Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
CHRZEŚCIJAŃSKA TURYSTYKA RELIGIJNA⋮ |
Rekrutacja |
stopień: (I) czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne
Pokaż więcej
Chrześcijańska turystyka religijna to jedyne tego typu studia w Polsce, które, oprócz tytułu licencjata, pozwalają uzyskać certyfikat pilota wycieczek oraz wyspecjalizować się w obszarze pielgrzymowania.
Studia są połączeniem wiedzy teologicznej i biblijnej z praktyką zawodową w zakresie organizacji ruchu turystycznego i pielgrzymkowego w wymiarze chrześcijańskim. Kierunek daje możliwość zdobycia umiejętności językowych (język hebrajski, biblijny, arabski, greka biblijna). Studenci mogą uczestniczyć w wyjazdach szkoleniowych, wykładach oraz praktykach, np. w centrach pielgrzymkowych, biurach podróży czy na lotniskach.
Kształcenie na kierunku chrześcijańska turystyka religijna dostarcza umiejętności do stawiania czoła wyzwaniom, jakie niesie współczesny świat i jego pytania o chrześcijaństwo, Kościół oraz społeczną mobilność. Przygotuje studentów do roli społecznych liderów, wyposażonych w kluczowe kompetencje przedsiębiorczości, dialogu i samorealizacji.
Zwiń
STUDIA I STOPNIA
Wymagane przedmioty:
język polski, język obcy nowożytny oraz 1 przedmiot do wyboru z: filozofia, geografia, historia, język łaciński i kultura antyczna, matematyka, wiedza o społeczeństwie.
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Sprawdź
przeliczniki punktów Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
Wybierz rok
Ładuję dane
Sprawdź
progi punktowe Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA⋮ |
Rekrutacja |
stopień: (I) (II) czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne
Pokaż więcej
Dziennikarstwo i komunikacja społeczna na UKSW dają gwarancję zdobycia solidnych podstaw warsztatu dziennikarskiego. Kierunek ten wyróżniają liczne zajęcia praktyczne, a także indywidualne podejście do studenta i troska o jego rozwój. Wykładowcy to zarówno teoretycy mediów i nauk o komunikowaniu, jak i specjaliści z branży – dziennikarze ogólnopolskich stacji telewizyjnych i radiowych, czołowi eksperci ds. PR, marketingu i reklamy.
Ćwiczenia odbywają się m.in. w Pracowni Podstawowych Technik Radiowo-Telewizyjnych. Studio zostało stworzone z myślą o praktycznym przygotowaniu studentów do realizacji materiałów filmowych i radiowych. Nowoczesny sprzęt daje możliwości m.in. nagrania programu z udziałem kilku osób, a także montażu materiału dźwiękowego lub filmowego.
Studenci mogą rozwijać swoje pasje pod okiem praktyków w kołach naukowych, działających na wydziale, m.in. kole naukowym Public Relations w Social Media lub w Radio UKSW – tu oficjalnej stacji internetowej, którą tworzy grupa studentów dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz innych pokrewnych kierunków.
Zwiń
Studia I stopnia stacjonarne
STUDIA I STOPNIA
Podstawą kwalifikacji jest rozmowa kwalifikacyjna oraz wynik z egzaminu maturalnego z przedmiotów: geografia, historia, WOS, matematyka, język łaciński i kultura antyczna, filozofia.Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Sprawdź
przeliczniki punktów Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
STUDIA II STOPNIA
Kwalifikacja odbywa się podstawie średniej ocen z toku studiów oraz egzaminu wstępnego w formie rozmowy kwalifikacyjnej.Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Studia stacjonarne:
bezpłatne (limit: 100)
Źródło: Strony internetowe uczelni (06.06.2024)
Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni klikając powyższy link "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
SPECJALISTYCZNE STUDIA TEOLOGICZNE⋮ |
Rekrutacja |
stopień: (II) czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne
Pokaż więcej
Specjalistyczne studia teologiczne na UKSW pozwalają pogłębić wiedzę z zakresu teologii w wybranej specjalizacji i uzyskać stopień licencjata kanonicznego. Studenci mogą rozwinąć zainteresowania teologiczne oraz nauczyć się postrzegania rzeczywistości w perspektywie duchowego wymiaru człowieka. Atutem kierunku jest współpraca z wieloma instytucjami kościelnymi, m.in. wyższymi seminariami duchownymi, wydawnictwami katolickimi czy Konferencją Episkopatu Polski.
Zajęcia, prowadzone przez doświadczonych naukowców i dydaktyków, sprzyjają rozwojowi umiejętności praktycznych, które można z powodzeniem wykorzystać w karierze zawodowej. Pogłębiona wiedza teologiczna pozwala na rzeczowe formułowanie opinii krytycznych o wytworach kultury oraz nawiązywać współpracę z różnymi instytucjami edukacyjno-wychowawczymi, kulturalnymi, społecznymi i charytatywnymi.
Specjalistyczne studia teologiczne przygotowują studentów do kontynuowaniu kariery naukowej w Szkole Doktorskiej UKSW, pozwalają także nabyć kompetencje do nauczania religii i teologii. Są prowadzone zarówno w języku polskim, jak i angielskim.
Zwiń
Studia II stopnia stacjonarne
STUDIA II STOPNIA
Wynik końcowy postępowania kwalifikacyjnego złożony jest z dwóch składowych: punktacji ze średniej z toku studiów (50% wyniku końcowego postępowania kwalifikacyjnego), punktacji z egzaminu wstępnego w formie rozmowy kwalifikacyjnej (50% wyniku postępowania kwalifikacyjnego).Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
TEOLOGIA⋮ |
Rekrutacja |
stopień: (jednolite) czas trwania: 5 lat • 6 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Pokaż więcej
Na kierunku teologia prowadzone są jednolite studia magisterskie, dzięki którym student zdobywa gruntowną wiedzę teologiczną opartą na Objawieniu i źródłach patrystycznych. Jest także zaznajamiany z podstawami wiedzy humanistycznej, zwłaszcza z zakresu filozofii, i społecznej, mieszczącej się w kanonie wykształcenia teologicznego.
Student jest przygotowywany do pracy duszpasterskiej oraz do pracy w kościelnych i świeckich instytucjach i ośrodkach zajmujących się profilaktyką społeczną oraz świadczeniem usług edukacyjno-kulturalnych i wychowawczych. Student poznaje język obcy na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy, z umiejętnością posługiwania się słownictwem właściwym teologii.
Zwiń
Studia jednolite magisterskie stacjonarne
Studia jednolite magisterskie niestacjonarne
STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE
Podstawą kwalifikacji jest rozmowa kwalifikacyjna oraz wynik z egzaminu maturalnego z przedmiotów: język polski, język obcy, geografia, historia, WOS, matematyka, język łaciński i kultura antyczna, filozofia.Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Sprawdź
przeliczniki punktów Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych
informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni:
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.