Studia artystyczne

Studia artystyczne

Studia artystyczne

Największy wybór studiów

artystycznych w Polsce

Odkryj ponad 40 kierunków artystycznych i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia artystyczne

Czy wybór studiów artystycznych jest sztuką? Jeszcze nie, ale stanowi poważny krok do tego, aby ją tworzyć i funkcjonować w jej wyjątkowym świecie. Każdego roku, niemałe grono młodych ludzi stara się o przyjęcie na studia tego obszaru kształcenia i marzy o tym, aby za kilka, bądź kilkanaście lat zapisać się złotymi zgłoskami w przestrzeni artystycznej. 

 

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNKI ARTYSYTCZNE?

 

 

KIERUNKI ARTYSTYCZNE

Miasto
A
aktorstwo
aktorstwo dramatyczne
aktorstwo teatru muzycznego
animacja
architektura wnętrz
art & design
B
bachelor degree in graphics
D
design krajobrazu
digital design
E
edukacja artystyczna
F
film eksperymentalny i animacja
film i sztuki audiowizualne
fotografia
fotografia i film
G
grafika
grafika - studia online
grafika komputerowa
grafika multimedialna
grafika projektowa i multimedialna
grafika warsztatowa
H
historia sztuki
I
instrumentalistyka
intermedia
J
jazz i muzyka estradowa
K
krytyka artystyczna
kuratorstwo i teorie sztuki
L
M
malarstwo
mediacja sztuki
montaż filmowy
multimedia
N
O
ochrona dóbr kultury
P
projektowanie graficzne
projektowanie mebla
R
reżyseria
rzeźba
S
scenografia
scenopisarstwo
sztuka i media
sztuka i wzornictwo ceramiki
sztuka i wzornictwo szkła
sztuka mediów
sztuka operatorska
sztuki wizualne
T
taniec
teatrologia
tkanina i ubiór
W
wiedza o teatrze
włókiennictwo
wzornictwo
wzornictwo przemysłowe
Z
Rozwiń

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH SĄ STUDIA ARTYSTYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×STUDIA ARTYSTYCZNE - PODYPLOMOWE

Miasto
A
art in practice - studia podyplomowe
arteterapia - studia podyplomowe
D
E
F
fotografia - studia podyplomowe
G
grafika - studia podyplomowe
grafika komputerowa - studia podyplomowe
grafika wydawnicza - studia podyplomowe
I
K
konserwacja drewna - studia podyplomowe
M
malarstwo - studia podyplomowe
malarstwo i rysunek - studia podyplomowe
menedżer muzyki - studia podyplomowe
multimedia - studia podyplomowe
muzykoterapia - studia podyplomowe
N
nauczanie plastyki - studia podyplomowe
O
P
R
rysunek i malarstwo - studia podyplomowe
S
sztuka - studia podyplomowe
sztuka witrażu - studia podyplomowe
T
U
W
wzornictwo - studia podyplomowe
Rozwiń
Jak wyglądają studia artystyczne

Jak wyglądają studia artystyczne

Studia artystyczne owiane są pewną tajemniczością i choć nie stanowią największego obszaru edukacyjnego, to włożenie ich w ramy i określenie schematami jest niemożliwe. Innymi prawami rządzi się film, innymi malarstwo i jeszcze innymi muzyka – dlatego wrzucenie do jednego worka wszystkich dyscyplin może utrudnić ich zrozumienie i wprowadzić niepotrzebny bałagan. Na początku należy zaznaczyć, że studia artystyczne należą do tych o charakterze praktycznym, gdyż studenci nabywają konkretnych umiejętności. Nabywają tych umiejętności w pewnym celu- by tworzyć i dzielić się czymś ze swoim odbiorcą. Wiele osób, na myśl o studiach artystycznych zastanawia się jak mogą one wyglądać, skoro twórcy bywają postrzegani jako ludzie chodzący z głowami w chmurach?

Ale studia to okres nauki, wytężonej pracy, zatem niezależnie od kierunku kształcenia posiadają one harmonogramy, programy, siatki zajęć i egzaminy. Mity i legendy mówiące o tym, że studenci kierunków artystycznych nie uczestniczą w wykładach, nie powtarzają obowiązującego materiału, tylko rozmyślają o tym, w jaki sposób pokierować swoją twórczością, i to dopiero wtedy, kiedy się wyśpią – odchodzą do lamusa, bo nigdy nie zawierały w sobie choć ziarnka prawdy.

