Studia artystyczne Kielce

Studia artystyczne Kielce

studia artystyczne kielce

Studia artystyczne Kielce

W Kielcach nie są prowadzone kierunki artystyczne jako takie. Na Uniwersytecie im. Jana Kochanowskiego możecie wybrać się na studia przygotowujące do nauczania przedmiotów artystycznych, na których, zgodnie z obraną specjalizacją zdobędziecie konkretne umiejętności wykorzystania Waszego potencjału twórczego. Studia artystyczne w Kielcach skupiają się więc na kierunkach z zakresu edukacji artystycznej. Sprawdźcie, jakie kierunki dokładnie możecie wybrać.

 

Uczelnie i kierunki artystyczne w Kielcach

 


UNIWERSYTET JANA KOCHANOWSKIEGO STUDIA ARTYSTYCZNE

Na Uniwersytecie im. Jana Kochanowskiego możecie podjąć studia artystyczne z zakresu edukacji artystycznej, w ramach:

 • Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, specjalności:

  • dyrygowanie i prowadzenie zespołów

  • edukacja muzyczna

 • Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, specjalności:

  • grafika projektowa i reklama

  • projekty edukacyjno - twórcze

  • sztuki wizualne - malarstwo, grafika, rzeźba

dowiedz się więcej>

Rekrutacja na studia artystyczne w Kielcach

Aby dostać się na studia artystyczne w Kielcach wystarczy, że złożycie podanie o przyjęcie na studia oraz zaprezentujecie swoje dokumenty poświadczające zdany egzamin dojrzałości z przedmiotów humanistycznych. Przejdziecie przez konkurs świadectw, komisja rekrutacyjna wybierze najlepiej prezentujących się kandydatów i już!

 

Praca po studiach artystycznych

Po studiach edukacji artystycznej możecie pracować w szkole jako nauczyciele sztuki lub wiedzy o kulturze (do tego potrzebne są również uprawnienia pedagogiczne, jeśli chcecie pracować w podstawówce). Możecie również wejść w rolę animatorów kultury, prowadzić twórcze zajęcia dla grup dzieci i młodzieży, a także realizować się jako koordynator działań kulturalnych w swoim mieście, bądź regionie - czyli pracować w dziale kultury urzędy miasta lub gminy. Praca po studiach artystycznych w Kielcach będzie miała wymiar praktycznego wykorzystania twórczego potencjału absolwenta, co oczywiście nie oznacza, że jeśli macie potrzebę artystycznego wypowiadania się poprzez sztukę, to studia te Wam w tym nie pomogą. Dostarczą Wam one podstawowej wiedzy o sztuce, kierunkach, zdobędziecie umiejętności postrzegania rzeczywistości z różnej perspektywy, a także sporo dowiecie się o mocy oddziaływania sztuki na ludzi. Jeśli więc chcecie swoje życie związać z działaniami artystycznymi to studia edukacji artystycznej z pewnością się Wam spodobają.

Olga HuckoTEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)