Studia artystyczne

Studia artystyczne

studia artystyczne

Studia artystyczne

Studia artystyczne nie są dla wszystkich. Przeznaczone są dla osób utalentowanych i kreatywnych, które rozwijanie swoich pasji traktują poważnie i wiążą z tym swoją przyszłość.  Studia artystyczne to propozycja dla osób, które mają odwagę, by realizować swoje marzenia. Niektórzy uważają, że taki wybór to „pójście na łatwiznę”. Nic bardziej mylnego! Studia artystyczne to nie tylko zajęcia na uczelni – to przede wszystkim samodzielna praca studenta. Wymaga to ogromnej samodyscypliny i zaangażowania. Bez ciężkiej pracy nie da się osiągnąć sukcesu na polu artystycznym.
Oferta przygotowana przez uczelnie artystyczne działające w Polsce jest naprawdę szeroka. ASP proponuje „klasyczne” kierunki jak malarstwo czy rzeźba, ale również kierunki wykorzystujące cyfrowe technologie i nowe media. Na Akademii Muzycznej studiować możesz instrumentalistykę, wokalistykę czy dyrygenturę. „Filmówka” to idealna szkoła dla przyszłych reżyserów czy operatorów. Wszystkie te artystyczne kierunki zostały szczegółowo opisane na naszej stornie. Przed podjęciem decyzji, zapoznaj się charakterystyką poszczególnych kierunków, żeby dowiedzieć się, na czym dokładnie polegają dane studia i jakie kompetencje uzyskasz po ich ukończeniu. Rzeczywistość często odbiega od wyobrażeń.
W procesie rekrutacji na studia artystyczne wyniki matury mają znaczenie drugorzędne. Największą rolę odgrywają wyniki egzaminów wstępnych, podczas których kandydaci muszą zmierzyć się z praktycznymi zadaniami, które weryfikują ich zdolności i predyspozycje. 

Absolwenci kierunków artystycznych bardzo często pracują jako „wolni strzelcy” – z jednej strony daje to ogromną wolność (której pozazdrościć mogą osoby siedzące od 8 do 16 w biurze) i poczucie spełnienia, z drugiej – nie zawsze gwarantuje stabilizację ekonomiczną.

 

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNKI ARTYSYTCZNE?

 

 

 

Artystyczne kierunki StudiówAktorstwo studia - kierunek studiów

Studia magisterskie przygotowują  do pracy w zawodzie aktora teatralnego, filmowego…

Aktorstwo studia - kierunek studiów

Studia magisterskie przygotowują  do pracy w zawodzie aktora teatralnego, filmowego i telewizyjnego. Absolwenci dysponują nowoczesną techniką aktorską, a jednocześnie szeroką i wszechstronną wiedzą na temat współczesnej kultury mediów. Nauczanie realizowane jest zarówno poprzez wykłady kursowe, seminaria i konsultacje indywidualne, jak i ćwiczenia praktyczne. Szczególną uwagę przykłada się zwłaszcza do realizacji ćwiczeń warsztatowych, które mają za zadanie wdrożyć studenta do samodzielnego korzystania ze źródeł, rozwijać emocjonalne zaangażowanie twórcze i przede wszystkim rozwijać indywidualność artystyczną. 

Czytaj więcej: Aktorstwo studia - kierunek studiów

Aktorstwo – aktorstwo teatru lalek studia - kierunek studiów

Teatr lalek to niezwykle ciekawa forma teatru powstała tysiące lat temu, a ślady tej sztuki…

Aktorstwo – aktorstwo teatru lalek studia - kierunek studiów

Teatr lalek to niezwykle ciekawa forma teatru powstała tysiące lat temu, a ślady tej sztuki sięgaja strożytnego Egiptu. W Polsce kształceniem na tym kierunku zajmuje się Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. Ludwika Solskiego z filią we Wrocławiu. Myślisz o zostaniu aktorem-lalkarzem? Jeżeli tak to Aktorostwo teatru lalek może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Aktorstwo teatru lalek? Studia kształcą w zakresie przedmiotów podstawowych, kierunkowych oraz ogólnych. Program zawiera wiele przedmiotów typowych dla aktorskiego fachu, a należą do nich na przykład: technika i wyrazistość mowy, impostacja głosu czy interpretacja wiersza, prozy i piosenki.

Czytaj więcej: Aktorstwo – aktorstwo teatru lalek studia - kierunek studiów

Aktorstwo teatru muzycznego studia - kierunek studiów

Marzysz o karierze aktora? Od dziecka uczęszczasz do chóru i występujesz na scenie?…

Aktorstwo teatru muzycznego studia - kierunek studiów

Marzysz o karierze aktora? Od dziecka uczęszczasz do chóru i występujesz na scenie? A może masz już za sobą debiut na deskach teatru? Jeżeli widzisz dla siebie miejsce w świecie aktorskim, a dodatkowo ciągnie Cię do branży muzycznej to Aktorstwo teatru muzycznego może być ciekawą opcją kariery.

Czytaj więcej: Aktorstwo teatru muzycznego studia - kierunek studiów

Animacja studia - kierunek studiów

Marzysz o powrocie do dzieciństwa, do czasów kiedy całymi dniami oglądałeś swoje…

Animacja studia - kierunek studiów

Marzysz o powrocie do dzieciństwa, do czasów kiedy całymi dniami oglądałeś swoje ulubione bajki animowane? A może sam wymyślałeś nowych bohaterów i tworzyłeś dla nich wyimaginowany świat w którym mogliby beztrosko przeżywać swoje przygody? Dla takich ludzi jak Ty zostały utworzone studia na kierunku Animacja, pozwalające na to by każdego dnia pracy stawać się na chwilę dzieckiem w krainie marzeń!Zastanawiasz się na jakie przedmioty przyjdzie Ci uczęszczać? Program studiów obejmuje zajęcia z podstaw animacji, animacji komputerowej, rysunku, malarstwa, projektowania graficznego, animacji multimedialnej oraz wiele innych przedmiotów, dzięki którym rozwiniesz swoje umiejętności i staniesz się prawdziwym ekspertem w dziedzinie animacji!