Studia artystyczne przebiegają wedle podziału: niektóre kierunki kształcenia realizowane są w systemie jednolitym magisterskim, a niektóre dzielone są na stopnie, czyli studia licencjackie i magisterskie. Na przykład: Reżyseria filmowa i telewizyjna, Malarstwo, Grafika, czy Sztuka operatorska – to dziedziny, które prowadzone są na jednolitych studiach magisterskich. Instrumentalistyka, Jazz i muzyka estradowa, Scenariopisarstwo – to kierunki, które charakteryzują się podziałem na pierwszy i drugi stopień. Naturalnie, istnieją wyjątki i takim przykładem jest Aktorstwo, które realizowane jest na studiach jednolitych magisterskich, ale nauka trwa cztery i pół roku. Wspominając o praktycznym charakterze studiów należy dodać, iż nie kończą się one wyłącznie obroną pracy magisterskiej. Każdy, kto pragnie otrzymać dyplom ukończenia uczelni artystycznej musi przedstawić skończone dzieło, nad którym pracował. Obraz, film, sztuka teatralna, koncert. Na tej podstawie można otrzymać dyplom i zapisane w nim hasło: magister sztuki.

 

Ile trwają studia artystyczne

Ile trwają studia artystyczne

Jak wspomnieliśmy wcześniej, studia artystyczne nie mają ujednoliconej formy; wszystko uzależnione jest od wybranego kierunku. Znaczna ich większość realizowana jest w ciągu pięciu lat, choć wyjątek stanowi Aktorstwo, które kształci studentów cztery i pół roku. Skąd ten wyjątek od reguły? Studenci ostatniego roku wydziału aktorskiego na zakończenie swojej edukacji przygotowują spektakl dyplomowy, który stanowi część ich egzaminu kończącego naukę. Studia artystyczne można określić mianem charakterystycznych i na tej podstawie można powiedzieć, iż trwają one tak długo, jak chcą tego sami studenci.

W omawianym przez nas obszarze kształcenia nie jest niczym zaskakującym przedłużanie sesji egzaminacyjnych, rozciąganie studiów w czasie, realizowanie pięcioletniego planu przez lat sześć, czy siedem. Warte zaznaczenia jest to, że kształcenie na studiach rzeczywiście kończy naszą naukę. Nie istnieją dodatkowe kursy przygotowujące do wykonywania zawodu, czy aplikacje. Absolwenci studiów artystycznych mogą od razu rozpocząć pracę, a nawet zająć się nią w trakcie nauki – i taka właśnie forma nie jest rzadkością wśród studentów.  

 
 
Jakie wymagania / przedmioty na maturze

Jakie wymagania / przedmioty na maturze

Wymagania na studia artystyczne to szerszy temat, gdyż nie zawiera w sobie wyłącznie wytycznych związanych z przedmiotami, które należy zdawać na egzaminie dojrzałości. Każdy, kto myśli o uczelni artystycznej musi być świadomy tego, że czeka go niekrótka droga do otrzymania indeksu. Studia artystyczne przeznaczone są dla określonego grona osób, dlatego określonymi umiejętności należy się wykazać chcąc rozpocząć naukę. Konkretyzując, proces rekrutacji składa się z egzaminów praktycznych. Na przykład: egzamin na kierunek Reżyseria filmowa i telewizyjna to cztery etapy: etap I - preselekcja teczek kandydatów, etap II - rozmowy z kandydatami dopuszczonymi do II etapu, etap III - zadania praktyczne, dokumentalne i fabularne, , etap IV – egzamin konkursowy.

O wyniku egzaminu decyduje suma punktów zdobytych w etapie III (zadań praktycznych) i w etapie IV (egzaminie konkursowym); egzamin na kierunek Malarstwo składa się z dwóch etapów: etap I- przegląd prac kandydata, etap II- egzamin praktyczny z malarstwa i rysunku; egzamin na kierunek Kompozycja to dwa etapy: etap I- egzamin oceniający predyspozycje z kompozycji oraz rozmowa kwalifikacyjna, etap II- egzamin z kształcenia słuchu i harmonii, a także egzamin z fortepianu. Warto dokładnie zaznajomić się z zasadami rekrutacji na wybrany kierunek artystyczny, aby nie pogubić się w zakresie wymagań, które należy spełnić. 

