POLECANE DLA CIEBIE

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

WYDZIAŁ BIOLOGII UAM

Kierunki studiów: bioinformatyka, biologia, biotechnologia, ochrona środowiska, neurobiologia, biologia i zdrowie człowieka, biotechnology, environmental protection, nauczanie biologii i przyrody Studia: stacjonarne, niestacjonarne
Sprawdź

Uniwersytet Kaliski im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego

WYDZIAŁ POLITECHNICZNY

Kierunki studiów: budownictwo, elektrotechnika, informatyka, inżynieria środowiska, mechanika i budowa maszyn, technologia żywności i żywienie człowieka, lotnictwo i kosmonautyka, biogospodarka Studia: niestacjonarne, stacjonarne
Sprawdź

wydział elektroniki i telekomunikacji politechnika poznańska

Struktura wydziału

 

Na Wydziale Elektroniki i Telekomunikacji działają cztery Katedry:

 

Katedra Radiokomunikacji

 

Badania naukowe prowadzone przez pracowników Katedry dotyczą rozwoju sieci bezprzewodowych (przede wszystkim nowych generacji sieci mobilnych, sieci WLAN, WPAN, także sieci sensorowych), radia programowalnego i kognitywnego, rozwoju techniki MIMO, nowych metod dywersyfikacji, modulacji, kodowania i dekodowania (zwłaszcza iteracyjnego), przetwarzania sygnałów w nadajnikach i odbiornikach, transmisji danych odpornej na zakłócenia. W Katedrze prowadzone są także prace naukowe dotyczące metod testowania układów scalonych wielkiej skali integracji. Te ostatnie są prowadzone w ścisłej współpracy z firmą Mentor Graphics.

 

Wszyscy pracownicy Katedry (w tym pięciu samodzielnych pracowników naukowych) prowadzą działalność dydaktyczną powiązaną tematycznie z ich zainteresowaniami naukowymi głównie na kierunkach Teleinformatyka oraz Elektronika i Telekomunikacja.

 

Katedra Sieci Telekomunikacyjnych i Komputerowych

 

Badania prowadzone w katedrze dotyczą technologii sieci telekomunikacyjnych, które powstały w ostatnich latach, i obejmują zwłaszcza zagadnienia teorii ruchu, sieci szerokopasmowych, komutacji, integracji sieci, Internetu oraz taryfikacji. Zaangażowanych w działalność dydaktyczną 19 pracowników katedry prowadzi zajęcia, które zapewniają zrozumienie podstawowych zasad technologii sieciowych, a następnie całej złożoności architektury sieci, protokołów, kontroli, wykonywania, a także ekonomicznych aspektów telekomunikacji.

 

Katedra Systemów Telekomunikacyjnych i Optoelektroniki

 

Badania prowadzone w katedrze dotyczą zarówno teoretycznych, jak i praktycznych aspektów synchronizacji systemów i sieci telekomunikacyjnych, fotoniki, telekomunikacji światłowodowej oraz cyfrowego przetwarzania sygnałów, projektowania i programowania komputerowych systemów pomiarowych, zastosowania mikroprocesorów, krioeletroniki i badania nanoobwodów i struktur elektrycznych. 22 zatrudnionych w katedrze pracowników prowadzi też ze studentami elektroniki i telekomunikacji zajęcia dydaktyczne, których tematyka obejmuje kluczowe zagadnienia gwałtownie rozwijających się systemów przesyłania informacji przy zastosowaniu różnych metod transmisji sygnału.

 

Katedra Telekomunikacji Multimedialnej i Mikroelektroniki

 

Badania prowadzone przez pracowników katedry dotyczą szerokiego zakresu zagadnień takich, jak techniki przetwarzania i przesyłania obrazu w systemach telekomunikacyjnych, kompresja danych multimedialnych, systemy multimedialne, modelowanie połączeń w układach elektronicznych, propagacja fal elektromagnetycznych oraz anten. Szesnastu pracowników katedry prowadzi także działalność dydaktyczną w wymienionych dziedzinach na studiach inżynierskich i magisterskich.

 

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Poznańska.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (3)

Mgr Inż Informatyk Ocena odpowiedz

Ukończyłem tu Informatykę, pierwszy stopień stacjonarnie, drugi zaocznie. Stacjonarnie było na prawdę dobrze. Większość przedmiotów była dobrze prowadzona, no może poza tym, że na jakichś pięciu opowiadano nam historię komputera. Niestety było kilku prowadzących, którzy odstawali od reguły, ale ogółem bardzo pozytywnie. Drugi stopień z kolei to kompletna zmiana na gorsze. Wcześniej wspomniani prowadzący "odstający" nagle zamiast pojedynczego przedmiotu, mają po dwa co semestr. Zajęcia zdalne (przez Covid) często się wcale nie odbywały, a dla niektórych prowadzących bariera technologiczna (o ironio) była prawie nie do przeskoczenia. Serdecznie polecam dziennie, zaocznie jednak nie mogę być tak pozytywny. Jednocześnie muszę powiedzieć, że mamy jeden z prawdopodobnie najlepiej działających dziekanatów na uczelni (ZCO od wprowadzenia też bardzo dobrze działa).

Realista Ocena odpowiedz

To co tu się odwala to jest komedia a nie studia. Wykładowcy mają wywalone albo mówią, " w Polsce to głąby przychodzą na studia a jak byłam w Japonii to tam mądrzy ludzie." W dobie koronawirusa ludzie wykształceni w działach informatyki i innych podobnych nie potrafili ogarnąć rzeczy związanych z e-lekcjami.... Jeżeli nie chcesz mieć wakacji to zapraszam na Polibude.. sesja rozwalona na czerwiec, lipiec i wrzesień a jeszcze nie wiadomo kiedy sesja poprawkowa. Lubisz siedzieć w zeszytach, proszę bardzo twoi koledzy z innej uczelni siedzą na plaży i piją piwko a ty 17 lipca piszesz kolokwium, bo tak.

polecający Ocena odpowiedz

polecam