Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
dr Jakub Wiśniewski w 2001 r. został magistrem stosunków międzynarodowych. Zawodowo związany z wieloma instytucjami z obszaru dyplomacji i polityki międzynarodowej. Pełnił m.in. funkcję Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego w Stałym Przedstawicielstwie RP przy Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) w Paryżu. Obecnie wiceprezydent thinh-tanku GLOBSEC.
Błażej Moder absolwent Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych, na kierunku stosunki międzynarodowe, specjalność: euromarketing (rocznik 2006). Zawodowo związany z sektorem publicznym. Pracował w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej SA (2006–2007), Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego SA (2007–2011), gdzie pełnił funkcję Wiceprezesa, a od 2008 r. — Prezesa Zarządu i Łódzkiej Spółce Infrastrukturalnej Sp. z o.o. (2011–2012), gdzie sprawował funkcję Członka Zarządu. Od września 2012 r. Dyrektor Zarządu Nowego Centrum Łodzi. Obecnie dyrektor EC1 w Łodzi.
Mariusz Mielczarek – absolwent stosunków międzynarodowych, ostatnie kilka lat spędził w Brukseli. Pracował jako Programme Manager w Komisji Europejskiej, gdzie odpowiadał m.in. za wsparcie z funduszy UE na inwestycje energetyczne w Polsce oraz przygotowanie nowej perspektywy finansowej 2014-2020. Obecnie dyrektor w General Electric Central and Eastern Europe.
Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych
informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni:
Uniwersytet Łódzki.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Nie polecam nikomu International and political studies. Chaos, wykładowcy którzy nie ogarniają języka angielskiego, choć ma być to język wykładowy, słaba organizacja a o treści zajęć szkoda gadać- przedmiot "cultural" to granie w kalambury o feministkach...
Studia azjatyckie na Uniwersytecie Łódzkim to najlepsza opcja dla tych, których interesuje ten rejon świata, niemal pod każdym względem. To niesamowita wyprawa w głąb kultury, obyczajów, ekonomii, historii
W kierunku kształcenia takim jak Stosunki międzynarodowe bardzo ważna jest aktualność i zwracanie uwagi na obecne problemy oraz wskazywanie na konsekwencje panującej sytuacji. Właśnie tak wyglądają studia na Uniwersytecie Łódzkim. Dają one nie tylko solidne wykształcenie, ale uczą samodzielnie myśleć i analizować rozgrywające się procesy.
Wybrałem Politologię na Uniwersytecie Łódzkim, między innymi, ze względu na pokaźny wybór specjalności. Dzięki temu każdy ma możliwość rozwijania się w tym, co najbardziej go interesuje. Innym, ważnym czynnikiem było grono wykładowców, w którym każda osoba to doświadczony znawca tematu.
Studia na Uniwersytecie Łódzkim otwierają; na inne kultury, przejawy sztuki, obyczaje. To swego rodzaju podróż, która dla każdego sympatyka kultury, sztuki i mediów będzie prawdziwą atrakcją. Na początku zastanawiałam się nad wyborem studiów dziennikarskich, ale niemal w ostatniej chwili zdecydowałam się na Międzynarodowe studia kulturowe. Nie żałuję. To fascynujący kierunek.
Bezpieczeństwo narodowe to kierunek inny niż wszystkie. To połączenie nauki, treningu i zmiany stylu życia oraz myślenia o świecie. Polecam każdemu, bo jest to niezwykle rozwijający kierunek
Świetne studia, rewelacyjna uczelnia
Muszę (z wielką radością) przyznać, że ten kierunek jest bardzo miły dla studenta. Wykłady i ćwiczenia mamy do środy (zależnie od grupy- niektórzy do czwartku) i zaczynamy weekend. Zajęcia są prowadzone bardzo przyjemnie i bezstresowo, gdyż wykładowcy dbają o to abyśmy nie denerwowali się zbytnio. Jedynie potrzebna jest dobra pamięć, bo mamy dość dużo historii, która jest podzielona na kilka przedmiotów. Nie mogę w pełni przekazać swoich odczuć, gdyż jestem studentem pierwszego roku i za mną dopiero początek, ale jestem pozytywnie nastawiony i szczęśliwy z wyboru tego kierunku. Polecam każdemu, kto chce w przyszłości wiązać się z tym kierunkiem i pracą po nim.
Panie Marcinie, o którym kierunku Pan pisze?