Kierunki artystyczne zobacz co zdawać na maturze

 

 

Jaka praca po studiach artystycznych

Jaka praca po studiach artystycznych

Praca po studiach artystycznych to temat, którego nie da się omówić podobnie do innych obszarów kształcenia. Dlaczego? Osoby, które ubiegają się o przyjęcie na kierunki artystyczne hodują myśl o tworzeniu, czyli działaniu pozbawionym wszelakich ram i barier. Twórcy sztuki zakładają działanie, w którym odpowiadają sami za siebie. Chcą komponować muzykę, tworzyć filmy, czy obrazy – zatem daleko im do przyjętego schematu poszukiwania zatrudnienia po ukończeniu nauki. Naturalnie, nie każdemu sprzyja szczęście i nie każdy otrzyma możliwość wykonywania tzw. wolnego zawodu. Cóż zatem robić po studiach? Na przykład absolwenci uczelni muzycznych mogą znaleźć zatrudnienie w orkiestrach, zespołach muzycznych, w sektorze edukacji, czy impresariatach. Absolwenci uczelni plastycznych mogą zająć się tworzeniem scenografii w teatrach, przy produkcji filmów, zatrudnić się w agencjach reklamowych, ośrodkach kultury. Absolwenci uczelni filmowych mogą odnaleźć się w domach produkcyjnych, agencjach reklamowych, stacjach telewizyjnych. 

Interesuje cię ile zarabia się w poszczególnych branżach sprawdź wynagrodzenia w Polsce | pracodawcy w Polsce

 

 

Czy warto iść na studia artystyczne

Czy warto iść na studia artystyczne

Dylematy i wątpliwości związane ze studiami to nic nowego i każdy może odczuwać niepewność w temacie wyższego kształcenia. „Iść na studia, czy nie iść?” – od tego pytania nierzadko rusza lawina, wyrzucająca z siebie coraz to nowe obiekcje. Można założyć, że większość osób, które zapytalibyśmy o to, czy warto studiować, odpowiedziałaby twierdząco. Natomiast, gdy po chwili dodalibyśmy, że chodzi nam o studia artystyczne, to niewykluczone, że część tych osób wycofałaby się ze swojej opinii. Dlaczego? Studia artystyczne to specyficzny obszar kształcenia i ciężko porównywać go z innymi. Jeśli znaczna część kandydatów wybiera kierunek kształcenia, to robi to z myślą o przyszłej pracy, wykonywanym zawodzie, konkretnej branży, a nawet z naszkicowaną już drogą kariery.

W przypadku studiów artystycznych taki scenariusz jest niemożliwy, bądź trudny do zrealizowania. Oczywiście, myśląc o studiach na kierunku Reżyseria filmowa i telewizyjna, czy też Organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej zakładamy, że będziemy twórcami filmowymi i będziemy realizować wybitne obrazy – ale założenie, że tak będzie na pewno jest niezwykle odważne. Sztuka i działanie w jej obszarze to niewiadoma. Wystarczy zapoznać się z biografiami wielu uznanych twórców, aby wiedzieć, że droga do sukcesu nie jest usłana płatkami róż, tylko nierzadko jej kolcami. Studia artystyczne nie są dla osób, które twardo stąpają po ziemi i chcą mieć konkretny fach w ręku. Oczywiście, same studia dają wiele radości i satysfakcji, ale nie każdy student przygotowany jest na późniejsze zderzenie z rzeczywistością.

Po co idzie się na studia artystyczne? Aby tworzyć. Aby samemu o sobie stanowić i wyrażać się poprzez twórczość. Ale to zdecydowanie zbyt mało, aby stworzyć z tego zawód, który będzie przynosił podstawowe dochody. Bardzo wiele zależy od szczęścia, determinacji i zwykłego przypadku. Dlatego planując wybór studiów artystycznych należy wiedzieć, że po otrzymaniu dyplomu ukończenia nauki nie dostaniemy od razu propozycji wystawy w Paryżu, czy występu w Carnegie Hall. Jeśli mamy głowę na karku i przesadnie nie bujamy w obłokach, to oczywiście warto iść na studia artystyczne, gdyż dosłownie mienią się kolorami, dźwiękami i obrazami. 

