Uniwersytet Opolski

Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej

ul. Katowicka 89, 

45-061 Opole

tel. +48 77 452 74 98

e-mail: politologia@uni.opole.pl

Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej

Uniwersytet Opolski

ul. Katowicka 89, 

45-061 Opole

tel. +48 77 452 74 98

e-mail: politologia@uni.opole.pl

  • ZARZĄDZANIE DOSTĘPNOŚCIĄ - KOORDYNATOR DS. DOSTĘPNOŚCI - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Uzasadnienie zapotrzebowania na studia podyplomowe Zarządzania dostępnością - koordynator do spraw dostępności wynika z kilku czynników, które mają istotne znaczenie dla rynku pracy, rozwoju społecznego oraz strategii rozwoju Polski oraz naszego regionu:

    1. Polityka i prawo - wiele państw wprowadza przepisy prawne dotyczące dostępności, które nakładają wymagania na instytucje w zakresie zapewnienia równego dostępu dla osób z niepełnosprawnościami. W Polsce jest to Ustawa z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. Konieczność zgodności z tymi regulacjami stwarza zapotrzebowanie na specjalistów zdolnych do analizy, wdrażania i monitorowania polityk dostępności.
    2. Trendy na rynku pracy - popyt na specjalistów z obszaru zarządzania dostępnością dynamicznie rośnie. Wielu pracodawców poszukuje profesjonalistów, którzy potrafią skutecznie zapewniać dostępność dla osób z niepełnosprawnościami w różnych obszarach, takich jak architektura, technologia, usługi i komunikacja. Absolwenci studiów podyplomowych na tym kierunku mają unikalne umiejętności, które są niezwykle wartościowe na rynku pracy.
    3. Polityki horyzontalne UE – wymogi projektowe w nowej perspektywie - łączenie dostępności do strategii rozwoju kraju lub regionu jest coraz częstsze. Rządy i instytucje publiczne uznają, że równy dostęp do zasobów i usług jest kluczowym elementem społecznego i gospodarczego rozwoju. Studia podyplomowe w zakresie Zarządzania dostępnością - koordynator do spraw dostępności mogą przyczynić się do realizacji tych wytycznych, dostarczając wysoko wykwalifikowanych specjalistów.
    4. Wzrastająca świadomość społeczna - społeczeństwo coraz bardziej uznaje znaczenie równego dostępu do produktów, usług i informacji dla osób z niepełnosprawnościami. Zwiększająca się świadomość społeczna wokół tematu dostępności wymaga specjalistów, którzy będą w stanie skutecznie zarządzać i koordynować działania na rzecz zapewnienia dostępności.
    5. Dynamiczny rozwój technologii - postęp technologiczny, w tym rozwój aplikacji mobilnych, struktur internetowych i innych narzędzi cyfrowych, stwarza zarówno możliwości, jak i wyzwania dla dostępności. Absolwenci studiów podyplomowych w zakresie Zarządzania dostępnością - koordynator do spraw dostępności są wyposażeni w umiejętności techniczne i strategiczne, które umożliwiają im skuteczne radzenie sobie z tymi wyzwaniami.

    Dowiedz się więcej

     

    Wyświetl więcejZwiń

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Opolski.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (4)

Łukasz Ocena odpowiedz

Niesamowici wykładowcy i świetne zajęcia! Najlepszy Wydział.

Rafał Ocena odpowiedz

Bardzo fajny wydział. Prowadzący rewelacja. Sporo zajęć praktycznych.

Bartek Ocena odpowiedz

Politologia Global Studies mega kierunek! Naprawdę warto. Polecam

Weronika Ocena odpowiedz

Praktyczny kierunek. Ok!