Czytaj więcej: Animacja studia - kierunek studiów

Architektura wnętrz studia - kierunek studiów

Patrzysz z podziwem na designerskie meble w witrynie sklepowej i masz mnóstwo pomysłów…

Architektura wnętrz studia - kierunek studiów

Patrzysz z podziwem na designerskie meble w witrynie sklepowej i masz mnóstwo pomysłów na wystrój pomieszczeń, w których się znajdujesz? To oznaka, że prawdopodobnie będziesz w przyszłości świetnym architektem wnętrz! Studia na tym kierunku będą w takim razie znakomitym wzbogaceniem i rozwinięciem Twoich zainteresowań. Aby zostać studentem architektury wnętrz musisz najpierw zdać egzamin z rysunku odręcznego. Jeżeli przejdziesz go pomyślnie po trzech i pół roku otrzymasz tytuł architekta, a następnie będziesz mógł kontynuować edukację w ramach studiów magisterskich. Niezwykle ważna będzie też kreatywność i umiejętność pracy w grupie.

Czytaj więcej: Architektura wnętrz studia - kierunek studiów

Digital design studia - kierunek studiów

Masz zdolności artystyczne i myślisz o przełożeniu ich na grafikę komputerową oraz projektowanie…

Digital design studia - kierunek studiów

Masz zdolności artystyczne i myślisz o przełożeniu ich na grafikę komputerową oraz projektowanie aplikacji cyfrowych? Jeżeli zatem chciałbyś prężnie zacząć funkcjonować w środowisku internetowych oraz w świecie urządzeń elektronicznych to na pewno świetnie odnajdziesz się na kierunku Digital design! Aby zostać studentem kierunku Digital design musisz najpierw odbyć rozmowę kwalifikacyjną, która będzie mieć na celu rozpoznanie Twoich zainteresowań twórczych. Konieczne będzie przygotowanie prezentacji, podczas której przedstawisz prace własne oraz prace obce, które odzwierciedlają Twoje poczucie estetyki. Pozytywna ocena z rozmowy kwalifikacyjnej zakwalifikuje Cię do drugiego etapu, którym jest egzamin praktyczny.

Czytaj więcej: Digital design studia - kierunek studiów

Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych studia - kierunek studiów

Jesteś osobą twórczą z tysiącem pomysłów na minutę, a dodatkowo masz nieprzeciętne…

Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych studia - kierunek studiów

Jesteś osobą twórczą z tysiącem pomysłów na minutę, a dodatkowo masz nieprzeciętne zdolności manualne i chciałbyś związać swoją przyszłość ze środowiskiem artystycznym? Jeśli tak to świetną drogą rozwoju zawodowego powinien okazać się kierunek - Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznychJak wygląda rekrutacja na studia w zakresie edukacji artystycznej? Oprócz konkursu świadectw maturalnych niezbędna będzie również pozytywna ocena z egzaminu praktycznego. Będzie on składał się z trzech etapów. Pierwszy z nich jest prezentacją prac własnych z jednoczesnych przedstawieniem dokumentacji działań artystycznych. Następnym krokiem jest egzamin praktyczny z zakresu studium rysunkowego i malarskiego.

Czytaj więcej: Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych studia - kierunek studiów

Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych możesz podjąć…

Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych możesz podjąć na wielu uczelniach w całej Polsce. W związku z tym program zajęć, jak również oferta specjalności, może się różnić w zależności od uniwersytetu, na który się zdecydujesz. Jednak mimo tych rozbieżności możesz spodziewać się zajęć poruszających tematykę historii sztuki, poznawania współczesnych nurtów w malarstwie, fotografii czy rzeźbie. Oprócz tego na wielu uczelniach będziesz miał możliwość zdobycia umiejętności w obszarze projektowania graficznego i zapoznania się ze specjalistycznymi programami komputerowymi. Co jeszcze? W ramach studiów zaplanowano także zajęcia plenerowe, w trakcie których będziesz mógł rozwijać swój warsztat artystyczny.

 

Czytaj więcej: Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych studia - kierunek studiów

Film animowany i efekty specjalne studia - kierunek studiów

Cechuje Cię nieograniczona kreatywność i otwartość umysłu? Uwielbiasz świat filmu i…

Film animowany i efekty specjalne studia - kierunek studiów

Cechuje Cię nieograniczona kreatywność i otwartość umysłu? Uwielbiasz świat filmu i kultury? Chciałbyś, żeby Twoja pasja stała się także częścią pracy zawodowej? W takim razie istnieje świetne rozwiązanie, jakim jest nauka na studiach jednolitych magisterskich na kierunku Film animowany i efekty specjalne. Jeśli chcesz spróbować swoich sił, w tym niezwykłym obszarze kształcenia, koniecznie zapoznaj się z bliższymi szczegółami na temat tego kierunku!

Czytaj więcej: Film animowany i efekty specjalne studia - kierunek studiów

Film i multimedia studia - kierunek studiów

Światła, kamera... akcja! Chyba każdy kiedyś marzył o pracy w przemyśle filmowym. Występy…

Film i multimedia studia - kierunek studiów

Światła, kamera... akcja! Chyba każdy kiedyś marzył o pracy w przemyśle filmowym. Występy na deskach teatrów w światłach reflektorów, przed kamerą... Lub za nią? A może zawsze chciałeś być grafikiem, twórcą gier komputerowych? Niektórzy nie zrezygnowali z marzeń i wciąż chcą je spełnić. Właśnie im jest dedykowany kierunek film i multimedia. Brzmi to bardzo ogólnie, prawda? Przyjrzyjmy mu się jednak bliżej, a okaże się, jak szeroką gamę kreatywno-edukacyjną sobą przedstawia, gdyż nie ogranicza się jedynie do aktorstwa, bądź reżyserii. Jak wiadomo, przemysł filmowy i multimedialny to nie tylko te dwa kierunki. 