Myśląc o studiach należy postawić sobie kilka pytań: Po co chcę iść na studia? Czego chcę się na nich nauczyć?

Sprawdź czy warto iść na studia

 

 

Co dadzą ci studia artystyczne

Co dadzą ci studia artystyczne

Zapewne większość osób uważa, że studia artystyczne mogą dać wyłącznie wąskie umiejętności związane z konkretną dziedziną sztuki. Nieprawda; studia artystyczne mogą dać znacznie więcej. Po pierwsze, ćwiczą charakter. Sztuka to taki obszar, w którym indywidualność to niemal podstawa egzystencji, zatem należy umieć formułować i wypowiadać własne zdanie i potrafić je argumentować. Mówiąc wzniośle, studia artystyczne dają wolność. Wolność myślenia i wyrażania opinii. Jeśli w liceum musieliśmy zgadzać się z nauczycielem, bądź sztucznie zarysowym kluczem odpowiedzi, tak na studiach nie mamy takiego obowiązku – każdy z nas czuje inaczej i warto to podkreślać.

Idąc w tym kierunku możemy nadmienić, że studia artystyczne dają możliwość merytorycznej dyskusji, wymiany myśli i spostrzeżeń. Coś jeszcze? Studia artystyczne dają poczucie własnej wartości i budują pewność siebie, a działa to w bardzo prosty sposób: my coś tworzymy, zatem my wiemy najlepiej jak powinno coś wyglądać i to my wiemy jak wytłumaczyć nasze działania. Czy to koniec? Oczywiście, że nie. Studia artystyczne rozwijają wyobraźnię. Mówiąc kolokwialnie, otwierają te furtki w umysłach, które nie otwierają się w głowach studentów innych obszarów kształcenia. Mawia się, że studenci nauk ścisłych, z matematyką na czele posiadają zdolność abstrakcyjnego myślenia; zatem cóż powiedzieć o studentach tworzących obrazy, filmy, czy fotografie? Studia artystyczne mogą dać przestrzeń i to w dosłownym znaczeniu, gdyż w porównaniu z uniwersytetami i politechnikami, na uczelniach artystycznych studiuje mała garstka osób.  

 
Czego nie dadzą ci studia artystyczne

Czego nie dadzą ci studia artystyczne

Niełatwo jest przyznać, że studia mogą czegoś nie dać, ale rzeczywiście nauka na określonych kierunkach wiąże się także, z większymi bądź mniejszymi, ale jednak minusami. Studiując dziedziny artystyczne istnieje ryzyko, iż nauka pochłonie nas tak bardzo, że zamkniemy się na inne obszary otaczającego świata. Zamkniemy się szczelnie w przestrzeni, którą zgłębiamy i niemal zapomnimy, że istnieje coś poza nią. Być może to zbyt ubarwiony przykład, ale egzystując tylko w obszarze sztuki, pewnego dnia możemy obudzić się z poczuciem, iż niewiele wiemy o geografii, sporcie, czy historii – a przecież, w procesie tworzenia szeroka wiedza i różne zainteresowania bardzo mogą się przydać.

Czego jeszcze mogą nam nie dać studia artystyczne? Poczucia stabilności. Działalność artystyczna, a najpierw kształcenie w tym zakresie wiąże się z wątpliwościami i znakami zapytania. Trudno jest przewidzieć, co będziemy robić od razu po zakończeniu studiów, jak również niełatwo jest określić jak będzie wyglądało nasze życie po pięciu, czy dziesięciu latach po opuszczeniu murów uczelni. Takie położenie nie musi każdemu odpowiadać i między innymi na tej podstawie część osób jednak nie decyduje się na wybór tych studiów. Kolejnym tematem wartym poruszenia jest, że wśród twórców czasami występuje ciągłe niezadowolenie z efektów, czyli zawsze może być lepiej, ciekawiej, barwniej, bliżej wykreowanego ideału. Zatem, z przymrużeniem oka, studia artystyczne mogą nam nie dać spokoju i pewności, że to co zrodziło się w naszych głowach jest wystarczająco dobre i ostateczne. 

