zarządzanie uniwersyetet łódzki

Informacje o Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego

Wydział Zarządzania jest jednym z największych wydziałów Uniwersytetu Łódzkiego, który stale się rozwija i dopasowuje do potrzeb rynkowych, aktualizując programy oraz wprowadzając nowe kierunki studiów. Wydział jako pierwszy w Polsce w obszarze nauk społecznych otrzymał najwyższą wyróżniającą ocenę instytucjonalną Polskiej Komisji Akredytacyjnej, a w ocenie parametrycznej jednostek naukowych ogłoszonej przez MNiSW wysoką kategorię naukową A.
NOWOCZESNE PROGRAMY STUDIÓW NA WYDZIALE ZARZĄDZANIA DOSTOSOWANE DO WYMAGAŃ RYNKU PRACY
 • opracowanie programów pod kątem przygotowania do zawodu;
 • konsultacje z partnerami biznesowymi;
 • wprowadzenie nowoczesnych form kształcenia: 
- większa interaktywność,
- większe zaangażowanie studenta i nauczyciela,
- ograniczenie form wykładowych na rzecz dyskusyjnych, prezentacyjnych, gier 
zamiast „wysłuchaj i powtórz” wprowadzamy model „zrozum i zrób”;
 • nacisk na zajęcia kształtujące konkretne umiejętności;
 • Bussiness English w programie studiów;
 • nowy przedmiot w I semestrze studiów: „Rozwój umiejętności profesjonalnych” dostarcza narzędzi, które ułatwią studiowanie i korzystanie z aktywnych elementów 

- budowanie ścieżki rozwoju zawodowego,
- zarządzanie 
- techniki komunikacji w biznesie;

BLISKA WSPÓŁPRACA Z BIZNESEM: staże i praktyki w firmach, zajęcia z praktykami, kursy i szkolenia, wykłady praktyków biznesu, spotkania z przedstawicielami firm i instytucji
PRZEWAGA KONKURENCYJNA STUDENTÓW WZ
Wydział Zarządzania posiada akredytacje międzynarodowych instytucji, które prowadzą do znacznego zwiększenia kompetencji naszych studentów: 
 • ACCA  - studenci kierunku Rachunkowość oraz Finanse i rachunkowość są zwolnieni z egzaminów i opłat w ramach zdobywania certyfikatu ACCA. Certyfikat ACCA jest  uznawany na międzynarodowym  rynku firm zajmujących się rachunkowością i finansami, a coraz częściej jest on wręcz wymagany przez pracodawców, 
 • IPMA – studenci kierunku Przedsiębiorczość i zarządzanie innowacjami mają dostęp do platformy wiedzy z zakresu zarządzanie projektami, a po ukończeniu studiów otrzymują certyfikat potwierdzający wysokie kompetencje w dziedzinie zarządzania projektami.
DOSKONAŁA INFRASTRUKTURA
Budynek Wydziału Zarządzania to powierzchnia licząca ok. 16.000 m2. Wydział zapewnia swoim studentom komfortowe warunki studiowania:
 • doskonale wyposażone sale i aule wykładowe, w tym klimatyzowane sale audytoryjne, wyposażone w najnowszy sprzęt audiowizualny oraz sale komputerowe ze stałym dostępem do Internetu,
 • biblioteka wydziałowa,
 • bezprzewodowy bezpłatny Internet i dwa kioski internetowe
 • bezpłatny parking przy budynku Wydziału,
 • punkty usługowe zlokalizowanych na Wydziale: bufet, pracownia ksero, punkt BZ WBK.
 • lokalizacja Wydziału Zarządzania w centrum miasta.

Opinie (6)

student Ocena

Wydział świetny, miła obsługa w dziekanacie i bardzo pomocna, kierunki i programy są na bieżąco dostosowywane do aktualnych trendów rynkowych, bardzo dużo praktyki, wykładowcy ok, widać, że są dla studentów, a nie na odwrót jak na Eksocu.

Sara Ocena

Bardzo dobrze wyposażone sale, aule, fajnie zorganizowane miejsca do spędzania czasu między zajęciami. Panie w dziekanatach zawsze pomocne, super! Poznałam tu wielu wspaniałych ludzi :)

Licencjatka Ocena

Wydział Zarządzania to przede wszystkim uczelnia dobrze zarządzana i przyjazna studentom, sporo się tu dzieje, jest bardzo dużo bezpłatnych warsztatów umożliwiających rozwój i wzbogacających późniejsze CV. Poza tym ludzie tu są bardzo otwarci, można nawiązać świetne kontakty, a wykładowcy są prostudenccy :) mogę śmiało polecić ten wydział! po trzech latach nie chcę go opuszczać na drugi stopień :D

Studentka 4 roku Ocena

Wykładowcy - wiadomo, to zależy ale większość ciekawie prowadzi zajęcia i są w porządku :) wiele sie dzieje, wszelkie atrakcje na UŁ typu Targi Pracy czy inne ciekawe eventy są organizowane u nas więc to też duży plus. Wydział ma swój fajny klimat, nauka + chill :)

Arek Ocena

Świetna atmosfera na wydziale, przyjaźni i pomocni wykładowcy :) Co istotne dla wielu młodych osób, stały dostęp do internetu , jest gdzie posiedzieć i podłączyć laptopa :)

Magda Ocena

Studia ciekawe, super miejsce, bardzo przyjaźni wykładowcy :)

POKAŻ WIĘCEJ

DOKTORANCKIE