Czytaj więcej: Film i multimedia studia - kierunek studiów

Filmoznawstwo i kultura mediów studia - kierunek studiów

Od zawsze kochasz film, jesteś zafascynowany całym jego przemysłem, procesem tworzenia,…

Filmoznawstwo i kultura mediów studia - kierunek studiów

Od zawsze kochasz film, jesteś zafascynowany całym jego przemysłem, procesem tworzenia, jego teorią, i chcesz zgłębić jego historię. A może nawet coś tworzysz, ale chcesz pogłebić teoretyczną wiedzę i poszerzyć swoje zawodowe kwalifikacje? Brzmi trochę jak Ty? Super, ponieważ znaczy to, że studia na kierunku filmoznawstwo i kultura mediów na pewno będą Ci pasować! Jest to kierunek humanistyczno-artystyczny, oznacza to więc, że w studiowaniu pomoże Ci bogata wyobraźnia, lekkość w pisaniu tekstów, kreatywność i rozumienie kultury z całą jej złożonością oraz uczestnictwo w niej. Istotną rolę pełni też wiedza o literaturze i języku, jak również wiedza o kulturze, ale i filozofia.

Czytaj więcej: Filmoznawstwo i kultura mediów studia - kierunek studiów

Fotografia studia - kierunek studiów

O niektórych osobach mówi się, że "mają oko". Co to znaczy? Że…

Fotografia studia - kierunek studiów

O niektórych osobach mówi się, że "mają oko". Co to znaczy? Że mają naturalne predyspozycje do robienia pięknych zdjęć, znajdywania niekonwencjonalnych kadrów, wielu ujęć jednej rzeczy czy ludzi. Jeśli ktoś kiedyś powiedział Ci, że "masz oko", być może powinieneś zastanowić się nad studiowaniem na kierunku fotografia. Ale nie samo "dobre oko" wystarczy, aby pójść na takie studia. Musisz być szczerze zainteresowany fotografią, rozwijać się codziennie w tym kierunku, ponieważ nauka fotografii odbywa się poprzez praktykę, a jak wiadomo, niektórych rzeczy uczymy się i odkrywamy je przez całe życie oraz im więcej doświadczenia – tym lepiej. Ma to szczególne znaczenie, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, iż aby dostać się na takie studia kandydat musi mieć przygotowane portfolio.

Czytaj więcej: Fotografia studia - kierunek studiów

Fotografia i film studia - kierunek studiów

Fotografia i film to specjalność realizowana w ramach kierunku Nowe media, reklama,…

Fotografia i film studia - kierunek studiów

Fotografia i film to specjalność realizowana w ramach kierunku Nowe media, reklama, kultura współczesna. W tym obszarze na pewno odnajdą się osoby kreatywne, posiadające uzdolnienia artystyczne oraz lubiące dynamiczną pracę. Jeśli należysz do grona takich osób i jesteś w trakcie podejmowania decyzji odnośnie dalszej drogi kształcenia, powinieneś poznać bliższe szczegóły dotyczące tych studiów, bo obok takiej propozycji nie można przejść obojętnie!

Czytaj więcej: Fotografia i film studia - kierunek studiów

Grafika studia - kierunek studiów

Jesteś zainteresowany podnoszeniem swoich umiejętności w zakresie rysunku i malarstwa?…

Grafika studia - kierunek studiów

Jesteś zainteresowany podnoszeniem swoich umiejętności w zakresie rysunku i malarstwa? Interesujesz się sztuką i chciałbyś, żeby Twoja pasja stała się również pracą? Masz nieograniczoną kreatywność, a w głowie pojawiają Ci się nowe pomysły na różne projekty? W pracy stawiasz na realizację zawodową, a tym samym na satysfakcję z własnych działań? Jeśli Twoje odpowiedzi były twierdzące to prawdopodobnie studia na kierunku Grafika będą dla Ciebie idealne! Zatem zapoznaj się z bliższymi szczegółami tej propozycji studiowania.

Czytaj więcej: Grafika studia - kierunek studiów

Grafika komputerowa studia - kierunek studiów

Grafika komputerowa to specjalność realizowana w ramach kierunku Nowe media, reklama,…

Grafika komputerowa studia - kierunek studiów

Grafika komputerowa to specjalność realizowana w ramach kierunku Nowe media, reklama, kultura współczesna. Jeśli nie podjąłeś jeszcze decyzji odnośnie studiów, ale w kręgu Twoich zainteresowań znajduje się szeroko rozumiana sztuka, być może zaciekawi Cię ta propozycja kształcenia. Jest to połączenie wiedzy na temat współczesnych mass mediów z rozwijaniem kompetencji w zakresie grafiki komputerowej. Jeśli uważasz, że charakteryzuje Cię otwartość umysłu i nieograniczona kreatywność, przeczytaj poniższy opis, bo być może jest to szansa, której poszukujesz dla siebie!

Czytaj więcej: Grafika komputerowa studia - kierunek studiów

Grafika warsztatowa studia - kierunek studiów

Szukasz kierunku studiów, który jest związany z szeroką rozumianą sztuką,…

Grafika warsztatowa studia - kierunek studiów

Szukasz kierunku studiów, który jest związany z szeroką rozumianą sztuką, ale łączy w sobie nowoczesne techniki? Jednocześnie chciałbyś dalej rozwijać swój talent plastyczny? Zależy Ci na wielu możliwościach zawodowych? A może stawiasz na zdobycie jak najszerszej wiedzy w zakresie technik graficznych? Jeśli tak, to studia na kierunku Grafika warsztatowa ułatwią Ci zrealizowanie wszystkich Twoich celów związanych z karierą zawodową. W takim razie, koniecznie przeczytaj o możliwościach edukacyjnych oraz propozycjach pracy, jakie otrzymują absolwenci!

Czytaj więcej: Grafika warsztatowa studia - kierunek studiów

Instrumentalistyka studia - kierunek studiów

Instrumentalistyka to kierunek przeznaczony dla osób zainteresowanych szeroko…

Instrumentalistyka studia - kierunek studiów

Instrumentalistyka to kierunek przeznaczony dla osób zainteresowanych szeroko pojęta muzyką oraz grających na jednym z instrumentów. Jesteś uzdolniony muzycznie, ukończyłeś szkołę muzyczna drugiego stopnia i chciałbyś kontynuować kształcenie w tym kierunku? Grasz na wybranym instrumencie i chcesz doprowadzić swój warsztat do perfekcji? Jeżeli tak to Instrumentalistyka to kierunek dla Ciebie! Oprócz standardowego postępowania rekrutacyjnego będziesz musiał także uzyskać pozytywny wyniki egzaminu praktycznego.

