    Sylwetka absolwenta:

    Studia przeznaczone są dla pracowników organizacji publicznych i gospodarczych pragnących uzyskać nowe kompetencje zawodowe lub podwyższyć kompetencje już posiadane w zakresie zarządzania funkcją personalną w organizacji.

    Zdobyta w czasie studiów wiedza kwalifikuje uczestnika do pracy w działach personalnych jako specjalistę, doradcę personalnego lub konsultanta w zarządzaniu zasobami ludzkimi. Wiedza ze studiów jest również niezbędna do skutecznego zarzadzania zespołem, dlatego program studiów jest niezbędny do wzmacniania skuteczności osobistej menadżerów.

    Po ukończeniu studiów Absolwent będzie potrafił: dostosowywać do indywidualnych warunków organizacji metody pozyskiwania, rozwoju, wzmacniania zaangażowania pracowników. Realizacja pełnego programu studiów pozwoli formułować strategię personalną, analizować możliwości implementacji różnych metod i modeli zarządzania kompetencjami, korzystać z różnorodnych metod oceny pracowników oraz tworzyć rozwiązania w zakresie motywowania pracowników.

    Program modułowy:

    Studia realizowane są według programu modułowego pozwalającego osiągać określone efekty kształcenia (wiedza, umiejętności, kompetencje społeczne) z przedmiotów: Zarządzanie organizacją; Psychologia zarządzania; Pozyskiwanie i alokacja pracowników; Ocenianie pracowników; Budowanie skutecznych zespołów zadaniowych; Przywództwo i motywowanie pracowników; Modelowanie procesów personalnych; Negocjacje; Zarządzanie kompetencjami; E-szkolenia; Prawo pracy; Współczesne wyzwania zzl; Egzamin końcowy, łącznie 180 godz. pracy z nauczycielem i 60 punktów ECTS.

    Wymagane dokumenty:

    Kandydat na studia podyplomowe zobowiązany jest dostarczyć (osobiście lub poprzez upoważnioną osobę)do dziekanatu studiów podyplomowych w terminie zgodnie z harmonogramem rekrutacji następujące dokumenty:

    - podanie (wniosek) o przyjęcie na studia podyplomowe (do pobrania ze strony internetowej akademii)

    - ankieta (kwestionariusz) osobowa (do pobrania ze strony internetowej akademii) 

    - odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych pierwszego lub drugiego stopnia;

    - potwierdzenie wniesienia opłaty rekrutacyjnej;

    - oświadczenie o gotowości do ponoszenia kosztów związanych z kształceniem na studiach 

    - 2 fotografie w wymiarach 35 x 45 mm.

    Dowiedz się więcej

    WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (0)