 

Co warto sprawdzić idąc na studia artystyczne

Co warto sprawdzić idąc na studia artystyczne

Nie powinno być czymś niezrozumiałym stwierdzenie, że idąc na studia artystyczne warto sprawdzić najpierw samego siebie. Należy wiedzieć, czego oczekujemy od nauki, a także jakie plany z nią wiążemy. Jak wiele chcemy z nich wynieść i w czym mają one nam pomóc. Warto postawić proste pytanie: „co będę chciał robić w przyszłości?” Z jasną odpowiedzią będzie nam znacznie łatwiej. Mówiąc o sprawach organizacyjnych warto sprawdzić zasady rekrutacji, gdyż jak wspomnieliśmy wcześniej kandydaci na studia muszą przejść egzaminy, złożone nierzadko z kilku etapów. Należy dowiedzieć się co trzeba przynieść na pierwszy etap, jakie zadania czekają nas w drugim etapie, i tak dalej. Wiedza na temat procesu kwalifikacyjnego przygotuje nas psychicznie na wysiłek związany z egzaminami i unikniemy stresującego zaskoczenia. 

Sprawdź jakie są zasady rekrutacji na studia

 

 

Studia artystyczne – zaoczne

Studia artystyczne – zaoczne

Chyba wszyscy wiedzą na czym polegają różnice między studiami dziennymi a zaocznymi. Najważniejszą z nich jest fakt, iż studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, a studia zaoczne w weekendy, w ramach tzw. zjazdów. Omawiając studia artystyczne nie musimy zbyt mocno zagłębiać się w te różnice, gdyż na większości kierunków artystycznych system zaoczny nie funkcjonuje. Ponadto, istnieją też takie kierunki kształcenia, w ramach których studenci uczęszczają na zajęcia także w soboty, czyli realizują sześciodniowy plan nauki – przykładem takiego kierunku jest Aktorstwo. Jakie kierunki artystyczne nie są prowadzone w trybie zaocznym?

Na przykład: Reżyseria filmowa i telewizyjna, Sztuka operatorska, Aktorstwo, Malarstwo, Grafika. A jakie kierunku posiadają wersję zaoczną? Na przykład: Instrumentalistyka, Organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej, Fotografia, Wokalistyka. Wyraźny podział daje do zrozumienia, iż niektórych kierunków po prostu nie da się zgłębić w formie zaocznej, a w przypadku pozostałych nie stanowi to żadnego problemu. Poza tym, studiowanie kierunków artystycznych w formie dziennej zdaje się być ciekawsze. Uczęszczając na zajęcia od poniedziałku do piątku i spędzając całe dnie na uczelni można mocniej chłonąć atmosferę szkoły wyższej, nawiązać więcej ciekawych relacji, poważniej wejść w klimat i lepiej zrozumieć charakter tych studiów. 

Sprawdź jakie są studia artystyczne zaoczne

 

 

Studia artystyczne – opinie

Studia artystyczne – opinie

O wszystkich kierunkach kształcenia krążą opinie, plotki, potwierdzone i niepotwierdzone informacje. Prowadzone są nawet swego rodzaju potyczki, mające na celu wskazać, które studia są lepsze od innych i które prowadzą do ciekawszej pracy i drogi zawodowej. W tych wszystkich dyskusjach swoje miejsce mają także studia artystyczne. Bardzo często pojawia się opinia, że studenci kierunków artystycznych żyją we własnym świecie, odcinają się od rzeczywistości, a na dodatek ich edukacja zmierza w niepewnym, nieokreślonym kierunku. A jak jest naprawdę? Czym są studia artystyczne? Paweł, student II roku Sztuki operatorskiej z Łodzi mówi:

„Uczymy się po to, by dawać ludziom emocje. Nie znam człowieka, który nie obcuje ze sztuką, obojętnie w jakiej formie. W ogromnym świecie ktoś musi odpowiadać za uczucia. W przeciwnym razie wszyscy zaczniemy żyć w jednym wielkim zakładzie, pozbawionym kolorów.”

Karolina, studentka III roku Malarstwa z Krakowa dodaje:

„Studia artystyczne to niewiadoma, ale mnie się to podoba. Właśnie ta niewiadoma, brak wszechogarniającej pewności pociąga mnie w tym najmocniej. Studia artystyczne to nie są studia dla każdego i nie chodzi tylko o to, że ktoś nie posiada konkretnych umiejętności. Studia artystyczne to, mówiąc żartem, stan umysłu. To inne postrzeganie świata i ludzi. To sposób myślenia. Wyjątkowy sposób myślenia.” 

