• AKTORSTWO

  Rekrutacja

  stopień: (jednolite) czas trwania: 5 lat
  tryb: stacjonarne
  Pokaż więcej

  tryb studiów: stacjonarne
  typ studiów: jednolite magisterskie
  czas trwania: 5 lat
  tytuł zawodowy: magister

  Aktorstwo to nieustanna praca ze słowem i emocjami. Trudno jednoznacznie określić, co znaczy „być aktorem”. Pewne jest jednak to, że aktorstwo wciąż się zmienia. Kimś innym był aktor trzydzieści lat temu i kimś innym jest teraz. Na tych, którzy pragną stanąć na deskach teatru, bądź przed kamerą czeka kierunek Aktorstwo w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

  Kierunek Aktorstwo oferowany przez Krakowską Akademię im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego prowadzony jest na jednolitych studiach magisterskich. Realizowany program wychodzi naprzeciw potrzebom wszechstronnego kształcenia współczesnego aktora, a zajęcia prowadzą artyści różnych pokoleń, wywodzący się z teatrów dramatycznych, muzycznych czy teatrów tańca, a także branży filmowej i świata mediów. To, co najistotniejsze w nauczaniu sztuki aktorskiej to różnorodność, dlatego Krakowska Akademia nie kładzie nacisku na kształcenie wyłącznie pod kątem teatru, ale wszechstronności, której wymaga współczesność.

  Program studiów na kierunku Aktorstwo w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego obejmuje między innymi takie przedmioty jak: podstawowy trening aktorski, literatura i dramat, wiedza o teatrze, interpretacja prozy, ruch sceniczny i taniec, umuzykalnienie, wymowa, warsztat aktora filmowego, wiersz, emisja głosu, praca nad ciałem, piosenka aktorska, teatr współczesny, współpraca aktora z reżyserem, sceny teatralne.

  Absolwenci kierunku zostają dyplomowanymi aktorami. Mogą pracować w teatrze, filmie, rozgłośniach radiowych, studiach dubbingowych, telewizji, kabarecie, a także pełnić rolę konferansjerów i trenerów wystąpień publicznych. Dróg zawodowych jest całkiem sporo.

  WYŚWIETL WIĘCEJZWIŃ

  Wymagania rekrutacyjne

  STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mogą ulec zmianie. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Opinie (1)

Juliusz Ocena odpowiedz

Pierwsza uczelnia niepubliczna przyznająca tytuł magistra sztuki aktorskiej.