Czytaj więcej: Instrumentalistyka studia - kierunek studiów

Intermedia studia - kierunek studiów

Jesteś utalentowany plastycznie i szukasz ciekawego kierunku na Akademii Sztuk Pięknych…

Intermedia studia - kierunek studiów

Jesteś utalentowany plastycznie i szukasz ciekawego kierunku na Akademii Sztuk Pięknych lub Uniwersytetu Artystycznego, dzięki któremu rozwiniesz swoją refleksję nad współczesna sztuką? Jeżeli tak to na pewno powinieneś wziąć pod uwagę kierunek Intermedia podczas wyboru Twojej ścieżki kariery zawodowej. Intermedia jest to kierunek artystyczny należących do dziedziny sztuk pięknych. Studia poszerzą Twoją refleksję nad współczesną sztuką i przygotują Cię do uprawniania własnej twórczości artystycznej. Kierunek obejmuje modernistyczną, postmodernistyczną oraz kulturę i dorobek ostatniego sześćdziesięciolecia z naciskiem na wiedzy w zakresie nowych mediów.

Czytaj więcej: Intermedia studia - kierunek studiów

Jazz i muzyka estradowa studia - kierunek studiów

Szukasz kierunku, który pomoże Ci odkryć Twój niepowatrzalny artystyczny głos…

Jazz i muzyka estradowa studia - kierunek studiów

Szukasz kierunku, który pomoże Ci odkryć Twój niepowatrzalny artystyczny głos i przygotuje Cię do przyszłej kariery w przemyśle muzycznym? Marzysz o publicznych wstępach i chciałbyś rozwinąć swoje działania artystycznę na większą skalę? Dzięki studiom na kierunku Jazz i muzyka estradowa zrobisz krok ku swojej karierze muzycznej! Aby zostać studentem kierunku Jazz i muzyka estradowa musisz najpierw przejść pozytwne egzamin wstępny. Na większości akademii sprawdzane są umiejętności wykonawcze w zakresie przedmiotu kierunkowego (śpiewu lub gry na wybranym instrumencie) oraz słuchu muzycznego.

Czytaj więcej: Jazz i muzyka estradowa studia - kierunek studiów

Kompozycja studia - kierunek studiów

Marzy Ci się tworzenie własnych utworów muzycznych? Nie wyobrażasz sobie swojej…

Kompozycja studia - kierunek studiów

Marzy Ci się tworzenie własnych utworów muzycznych? Nie wyobrażasz sobie swojej przyszłości zawodowej bez możliwości obcowania w artystycznym świecie? Chciałbyś mieć szansę na rozwijanie swoich muzycznych umiejętności pod okiem doświadczonych wykładowców? Jeśli cechujesz się kreatywnością i uważasz, że posiadasz talent muzyczny, studia na kierunku Kompozycja są właśnie dla Ciebie! Jeśli chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat, przeczytaj poniższy opis!

Czytaj więcej: Kompozycja studia - kierunek studiów

Kompozycja i teoria muzyki studia - kierunek studiów

Nie jest Ci straszna analiza form muzycznych, literatura muzyczna czy techniki kompozytorskie?…

Kompozycja i teoria muzyki studia - kierunek studiów

Nie jest Ci straszna analiza form muzycznych, literatura muzyczna czy techniki kompozytorskie? Jesteś osobą uzdolnioną muzycznie i szukasz ciekawych studiów, które umożliwią Ci pracę artystyczną w zakresie kompozycji lub przygotują Cię do roli eksperta w dziedzinie teorii muzyki to jest to kierunek dla Ciebie! Aby zostać studentem Kompozycji i teorii muzyki, oprócz świadectwa maturalnego, konieczne jest także uzyskanie pozytywnego wyniku z egzaminu wstępnego polegającego na sprawdzeniu predyspozycji słuchowych oraz przedstawienia dwóch napisanych przez Ciebie kompozycji. Dopiero po uzyskaniu pozytywnej oceny z egzaminu stajesz się studentem tego kierunku.

Czytaj więcej: Kompozycja i teoria muzyki studia - kierunek studiów

Konserwacja i restauracja dzieł sztuki studia - kierunek studiów

Polscy konserwatorzy dzieł sztuki cieszą się doskonałą opinią i uważani są za jednych…

Konserwacja i restauracja dzieł sztuki studia - kierunek studiów

Polscy konserwatorzy dzieł sztuki cieszą się doskonałą opinią i uważani są za jednych z najlepszych na świecie. Dlatego też Konserwacja i restauracja dzieł sztuki, jak większość studiów artystycznych, jest chętnie wybieranym kierunkiem edukacji w tym zakresie. Jako absolwent będziesz przywracać dawną świetność nawet najbardziej zniszczonym zabytkom. Jeżeli zatem chciałbyś mieć wpływ na stan naszego dorobku kulturowego to Konserwacja i restauracja dzieł sztuki może być kierunkiem dla Ciebie! Aby zostać studentem kierunku musisz uzyskać pozytywny wynik z egzaminu wstępnego, który zazwyczaj składa się z dwóch etapów polegających na oddaniu swoich prac oraz zadania specjalistyczne, głównie z rysunku.

Czytaj więcej: Konserwacja i restauracja dzieł sztuki studia - kierunek studiów

Konserwacja i restauracja dzieł sztuki w specjalizacji konserwacja i restauracja ceramiki i szkła studia - kierunek studiów

Sztuka to Twoja pasja? Chciałbyś w przyszłości połączyć swoje zainteresowania z pracą…

Konserwacja i restauracja dzieł sztuki w specjalizacji konserwacja i restauracja ceramiki i szkła studia - kierunek studiów

Sztuka to Twoja pasja? Chciałbyś w przyszłości połączyć swoje zainteresowania z pracą zawodową? Jeśli nie wyobrażasz sobie innej ścieżki kariery niż w świecie artystycznym to jednolite studia magisterskie na kierunku Konserwacja i restauracja dzieł sztuki w specjalizacji konserwacja i restauracja ceramiki i szkła są dla Ciebie idealne. Zapoznaj się z dalszymi szczegółami, a sam zobaczysz, że jest to propozycja kształcenia obok, której nie można przejść obojętnie!