Sprawdź opinie o uczelniach

 

ODKRYJ STUDIA ARTYSTYCZNE

Miasto

Aktorstwo studia - kierunek studiów

Studia magisterskie przygotowują  do pracy w zawodzie aktora teatralnego, filmowego…

Aktorstwo studia - kierunek studiów

Studia magisterskie przygotowują  do pracy w zawodzie aktora teatralnego, filmowego i telewizyjnego. Absolwenci dysponują nowoczesną techniką aktorską, a jednocześnie szeroką i wszechstronną wiedzą na temat współczesnej kultury mediów. Nauczanie realizowane jest zarówno poprzez wykłady kursowe, seminaria i konsultacje indywidualne, jak i ćwiczenia praktyczne. Szczególną uwagę przykłada się zwłaszcza do realizacji ćwiczeń warsztatowych, które mają za zadanie wdrożyć studenta do samodzielnego korzystania ze źródeł, rozwijać emocjonalne zaangażowanie twórcze i przede wszystkim rozwijać indywidualność artystyczną. 

Czytaj więcej: Aktorstwo studia - kierunek studiów

Aktorstwo – aktorstwo teatru lalek studia - kierunek studiów

Teatr lalek to niezwykle ciekawa forma teatru powstała tysiące lat temu, a ślady tej sztuki…

Aktorstwo – aktorstwo teatru lalek studia - kierunek studiów

Teatr lalek to niezwykle ciekawa forma teatru powstała tysiące lat temu, a ślady tej sztuki sięgaja strożytnego Egiptu. W Polsce kształceniem na tym kierunku zajmuje się Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. Ludwika Solskiego z filią we Wrocławiu. Myślisz o zostaniu aktorem-lalkarzem? Jeżeli tak to Aktorostwo teatru lalek może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Aktorstwo teatru lalek? Studia kształcą w zakresie przedmiotów podstawowych, kierunkowych oraz ogólnych. Program zawiera wiele przedmiotów typowych dla aktorskiego fachu, a należą do nich na przykład: technika i wyrazistość mowy, impostacja głosu czy interpretacja wiersza, prozy i piosenki.

Czytaj więcej: Aktorstwo – aktorstwo teatru lalek studia - kierunek studiów

Aktorstwo teatru muzycznego studia - kierunek studiów

Marzysz o karierze aktora? Od dziecka uczęszczasz do chóru i występujesz na scenie?…

Aktorstwo teatru muzycznego studia - kierunek studiów

Marzysz o karierze aktora? Od dziecka uczęszczasz do chóru i występujesz na scenie? A może masz już za sobą debiut na deskach teatru? Jeżeli widzisz dla siebie miejsce w świecie aktorskim, a dodatkowo ciągnie Cię do branży muzycznej to Aktorstwo teatru muzycznego może być ciekawą opcją kariery.

Czytaj więcej: Aktorstwo teatru muzycznego studia - kierunek studiów

Animacja studia - kierunek studiów

Marzysz o powrocie do dzieciństwa, do czasów kiedy całymi dniami oglądałeś swoje…

Animacja studia - kierunek studiów

Marzysz o powrocie do dzieciństwa, do czasów kiedy całymi dniami oglądałeś swoje ulubione bajki animowane? A może sam wymyślałeś nowych bohaterów i tworzyłeś dla nich wyimaginowany świat w którym mogliby beztrosko przeżywać swoje przygody? Dla takich ludzi jak Ty zostały utworzone studia na kierunku Animacja, pozwalające na to by każdego dnia pracy stawać się na chwilę dzieckiem w krainie marzeń!Zastanawiasz się na jakie przedmioty przyjdzie Ci uczęszczać? Program studiów obejmuje zajęcia z podstaw animacji, animacji komputerowej, rysunku, malarstwa, projektowania graficznego, animacji multimedialnej oraz wiele innych przedmiotów, dzięki którym rozwiniesz swoje umiejętności i staniesz się prawdziwym ekspertem w dziedzinie animacji!

