Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku Budownictwo w Poznaniu?

Komentarze (0)

Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku Budownictwo w Poznaniu?

Komentarze (0)
Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku Budownictwo w Poznaniu?

Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku Budownictwo w Poznaniu?

Nie można mieć wątpliwości co do tego, że Budownictwo w Poznaniu jest kierunkiem perspektywicznym. Kształcenie umożliwia pozyskanie wiedzy praktycznej, na którą zawsze będzie zapotrzebowanie. Naturalnie, popyt na umiejętności związane z kierunkiem nie powinien być jedynym powodem do podjęcia nauki, ponieważ na studiach trudno poradzić sobie bez konkretnych zainteresowań i chęcią ich rozwijania.

Budownictwo wybierają ci, którzy wyróżniają się zamiłowaniem do przedmiotów ścisłych i technicznych, a także zainteresowaniami osiągnięciami techniki w tej dziedzinie. Wybierają je ci, którzy mają jakiś pomysł na siebie. Być może nie zawsze jasny i doprecyzowany, ale związany z obranym kierunkiem kształcenia.

 

Komu studia na kierunku Budownictwo przyniosą najwięcej satysfakcji?

Niezależnie od wybranego kierunku kształcenia studia powinny dawać satysfakcję. Jeśli tak nie jest, to znak, że podjęliśmy nie do końca trafną decyzję, bądź nasze zainteresowania nie były aż tak silne i po prostu studiowany kierunek nam się znudził. Oczywiście, nietrudno wskazać przypadki osób, które ukończyły naukę pomimo braku przekonania, braku energii i planów. Jednak może to przypomnieć o sobie w przyszłości.

Studia w Poznaniu na kierunku Budownictwo przyniosą satysfakcję tym, którym marzy się projektowanie i kierowanie wykonawstwem, czy praca w przedsiębiorstwach wykonawczych albo nadzorze budowlanym. Nauka ma być pokonywaniem kolejnych stopni, pokonywaniem kolejnych odcinków drogi do osiągnięcia celu. Studia przyniosą satysfakcję tym, którzy podjęli decyzję świadomie.

 

Sylwetka studenta Budownictwa.

Studenci Budownictwa muszą być przygotowani na intensywną naukę, ponieważ programy kształcenia są rozbudowane, obszar wiedzy do zdobycia szeroki, a lista umiejętności do opanowania bardzo długa. Studia są wymagające. Ale wysiłek w nie włożony może się opłacić.

Kto sobie poradzi na studiach? Studiując omawiany kierunek dobrze jest poruszać się po przestrzeni matematyki. Warto co nieco wiedzieć na temat geometrii analitycznej, rachunku prawdopodobieństwa, statystyki, czy rozwiązywania układów równań liniowych. Warto też posiadać wiedzę na temat wykonywania pomiaru podstawowych wielkości fizycznych, czy też podstawowych procesów chemicznych.

Studenci Budownictwa muszą jednak pamiętać o tym, że na studiach technicznych ich nauka się nie kończy. Budownictwo to dziedzina rozwijająca się, wymagająca od specjalistów niemal nieustannego aktualizowania i pogłębiania wiedzy.

 

Dlaczego maturzyści wybierają studia na kierunku Budownictwo?

Budownictwo to kierunek perspektywiczny, oferujący wiedzę konkretną, a więc wiedzę stanowiącą fundament konkretnych zawodów, a na dodatek zawodów, które cieszą się dużym zainteresowaniem na rynku zatrudnienia.

To, co zachęca do nauki to również fakt, iż wykształcenie związane z budownictwem otwiera wiele drzwi i umożliwia zdobycie zatrudnienia nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami. Warto dodać, że studenci mogą starać się o uprawnienia budowlane do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie.

Sprawdź

Kierunki studiów w Poznaniu

WSZYSTKO O KIERUNKU BUDOWNICTWO - POZNAŃ

Komentarze (0)