Czytaj więcej: Konserwacja i restauracja dzieł sztuki w specjalizacji konserwacja i restauracja ceramiki i szkła studia - kierunek studiów

Krytyka artystyczna studia - kierunek studiów

Masz coś do powiedzenia? Lubisz wyrażać swoje zdanie, a nie jest Ci obca konstruktywna…

Krytyka artystyczna studia - kierunek studiów

Masz coś do powiedzenia? Lubisz wyrażać swoje zdanie, a nie jest Ci obca konstruktywna krytyka? Ponadto jesteś zainteresowany sztuką współczesną – malarstwem, muzyką oraz filmem? Jeżeli tak to studia na kierunku Krytyka artystyczna mogą sprawić, że przełożysz swoje zainteresowania na życie zawodowe i w przyszłości zajmiesz się tym, co naprawdę lubisz! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Krytyka artystyczna? Jest to na pewno kierunek, który kształci nie tylko w zakresie wiedzy teoretycznej, ale także daje możliwość wzięcia udziału w wielu ciekawych warsztatach i rozwinięcia swoich umiejętności w zakresie praktycznym.

Czytaj więcej: Krytyka artystyczna studia - kierunek studiów

Literatura popularna i kreacje światów gier studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Literatura powszechna i kreacje światów gier to połączenie…

Literatura popularna i kreacje światów gier studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Literatura powszechna i kreacje światów gier to połączenie wiedzy z zakresu polonistyki oraz kultury popularnej. Jeśli stawiasz na unikatowe wykształcenie, to ta propozycja kształcenia jest zdecydowanie dla Ciebie! Podejmując naukę na tym kierunku zyskujesz szansę na zdobycie umiejętności kreowania bohaterów gier oraz tworzenia dla nich niepowtarzalnej rzeczywistości. Zapoznaj się z poniższym opisem, by uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat studiowania na kierunku Literatura popularna i kreacje światów gier!

Czytaj więcej: Literatura popularna i kreacje światów gier studia - kierunek studiów

Malarstwo studia - kierunek studiów

Masz zdolności plastyczne, możesz pochwalić się własnymi pracami i chciałbyś przełożyć…

Malarstwo studia - kierunek studiów

Masz zdolności plastyczne, możesz pochwalić się własnymi pracami i chciałbyś przełożyć te zainteresowania na przyszłą karierę zawodową? Chcesz pogłębić swoją wiedzę z zakresu sztuk pięknych ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki dyscypliny i historii sztuki? Jeżeli tak to Malarstwo może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Aby zostać studentem kierunku Malarstwo musisz najpierw zdać egzamin wstępny, zwykle polegający na złożeniu prac własnych (do 25 sztuk) przed komisją egzaminacyjną oraz na rozmowie kwalifikacyjnej. Na studiach zdobędziesz kompetencje artystyczne w zakresie szeroko rozumianego malarstwa, co przygotuje Cię do twórczej pracy na bazie klasycznych i nowoczesnych technologii tworzenia obrazu.

Czytaj więcej: Malarstwo studia - kierunek studiów

Mediacja sztuki studia - kierunek studiów

Współczesne zjawiska w sztuce wytworzyły potrzebę wykształcenia specjalistów…

Mediacja sztuki studia - kierunek studiów

Współczesne zjawiska w sztuce wytworzyły potrzebę wykształcenia specjalistów w zakresie kształtowania wartościowych procesów społecznych i twórczych postaw kulturowych. Jeżeli zatem masz talent plastyczny, interesujesz się szeroko pojętą sztuką to Mediacja sztuki może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Aby zostać studentem kierunku Mediacja sztuki musisz najpierw zdać egzaminy wstępne, których pozytywny wynik sprawia, że zostaniesz wpisany na listę studiujących. Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Mediacja sztuki? Kierunek został skonstruowany tak, by wychodzić naprzeciw zapotrzebowaniom nowoczesnego rynku.

Czytaj więcej: Mediacja sztuki studia - kierunek studiów

Musical i choreografia studia - kierunek studiów

Kierunek skierowany jest do absolwentów szkół baletowych oraz wszystkich osób,…

Musical i choreografia studia - kierunek studiów

Kierunek skierowany jest do absolwentów szkół baletowych oraz wszystkich osób, które ukończyły kursy tańca lub działają w zespołach tanecznych czy teatrach, a także pasjonatów tańca chcących zdobyć wykształcenie w tym zakresie. Jeżeli zatem masz głowę pełną pomysłu, interesuje Cię praca artystyczna i chciałbyś wyrazić siebie w tańcu to Musical i choreografia może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Aby zostać studentem kierunku Musical i choreografia musisz najpierw uzyskać pozytywny wynik z egzaminu wstępnego, który sprawdzi Twoje predyspozycje z zakresu możliwości wokalnych, ruchowych oraz aktorskich, a także słuchowych.

Czytaj więcej: Musical i choreografia studia - kierunek studiów

Muzykoterapia studia - kierunek studiów

Dziedziną, która współcześnie nieustannie się rozwija jest na pewno muzykologia…

Muzykoterapia studia - kierunek studiów

Dziedziną, która współcześnie nieustannie się rozwija jest na pewno muzykologia polegająca na zastosowaniu muzyki lub jej elementów do przywracania lub poprawy stanu zdrowia u osób z różnymi rodzajami schorzeń. Jest to metoda, która została odkryta jeszcze w czasach plemiennych, a od kilkudziesięciu lat cieszy się stosunkowo dużą popularnością w Polsce. Dowodem na to jest utworzenie Polskiego Stowarzyszenia Muzykoterapeutów, które we współpracy z uniwersytetami zajmuje się podwyższaniem kompetencji polskich muzykoterapeutów. Jeżeli zatem interesujesz się tą dziedziną i chciałbyś przełożyć tę pasję na karierę zawodową to Muzykoterapia jest kierunkiem, który na pewno powinieneś wziąć pod uwagę podczas wyboru Twojej ścieżki edukacyjnej!

