• PRACA SOCJALNA

    Rekrutacja

    stopień: (I) (II) czas trwania: 3 lata • 2 lata
    tryb: stacjonarne
    Pokaż więcej

    forma studiów: stacjonarne
    poziom studiów: I stopnia II stopnia
    czas trwania: 3 lata 2 lata
    tytuł zawodowy: licencjat magister

    Praca socjalna należy do tych zawodów pomocowych, u podstaw których stoi szacunek dla człowieka i jego rodziny. To zawód zaufania społecznego, równoważnego co do swojej odpowiedzialności zawodowi lekarza, prawnika czy nauczyciela. Pracownicy socjalni nie tylko towarzyszą społeczeństwu w sytuacji przeżywanych kryzysów, ale bazując na zasobach własnych klienta, pomagają poszczególnym osobom rozeznać swoje możliwości i pokazując możliwe rozwiązania, pozwalają samemu wybrać najbardziej korzystne rozwiązanie.

    Współczesna praca socjalna nie wyręcza, ale wspiera, szanując nawet odmowę pomocy. Poszanowanie godności, sprawiedliwości, prawa do wolności, w duchu pomocniczości – to swoiste drogowskazy systemu pomocy społecznej.

    Praca socjalna to okazja do połączenia wiedzy, profesjonalnych technik i cech osobistych – stania się tymi, którzy wspierają, pocieszają, nauczają, dają nadzieję i pomagają zmienić życie, bez względu na to, czy jest to życie pojedynczej osoby czy całej grupy.

    Wyświetl więcejZwiń

    Wymagania rekrutacyjne Specjalności

    Studia I stopnia stacjonarne

    • Praca socjalna z osobą chorującą psychicznie
    • Praca socjalna z osobą starszą
    • Praca socjalna z rodziną i dzieckiem

    Studia II stopnia stacjonarne

    • Organizacja usług społecznych i społeczności lokalnej
    • Praca socjalna wobec sytuacji kryzysowych w społeczeństwie

    Studia I stopnia niestacjonarne

    • Praca socjalna z osobą chorującą psychicznie
    • Praca socjalna z osobą starszą
    • Praca socjalna z rodziną i dzieckiem

    Studia II stopnia niestacjonarne

    • Organizacja usług społecznych i społeczności lokalnej
    • Praca socjalna wobec sytuacji kryzysowych w społeczeństwie

    STUDIA I STOPNIA

    Wymagane przedmioty:
    język polski, język obcy nowożytny oraz 1 przedmiot do wyboru z: biologia, chemia, filozofia, fizyka, geografia, historia, historia muzyki, historia sztuki, informatyka, język łaciński i kultura antyczna, język obcy nowożytny, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie.

    Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

    Sprawdź
    przeliczniki punktów Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie

    STUDIA II STOPNIA

    Podstawą kwalifikacji jest ocena na dyplomie oraz średnia z przebiegu studiów.

    Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (6)

A. Ocena odpowiedz

Zajęcia są prowadzone przez wykładowców, którzy w większości są praktykami. Jak tylko jest jakiś problem starają się pomóc, aby zrozumieć czasami zawiłe teorie. Jeśli chcesz się nauczyć praktyki, a nie tylko suchej wiedzy to zapraszam na Pracę socjalną na UPJP2!

A. Ocena odpowiedz

Fenomenalna uczelnia, w której najważniejszy jest STUDENT. Kompetentni wykładowcy, wiedza którą przekazują jest rzetelna i aktualna, oprócz tego nauka skupiona jest na praktyce. Jeżeli ktoś jeszcze się zastanawia gdzie studiować pracę socjalną odpowiem krótko, UPJP II !!!!

K. Ocena odpowiedz

Jeden z najlepiej prowadzonych kierunków - rzetelna wiedza oparta na praktyce i ogromie doświadczenia wykładowców. Jeśli praca socjalna to tylko na UPJPII :) Polecam z całego serca

Studentka Ocena odpowiedz

Kierunek prowadzony jest w sposób praktyczny, co oznacza że nie uczymy się tylko suchej wiedzy, ale przede wszystkim praktyki, na którą wszyscy stawiają. Wykładowcy są praktykami, więc zajęcia są prowadzone w ciekawy sposób z jednoczesnym odwołaniem do praktyki. Polecam z całego serca. Gdybym miała jeszcze raz wybierać - wybrałbym pracę socjalną na UPJPII :)

Mati Ocena odpowiedz

Wszystko spoko :)

Absolwent upjp2 Ocena odpowiedz

Bardzo przydatne przedmioty w ofercie. Wykładowcy bardzo pomagają i jednocześnie przekazują potrzebną w zawodzie, wiedzę.