Czytaj więcej: Animacja studia - kierunek studiów

Animacja kultury w przestrzeni społecznej studia - kierunek studiów

Jeśli interesujesz się kulturą – zarówno dorobkiem minionych epok, jak i jej…

Animacja kultury w przestrzeni społecznej studia - kierunek studiów

Jeśli interesujesz się kulturą – zarówno dorobkiem minionych epok, jak i jej współczesnymi zjawiskami – chcesz wykształcić indywidualną wrażliwość artystyczną, ale nie tylko na użytek własnej twórczości, lecz także po to, by rozumieć społeczne, kulturowe i edukacyjne zadania stojące przed kulturą i sztuką, czujesz się dobrze, gdy spędzasz czas z ludźmi, rozumiesz ich potrzeby i chcesz przygotować się do proponowania twórczych działań animacyjnych, które będą w stanie pozytywnie wpłynąć na rozwój jednostki i społeczeństwa, studia na kierunku animacja kultury w przestrzeni społecznej mogą okazać się tym, czego szukasz!

Czytaj więcej: Animacja kultury w przestrzeni społecznej studia - kierunek studiów

Architektura przestrzeni kulturowych studia - kierunek studiów

Studia na kierunku architektura przestrzeni kulturowych pozwolą Ci znaleźć pracę…

Architektura przestrzeni kulturowych studia - kierunek studiów

Studia na kierunku architektura przestrzeni kulturowych pozwolą Ci znaleźć pracę w jednostkach realizujących projekty z zakresu architektury, urbanistyki, architektury krajobrazu i architektury wnętrz oraz w jednostkach administracji, samorządów, w urzędach konserwatorskich i w innych instytucjach, zajmujących się ochroną, oceną czy przekształcaniem przestrzeni o wartościach kulturowych.

Czytaj więcej: Architektura przestrzeni kulturowych studia - kierunek studiów

Architektura wnętrz studia - kierunek studiów

Patrzysz z podziwem na designerskie meble w witrynie sklepowej i masz mnóstwo pomysłów…

Architektura wnętrz studia - kierunek studiów

Patrzysz z podziwem na designerskie meble w witrynie sklepowej i masz mnóstwo pomysłów na wystrój pomieszczeń, w których się znajdujesz? To oznaka, że prawdopodobnie będziesz w przyszłości świetnym architektem wnętrz! Studia na tym kierunku będą w takim razie znakomitym wzbogaceniem i rozwinięciem Twoich zainteresowań. Aby zostać studentem architektury wnętrz musisz najpierw zdać egzamin z rysunku odręcznego. Jeżeli przejdziesz go pomyślnie po trzech i pół roku otrzymasz tytuł architekta, a następnie będziesz mógł kontynuować edukację w ramach studiów magisterskich. Niezwykle ważna będzie też kreatywność i umiejętność pracy w grupie.

Czytaj więcej: Architektura wnętrz studia - kierunek studiów

Bachelor degree in graphics studia - kierunek studiów

Zostaniesz gruntownie przygotowany do wykonywania rozmaitych projektów graficznych,…

Bachelor degree in graphics studia - kierunek studiów

Zostaniesz gruntownie przygotowany do wykonywania rozmaitych projektów graficznych, uprzednio zdobywając umiejętność obsługi programów do ich wizualnej obróbki. Spośród zaprezentowanych narzędzi ułatwiających pracę przyszłym grafikom, wybierzesz ten najbardziej ci odpowiadający. Ponieważ studia są prowadzone w języku angielskim, pogłębisz znajomość tego języka uzupełniając ją o znajomość fachowej terminologii niezbędnej w późniejszym zawodzie.

Czytaj więcej: Bachelor degree in graphics studia - kierunek studiów

Design i zarządzanie projektami studia - kierunek studiów

Nie tylko rozwiniesz posiadany już talent artystyczny, ale także poszerzysz go o znajomość…

Design i zarządzanie projektami studia - kierunek studiów

Nie tylko rozwiniesz posiadany już talent artystyczny, ale także poszerzysz go o znajomość nowych odłamów sztuki. Posiądziesz niezbędną wiedzę teoretyczną z zakresu analizy i oceny uwarunkowań ekonomicznych, społecznych i środowiskowych współczesnego rynku. Zaczniesz swobodnie poruszać się w pojęciach finansowych w zakresie działalności gospodarczych, w tym mikro przedsiębiorstw. Nauczysz się skutecznego promowania i sprzedaży nowych produktów i usług. Będziesz dysponować wiedzą praktyczną i teoretyczną z zakresu nowoczesnych technologii informacyjnych i multimedialnych.