Czytaj więcej: Muzykoterapia studia - kierunek studiów

Organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej studia - kierunek studiów

Czy wiesz kto tak naprawdę dostaje statuetkę Oscara za najlepszy film? Nie, nie jest to…

Organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej studia - kierunek studiów

Czy wiesz kto tak naprawdę dostaje statuetkę Oscara za najlepszy film? Nie, nie jest to reżyser. Nie są to aktorzy. Są to producenci filmu. To oni dbają o każdy najmniejszy szczegół od samego początku produkcji filmu, to oni dokonują wszystkich potrzebnych kalkulacji, to oni ustalają grafiki, wybierają lokalizacje, upewniają się że każdy drobiazg, każdy malutki rekwizyt jest udokumentowany. Mówi się, że producent jest trochę każdym po kolei - reżyserem, montażystą, dźwiękowcem. Jedno jest pewne - posiada on bardzo szeroką wiedzę na temat tego, czym się zajmuje, ale i na temat samego filmu, jego historii i wszystkiego, co z nim związane.

Czytaj więcej: Organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej studia - kierunek studiów

Produkcja medialna studia - kierunek studiów

Obecnie media to niezwykle istotny aspekt życia społecznego, a tempo z jakim rozwijają…

Produkcja medialna studia - kierunek studiów

Obecnie media to niezwykle istotny aspekt życia społecznego, a tempo z jakim rozwijają się media masowe sprawia, że potrzebni są specjaliści z zakresu organizacji projektów w tej dziedzinie. Studia przeznaczone są dla osób kreatywnych, których mocną stroną są nauki humanistyczne oraz charakteryzują się nieprzeciętnymi kompetencjami interpersonalnymi. Jeżeli zatem wpisujesz się w powyższy opis to produkcja medialna może być świetnhm kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku produkcja medialna? Studia kształcą w zakresie internetowych materiałów medialnych. Nacisk jest kładziony na tworzenie oraz opracowanie multimedialnych projektów, a będą do tego wykorzystane najnowsze technologie komunikacyjne, co przygotuje Cię do pracy w cyfrowej rzeczywistości medialne.

Czytaj więcej: Produkcja medialna studia - kierunek studiów

Projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej studia - kierunek studiów

Obecnie rynek gier komputerowych jedna z najbardziej prężnych branży w Polsce, ale także…

Projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej studia - kierunek studiów

Obecnie rynek gier komputerowych jedna z najbardziej prężnych branży w Polsce, ale także za granicą. Jest to innowacyjny kierunek wychodzący naprzeciw zapotrzebowaniom współczesnego rynku oraz konsumentów. Jest to na pewno kierunek, po którym nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem pracy. Jeżeli zatem Twoją pasją są gry komputerowe i chciałbyś mieć wpływ na ich wygląd czy dźwięk to projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej? Studia kształcą zakresie grafiki artystycznej w ujęciu komputerowym z wykorzystaniem nowoczesnym technologii.

Czytaj więcej: Projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej studia - kierunek studiów

Projektowanie graficzne studia - kierunek studiów

Myślisz kreatywnie, masz mnóstwo pomysłów, a dodatkowo zdolności plastyczne?…

Projektowanie graficzne studia - kierunek studiów

Myślisz kreatywnie, masz mnóstwo pomysłów, a dodatkowo zdolności plastyczne? Chciałbyś przełożyć swoją pasję na przyszłą karierę zawodową? Studia na kierunku projektowanie graficzne kształtują kreatywne myślenie przy wykorzystaniu środków plastycznych. Jeżeli zatem wpisujesz się w powyższy opis to projektowane graficzne może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku projektowanie graficzne? Rynek reklamy oraz wydawniczy potrzebuje osób wykształconych z umiejętnością kreatywnego myślenia. Studia przygotują Cię do projektowania znaku, identyfikacji wizualnej, plakatu, ilustracji oraz form wydawniczych. Obca nie będzie Ci także animacja czy formy internetowe.

Czytaj więcej: Projektowanie graficzne studia - kierunek studiów

Projektowanie kultury studia - kierunek studiów

Obecnie organizowane jest wiele przedsięwzięć kulturowych, dlatego też rośnie zapotrzebowanie…

Projektowanie kultury studia - kierunek studiów

Obecnie organizowane jest wiele przedsięwzięć kulturowych, dlatego też rośnie zapotrzebowanie na specjalistów w zakresie rozpowszechniania kultury oraz organizacji czy animacji imprez kulturowych. Dzięki studiom na kierunku projektowanie kultury będziesz mógł dołączyć do tego grona! Jeżeli zatem chciałbyś kształtować polską strefę publiczną to projektowanie kultury może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku projektowanie kultury? Studia kształcą w zakresie nauk humanistycznych, a nacisk kładziony jest na organizowanie imprez, widowisk kulturalnych, zarządzania projektami czy promocji instytucji kultury.

Czytaj więcej: Projektowanie kultury studia - kierunek studiów

Realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia studia - kierunek studiów

Świat kina jest światem obszernym. Zazwyczaj, gdy jesteś specjalistą w jednej dziedzinie…

Realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia studia - kierunek studiów

Świat kina jest światem obszernym. Zazwyczaj, gdy jesteś specjalistą w jednej dziedzinie - masz również wiedzę z dziedzin pokrewnych, a w dodatku znasz wiele osób, które też obracają się w tym świecie. Praca w tym przemyśle jest rozwojowa, ponieważ stawia przed Tobą zawsze nowe wyzwania i zmusza do kreatywnego myślenia. Jeśli zatem jesteś osobą, która zawsze odczuwała swoisty pociąg do filmowego świata, jeśli nie rozstajesz się z aparatem fotograficznym i jesteś skrupulatny, odpowiedzialny, punktualny, kreatywny, otwarty i przedsiębiorczy, a ponad to nie boisz się wyzwań - studia na kierunku realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia mogą okazać się idealnymi dla Ciebie!

Czytaj więcej: Realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia studia - kierunek studiów

Reżyseria studia - kierunek studiów

Zawód i rola reżysera nie były określone tak naprawdę jeszcze do drugiej połowy…

Reżyseria studia - kierunek studiów

Zawód i rola reżysera nie były określone tak naprawdę jeszcze do drugiej połowy XIX wieku. Zmianę przyniosła Wielka Reforma Teatru, której jeden z postulatów przyznawał reżyserowi zadanie zinscenizowania spektaklu. Jego pracą zatem jest stworzenie artystycznej koncepcji sztuki lub scenariusza i urzeczywistnienie jej. Może płynąć stąd wniosek, że osoba taka musi być wszechstronnie uzdolniona i wykształcona. Oprócz wiedzy merytorycznej w zakresie teartu, filmu i literatury oraz technicznej z zakresu fotografii czy sztuki operatorskiej, musi być osobą wrażliwą i spostrzegawczą; wnikliwym obserwatorem życia codziennego.

