Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
29.11.2024
Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn na Politechnice Poznańskiej to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).
Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn w PUT; PP | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.
Progi punktowe na kierunek mechanika i budowa maszyn - Politechnika Poznańska
Kandydaci na Politechnika Poznańska ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne 2024/2025 na kierunek mechanika i budowa maszyn musieli uzyskać co najmniej 403 pkt., ponieważ tyle wynosił minimalny próg punktowy.
Sprawdź progi na Politechnika Poznańska
Politechnika Poznańska to 27 kierunków kształcenia. Jednym z nich jest Mechanika i budowa maszyn, realizowany na studiach pierwszego i drugiego stopnia.
Program kształcenia na kierunku Mechanika i budowa maszyn opracowany jest w taki sposób, aby poznać i zrozumieć wszystkie aspekty związane z budową, wytwarzaniem i eksploatacją maszyn. W toku studiów studenci zaznajamiają się między innymi z teorią maszyn i mechanizmów, robotyzacją procesów technologicznych, mechaniką techniczną, przetwórstwem tworzyw sztucznych, czy zarządzaniem produkcją i projektowaniem procesów technologicznych. Oprócz tego, poznają systemy pomiarowe i narzędzia związane z procesem projektowania i symulacji komputerowych stosowanych w innowacyjnych przedsiębiorstwach.
Absolwenci studiów na kierunku Mechanika i budowa maszyn wyróżniają się obszerną wiedzą i licznymi umiejętnościami, które razem stanowią fundament rozpoczęcia pracy zawodowej. A w jakiej roli? Na przykład technologów projektujących procesy technologiczne, inżynierów produkcji zajmujących się organizacją, analizą i optymalizacją procesów technologicznych, czy też specjalistów do spraw utrzymania ruchu.
Mechanika i budowa maszyn główne przedmioty:
Celem kształcenia jest poznanie zasad konstruowania urządzeń oraz projektowania procesów technologicznych z pomocą najnowocześniejszych systemów komputerowych wspomagających projektowanie.
Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności, absolwenci Mechaniki i budowy maszyn mogą wykorzystać w przemyśle maszynowym, zakładach zajmujących się wytwarzaniem i eksploatacją maszyn, jednostkach projektowych, konstrukcyjnych i technologicznych, czy też jednostkach naukowo-badawczych i konsultingowych.
Przed przystąpieniem do procesu rekrutacji, często zadajemy pytania, aby wiedzieć czy wybrana uczelnia odpowiada naszym założeniom edukacyjnym. Jakie ma Politechnika Poznańska opinie? Bartosz, student II- stopnia Mechaniki i budowy maszyn mówi:
„Mechanika i budowa maszyn to kierunek idealny dla wszystkich, którzy pałają zamiłowaniem do techniki. Konstrukcja maszyn, technologia ich wytwarzania – to najważniejsze rzeczy dla studenta tego kierunku. To trochę tak, jak być dzieckiem i trafić do specyficznego wesołego miasteczka i móc jeszcze wszystkiego dotknąć. „
Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn prowadzone są przez Wydział Inżynierii Mechanicznej Politechniki Poznańskiej zlokalizowany przy ul. Piotrowo 3 w Poznaniu.
Kontakt:
tel. 61 665 2360
Mechanika i budowa maszyn Politechnika Poznańska limity miejsc - rekrutacja 2024/2025
Mechanika i budowa maszyn Politechnika Poznańska ceny - rekrutacja 2024/2025 (pierwszy rok studiów)
*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.
STUDIA W POZNANIU - ważne informacje
MECHANIKA I BUDOWA MASZYN - ważne informacje
Absolwent może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Absolwent kierunku Mechanika i budowa maszyn na Politechnice Poznańskiej może znaleźć zatrudnienie w:
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku mechanika i budowa maszyn brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
język polski, język obcy nowożytny, matematyka, biologia, chemia, fizyka, informatyka
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
Na studia drugiego stopnia mogą zgłaszać się kandydaci, którzy ukończyli studia pierwszego stopnia z tytułem zawodowym inżynier, posiadają wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne określone efektami uczenia się dla kierunku Mechanika i budowa maszyn na poziomie pierwszego stopnia studiów.
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Poznańska
# MUSISZ TO WIEDZIEĆ |
Jakie studia inżynierskie wybrać
Studia na kierunku Mechanika i budowa maszyn - wszystko co musisz wiedzieć
Studia inżynierskie w Poznaniu
Politechnika Poznańska kierunki
Jakie są kierunki inżynierskie w Poznaniu