Czytaj więcej: Design i zarządzanie projektami studia - kierunek studiów

Digital design studia - kierunek studiów

Masz zdolności artystyczne i myślisz o przełożeniu ich na grafikę komputerową oraz projektowanie…

Digital design studia - kierunek studiów

Masz zdolności artystyczne i myślisz o przełożeniu ich na grafikę komputerową oraz projektowanie aplikacji cyfrowych? Jeżeli zatem chciałbyś prężnie zacząć funkcjonować w środowisku internetowych oraz w świecie urządzeń elektronicznych to na pewno świetnie odnajdziesz się na kierunku Digital design! Aby zostać studentem kierunku Digital design musisz najpierw odbyć rozmowę kwalifikacyjną, która będzie mieć na celu rozpoznanie Twoich zainteresowań twórczych. Konieczne będzie przygotowanie prezentacji, podczas której przedstawisz prace własne oraz prace obce, które odzwierciedlają Twoje poczucie estetyki. Pozytywna ocena z rozmowy kwalifikacyjnej zakwalifikuje Cię do drugiego etapu, którym jest egzamin praktyczny.

Czytaj więcej: Digital design studia - kierunek studiów

Komentarze (7)

Aga odpowiedz

Bardzo fajna strona i bardzo prawdziwa. Mowie to po roku studiow na kierunku grafika i milionem rozmow z grafikami. Na tym kierunku zazwyczaj sa osoby które juz w tym pracują, a na ASP osoby które nie moge sie rozstać z ołówkiem i sa gotowe na posiwiecenia często nie adekwatne do zarobków absolwenta.

Magda odpowiedz pokaż odpowiedzi (5)

Hej! Być może nie przegrzebałam dostatecznie Waszej strony internetowej i gdzieś się to uchowało, ale jak dla mnie warte dodania są studia dot. projektowania gier komputerowych! Koniecznie w dziale artystycznym, gdyż w Polsce widnieje pod szyldem instytutu sztuki. Ciągle wzrasta zapotrzebowanie w tej branży na wykwalifikowanych ludzi, a jest to dziedzina która z pewnością zaciekawi jakiegoś czytelnika! :)

admin W odpowiedzi do: Magda odpowiedz

dzięki za uwagę, wkrótce dodamy

Aga W odpowiedzi do: Magda odpowiedz

Projektowanie gier mieści sie w specjalizacji grafiki komputerowej i informacje zawarte w tym artykule sa jak najbardziej poprawne. Dla ciekawych, taka specjalizacja oznacza opracowanie 3D gownie, dodatkowo Adobe after Effects i tworzenie animacji, kierunek na którego naukę trzeba poświecić mnóstwo czasu a i wymagania od pracodawców są duże.

Paula W odpowiedzi do: admin odpowiedz

Hej. Możliwe, że przegapiłam, ale nie znalazłam nic dotyczącego studiów wokalnych, wokalno-aktorskich etc. A bardzo interesuje mnie ten temat, no i pewnie jeszcze wiele osób chętnie przeczyta taki artykuł. ????

Tamara W odpowiedzi do: Paula odpowiedz

Hej, a co myślicie o studiach z montażu filmowego? Mam zamiar wziąć udział w rekrutacji do Ama Film Academy, Wydaje mi się że to bardzo dobry kierunek rozwoju, gwarantujący ciekawą prace i dużą ilość zleceń. a jakie jest wasze zdanie na ten temat?;)

Aga W odpowiedzi do: Tamara odpowiedz

Mysle że jak w kazdym kierunku artystycznym, liczą sie umiejętności i jeżeli nie chcesz zmarnować czasu spróbuj najpierw sam usiąść do Adobe i z jakimś tutorialem cos porobić i sprawdzić czy rzeczywiście Ci sie to podoba. Pomysł ze 5 lat studiow a w praktyce podczas oglądania ofert pracy liczą sie umiejętności- papierek w tej dziedzinie to drugorzędną sprawa pozdrawiam