Czytaj więcej: Reżyseria studia - kierunek studiów

Reżyseria dźwięku studia - kierunek studiów

Zawód i rola reżysera nie były określone tak naprawdę jeszcze do drugiej połowy…

Reżyseria dźwięku studia - kierunek studiów

Zawód i rola reżysera nie były określone tak naprawdę jeszcze do drugiej połowy XIX wieku. Zmianę przyniosła Wielka Reforma Teatru, której jeden z postulatów przyznawał reżyserowi zadanie zinscenizowania spektaklu. Jego pracą zatem jest stworzenie artystycznej koncepcji sztuki lub scenariusza i urzeczywistnienie jej. Może płynąć stąd wniosek, że osoba taka musi być wszechstronnie uzdolniona i wykształcona. Oprócz wiedzy merytorycznej w zakresie teartu, filmu i literatury, muzyki oraz technicznej z zakresu fotografii czy sztuki operatorskiej, musi być osobą wrażliwą i spostrzegawczą; wnikliwym obserwatorem życia codziennego.

Czytaj więcej: Reżyseria dźwięku studia - kierunek studiów

Rzeźba studia - kierunek studiów

“Obrazy” w trójwymiarze istniały już tysiące lat temu i wcale nie jest…

Rzeźba studia - kierunek studiów

“Obrazy” w trójwymiarze istniały już tysiące lat temu i wcale nie jest to kinematograficzne odkrycie XXI wieku. Mowa oczywiście o rzeźbie - sztuce plastycznej, którą od malarstwa i grafiki wyróżnia właśnie trójwymiarowość, ponieważ z założenia tworzone są do oglądania okolnego - tak jak te rozsiane po całym Parku Vigelanda (Frogner) w Oslo, który jest im dedykowany i zawiera aż 212 imponujących rzeźb. Istnieje naprawdę wiele sposobów klasyfikacji rzeźb, poczynając od rzeźb pełnych, przechodząc przez płaskorzeźby, a kończąc na zoomorficznych czy floralnych.

Czytaj więcej: Rzeźba studia - kierunek studiów

Scenografia studia - kierunek studiów

W teatrze, operze czy w kinie - często nie zdajemy sobie sprawy jak ważną częścią tych…

Scenografia studia - kierunek studiów

W teatrze, operze czy w kinie - często nie zdajemy sobie sprawy jak ważną częścią tych dzieł nam prezentowanych jest scenografia. A przecież jest to cała oprawa plastyczna filmu czy danej sztuki. Składają się na nią takie czynniki jak dekoracje, kostiumy, rekwizyty, charakteryzacja postaci oraz oświetlenie. Scenograf jest właśnie tą osobą, która ją projektuje i dba o nią w najmniejszych szczegółach, ściśle współpracując z reżyserem pod tym kątem.

Czytaj więcej: Scenografia studia - kierunek studiów

Sztuka i wzornictwo ceramiki studia - kierunek studiów

Sztuka w życiu człowieka była obecna od zawsze. Historia samej ceramiki sięga aż do czasów…

Sztuka i wzornictwo ceramiki studia - kierunek studiów

Sztuka w życiu człowieka była obecna od zawsze. Historia samej ceramiki sięga aż do czasów paleolitu, a najstarsze jej wyroby datuje się na trzynaście tysięcy lat przed naszą erą! W Polsce natomiast ceramika jest stosowana od ponad siedmiu tysięcy lat. Ceramika jest materiałem inżynierskim i charakteryzuje się odpornością na działanie wysokich temperatur, posiada dobre właściwości izolacyjne, dużą twardość, ale jest niezwykle krucha i podatna na uderzenia. Stosuje się ją w wielu dziedzinach gospodarki, nie jest kojarzona tylko ze sztuką. Używa się jej w budownictwie, hutnictwie, elektronice, transporcie czy nawet przemyśle kosmicznym.

Czytaj więcej: Sztuka i wzornictwo ceramiki studia - kierunek studiów

Sztuka i wzornictwo szkła studia - kierunek studiów

Sztuka w życiu człowieka była obecna od zawsze. Tak samo jest ze szkłem. Jeśli jakieś…

Sztuka i wzornictwo szkła studia - kierunek studiów

Sztuka w życiu człowieka była obecna od zawsze. Tak samo jest ze szkłem. Jeśli jakieś ludy czy plemiona żyły w pobliżu wulkanu, miały one nieograniczony dostęp do tego materiału, który występował tam naturalnie w róznych kształtach i kolorach. Produkcja szkła, według naukowców i badaczy, rozpoczęła się w Mezopotamii, a najstarsze ślady jego użytkowania pochodzą sprzed trzech i pół tysiąca lat. Jednak według rzymskiego historyka, Piliniusza Starszego, to feniccy kupcy przypadkowo wytopili szkło w ognisku przy okazji transportu kamienia około pięć tysięcy lat przed naszą erą. Technika wytwarzania szkła przez wieki była zmieniana i doskonalona - teraz możemy się o tym przekonać w wielu muzeach poświęconych produkcji szkła.

Czytaj więcej: Sztuka i wzornictwo szkła studia - kierunek studiów

Sztuka mediów studia - kierunek studiów

Wraz ze zmianą czasów, w których przyszło nam żyć, zmieniają się pojęcia…

Sztuka mediów studia - kierunek studiów

Wraz ze zmianą czasów, w których przyszło nam żyć, zmieniają się pojęcia takie jak “sztuka”. Kiedyś odnosiło się ono tylko do malarstwa, rzeźby, pisarstwa, później do architektury, a teraz jest to również fotografia, film i wszelkie inne współczesne media elektroniczne. Jeżeli jesteś osobą, która interesuje się historią sztuki, ma bardzo dobrą wiedzę z tego zakresu, a ponad to tematyka współczesnych mediów nie jest Ci obca - a wręcz przeciwnie, to w ramach pogłębienia i ukształtowania Twojej wiedzy, dobrym wyborem studiów byłby kierunek sztuka mediów.

