Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Ekonomia jest jedną z nauk społecznych, która we współczesnym świecie odgrywa niemałe znaczenie. W ogólnym rozumieniu zajmuje się ona szeroką analizą dóbr oraz usług. A dziś śmiało można powiedzieć, że tworzone przez nas społeczeństwo ma charakter wysoce konsumpcyjny. Dlatego też wciąż potrzebni są specjaliści, którzy nie tylko będą przyglądać się naszej konsumpcji, lecz również wskażą, jakie jej elementy są alarmujące i co powinniśmy ewentualnie zmieniać, by zachować stabilność gospodarcze.
Studia w Łodzi na kierunku ekonomia ze względu właśnie na te czynniki cieszą się coraz większą popularnością. Maturzyści decydujący się na kształcenie wyższe w Łodzi będą mogli wybrać z ofert aż trzech ośrodków akademickich – zarówno publicznych, jak i niepublicznych. Każdy powinien więc znaleźć coś dla siebie. Co więcej – Łódź jest dzisiaj nie tylko miastem akademickim przyjaznym studentom, lecz stwarza nowe, ciekawe miejsca pracy. Warto więc o swoją edukację zadbać w sercu województwa łódzkiego.
Kierunki takie jak ekonomia w Łodzi mają dwustopniowy charakter. Studia I stopnia trwają więc trzy lata oraz można uznać je za czas zdobywania podstawowej wiedzy i kwalifikacji. Studenci przygotowują się także do obrony pierwszej pracy dyplomowej i jeśli wszystko powiedzie się pomyślnie otrzymują tytuł zawodowy licencjata.
Po zakończeniu kształcenia I stopnia można również zadecydować czy chce się kontynuować naukę. Warto rozważyć tę opcję, ponieważ studia II stopnia pozwalają nie tylko usystematyzować i znacznie poszerzyć kwalifikacje. Ich studenci na zakończenie nauki otrzymują bowiem tytuły zawodowe magistrów, a to one otwierają niemal wszystkie drzwi zawodowego rozwoju.
Najważniejsze jest to, by tytuły zawodowe były podparte rzetelną wiedzą. Uczelnie w Łodzi dążą więc do tego, by ich efekty kształcenia wypełniały treści dające jak najlepsze wykształcenie. Jakie zagadnienia poznają wiec studenci ekonomii? Będzie to przykładowo:
Współczesnym studentom zależy jednak, by wiedza, jaką otrzymają podczas kształcenia wyższego, stała się bazą dla rozwoju praktycznych kwalifikacji zawodowych. Uczelnie w Łodzi wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom i stwarzają warunki pozwalające na kształcenie umiejętności ekonomicznych. Czego więc nauczą się studenci?
Absolwenci studiów ekonomicznych mogą liczyć przede wszystkim na pracę w szeroko rozumianych strukturach korporacyjnych. Mogą oni liczyć zatrudnienie nie tylko w sektorze bankowym i ubezpieczeniowym. Na doskonale wykształconych ekonomistów czekają także domy maklerskie czy także wszelkie przedsiębiorstwa, które chciałyby zadbać o wykonanie pogłębionych analiz finansowych.
Tych kilka przykładów pokazuje, że absolwenci ekonomii nie muszą obawiać się o swoją pracę. Czy będzie ona jednak zawsze dobra? Poza kwestiami związanymi z wynagrodzeniem warto zwrócić uwagę także na dalsze możliwości zawodowego rozwoju, wsparcie okazywane pracownikom czy po prostu na filozofię firmy.
Sprawdź