Czytaj więcej: Sztuka mediów studia - kierunek studiów

Sztuka mediów i edukacja wizualna studia - kierunek studiów

Wraz ze zmianą czasów, w których przyszło nam żyć, zmieniają się pojęcia…

Sztuka mediów i edukacja wizualna studia - kierunek studiów

Wraz ze zmianą czasów, w których przyszło nam żyć, zmieniają się pojęcia takie jak “sztuka”. Kiedyś odnosiło się ono tylko do malarstwa, rzeźby, pisarstwa, później do architektury, a teraz jest to również fotografia, film i wszelkie inne współczesne media elektroniczne. Jeżeli jesteś osobą, która interesuje się historią sztuki, ma bardzo dobrą wiedzę z tego zakresu, a ponad to tematyka współczesnych mediów nie jest Ci obca - a wręcz przeciwnie, to w ramach pogłębienia i ukształtowania Twojej wiedzy, dobrym wyborem studiów byłby kierunek sztuka mediów i edukacja audiowizualna.

Czytaj więcej: Sztuka mediów i edukacja wizualna studia - kierunek studiów

Taniec studia - kierunek studiów

Umiesz przekazać emocje ruchem? Jesteś osobą uzdolnioną tanecznie i od zawsze było to…

Taniec studia - kierunek studiów

Umiesz przekazać emocje ruchem? Jesteś osobą uzdolnioną tanecznie i od zawsze było to Twoją pasją? Dzięki studiom na kierunku taniec będziesz mógł przełożyć swoje zainteresowania na przyszłą karierę zawodową! Studia skierowane są do absolwentów szkół baletowych, ale także do osób, które chciałyby zdobyć kwalifikacje zawodowe w tej dziedzinie. Jeżeli zatem masz świetny słuch muzyczny i lekkość ruchu to taniec może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Oprócz konkursu świadectw będziesz musiał także przejść pozytywnie egzamin wstępny, podczas których na większość uczelni sprawdzany jest Twój słuch muzyczny, umiejętności taneczne, a wszystko zakończone jest rozmową kwalifikacyjną.

Czytaj więcej: Taniec studia - kierunek studiów

Wiedza o teatrze studia - kierunek studiów

Teatr jest dziedziną sztuki, która ma imponująco długi rodowód. Wszystko…

Wiedza o teatrze studia - kierunek studiów

Teatr jest dziedziną sztuki, która ma imponująco długi rodowód. Wszystko zaczęło się w starożytnej Grecji w 534 roku przed naszą erą podczas pierwszych Wielkich Dionozji - święta na cześć greckiego boga Dionizosa. Jeśli jesteś miłośnikiem teatru, zapewne nie trzeba Ci tego tłumaczyć - pewnie dlatego właśnie znalazłeś się tutaj. Bez wątpienia kierunek studiów wiedza o teatrze należy zaliczyć do kategorii studiów humanistycznych i artystycznych. Oznacza to, że już na starcie musisz odznaczać się choćby podstawową wiedzę z zakresu takich dziedzin jak historia teatru, historia sztuki, ale i historia ogólna, ponieważ niejednokrotnie teatr czerpał z wydarzeń aktualnych i historycznych.

Czytaj więcej: Wiedza o teatrze studia - kierunek studiów

Wzornictwo studia - kierunek studiów

Z języka angielskiego “wzornictwo” to “design”, a to pojęcie jest…

Wzornictwo studia - kierunek studiów

Z języka angielskiego “wzornictwo” to “design”, a to pojęcie jest na tyle wieloznaczne, że odnosi się do wyglądu i projektowania przeznaczenia przedmiotów użytkowych oraz dzieł sztuki. Jest on związany z wzornictwem przemysłowym, grafiką użytkową i sztuką użytkową. Design może być i wyglądem danej rzeczy, i jej funkcjonalnością czy jej ergonomią. Ludzie zajmujący się zawodowo wzornictwem-designem, nierzadko są artystami - projektują również wnętrza, wyposażenie wnętrzarskie, modę czy nawet multimedia. W Polsce wzornictwo wykładane jest na około dwudziestupięciu uczelniach.

Czytaj więcej: Wzornictwo studia - kierunek studiów

Wzornictwo przemysłowe studia - kierunek studiów

Z języka angielskiego “wzornictwo przemysłowe” to “design”, a to…

Wzornictwo przemysłowe studia - kierunek studiów

Z języka angielskiego “wzornictwo przemysłowe” to “design”, a to pojęcie jest na tyle wieloznaczne, że odnosi się do wyglądu i projektowania przeznaczenia przedmiotów użytkowych oraz dzieł sztuki. Jest on związany z grafiką użytkową i sztuką użytkową. Design może być i wyglądem danej rzeczy, i jej funkcjonalnością czy jej ergonomią. Ludzie zajmujący się zawodowo wzornictwem-designem, nierzadko są artystami - projektują również wnętrza, wyposażenie wnętrzarskie, modę czy nawet multimedia.W Polsce wzornictwo przemysłowe wykładane jest na około dwudziestupięciu uczelniach.

Czytaj więcej: Wzornictwo przemysłowe studia - kierunek studiów

Komentarze (4)

 • Magda

  Hej! Być może nie przegrzebałam dostatecznie Waszej strony internetowej i gdzieś się to uchowało, ale jak dla mnie warte dodania są studia dot. projektowania gier komputerowych! Koniecznie w dziale artystycznym, gdyż w Polsce widnieje pod szyldem instytutu sztuki. Ciągle wzrasta zapotrzebowanie w tej branży na wykwalifikowanych ludzi, a jest to dziedzina która z pewnością zaciekawi jakiegoś czytelnika! :)

 • admin

  dzięki za uwagę, wkrótce dodamy

 • Paula

  Hej. Możliwe, że przegapiłam, ale nie znalazłam nic dotyczącego studiów wokalnych, wokalno-aktorskich etc. A bardzo interesuje mnie ten temat, no i pewnie jeszcze wiele osób chętnie przeczyta taki artykuł. ????

 • Tamara

  Hej, a co myślicie o studiach z montażu filmowego? Mam zamiar wziąć udział w rekrutacji do Ama Film Academy, Wydaje mi się że to bardzo dobry kierunek rozwoju, gwarantujący ciekawą prace i dużą ilość zleceń. a jakie jest wasze zdanie na ten temat?;)