Jak znaleźć studia na kierunku psychologia w Poznaniu?

Jak znaleźć studia na kierunku psychologia w Poznaniu?
Psychologia - Poznań

Jak znaleźć studia na kierunku psychologia w Poznaniu?

Kierunki takie jak psychologia każdego roku znajdują się w kręgu zainteresowań niejednego maturzysty. Co wpływa na tę popularność? I czy rzeczywiście dziś opłaca się studiować psychologię? W końcu z jednej strony możemy zaobserwować pewien przesyt w branży, a z drugiej – wciąż brakuje specjalistów, zajmujących się ochroną zdrowia psychicznego.

Studia psychologiczne zostały stworzone z myślą o prawdziwych pasjonatach. Uczelnie w Poznaniu oferują bowiem ciekawą ofertę kierunków psychologicznych. Należy zorientować się zatem, jak wygląda każda z tych propozycji. Podpowiadamy, jak zacząć analizę kierunkową. Oto najważniejsze wskazówki. Co warto zrobić?

 • sprawdzić, jakie uczelnie w Poznaniu mają w swojej ofercie studia psychologiczne;
 • zobaczyć, czy na studentów czekają kierunki czy może ścieżki kształcenia;
 • porównać poszczególne programy dydaktyczne;
 • przyjrzeć się specjalnościom na kierunkach psychologicznych.

 

Znaczna część maturzystów nie do końca wie, jak zacząć poszukiwania kierunku idealnego. Wybór może być trudny, ponieważ mało który uczeń może posiłkować się informacjami na temat realiów kształcenia wyższego. Najważniejsze jest zatem to, byś przed podjęciem ostatecznej decyzji wykonał bardzo dobry research.

 

Jakie cechy kierunku wziąć pod uwagę?

Wiesz, że chcesz rozpocząć studia na kierunku psychologia? Jeśli interesują cię wielkopolskie ośrodki akademickie, to będziesz musiał również zdecydować się na konkretny kierunek. Jak zatem podjąć tę trudną decyzję?

Większość maturzystów przecież nie wie, jakie cechy są najważniejsze. Trudno to także zweryfikować wtedy, gdy nie ma się praktycznie żadnego doświadczenia ze studiowaniem. Czym w takim razie można się kierować podczas poszukiwań kierunku idealnego?

Warto pamiętać, że dziś niemal wszystkie uczelnie w Poznaniu dążą do tego, by zapewnić swoim studentom jak najlepsze wykształcenie, które zapewni im również doskonały start na aktualnym rynku pracy. Dziś także coraz częściej mamy świadomość, jak ważną rolę odgrywają specjaliści z zakresu ochrony zdrowia psychicznego. To sprawia, że wielkopolskie ośrodki akademickie nieustannie aktualizują swoje programy dydaktyczne, by były one atrakcyjne nie tylko dla studentów, lecz by także spełniały wszystkie standardy.

Warto wziąć jednak pod uwagę jedną ważną kwestię – psychologia psychologii jest nierówna i poszczególne kierunki studiów mogą nieznacznie różnić się między sobą. Przedstawiamy zatem wskazówki, które być może ułatwią podjęcie tej wymagającej decyzji. Co można zrobić?

 • porównać poszczególne programy kształcenia;
 • zwrócić uwagę na procent ćwiczeń praktycznych;
 • zobaczyć, jakie specjalności będziesz mieć do wyboru;
 • dowiedzieć się, jak wygląda kwestia opłat w przypadku uczelni niepublicznej;
 • zobaczyć, jakie praktyki i staże będziesz mógł odbyć w ramach kształcenia;
 • sprawdzić, jak wyglądają rankingi;
 • zaczerpnąć porady na forach studenckich, szukaj praktycznych informacji na naszym portalu.

 

Mamy świadomość, że podjęcie ostatecznej decyzji może być naprawdę trudne. Podczas wyboru kierunku warto kierować się przede wszystkim rozsądkiem. Emocje odłóżmy na bok, one będą złym doradcą! Należy przeanalizować na chłodno plusy i minusy danego kierunku i wybierać ten, który będzie najbardziej atrakcyjny.

 

Jak znaleźć uczelnię w Poznaniu?

Poszukiwania kierunku idealnego są ściśle sprzężone z poszukiwaniami uczelni. Jak zatem wybrać szkołę wyższą, która spełni nasze oczekiwania? W Poznaniu czekają dwa ośrodki akademickie – jeden publiczny, a drugi niepubliczny. Należy pomyśleć zatem, który z nich może przynieść więcej intelektualnego zadowolenia.

 

Uczelnie w Poznaniu oferujące kierunek taki jak psychologia:

 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza
 • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa

 

W przypadku wahań warto sprawdzić, jak wyglądają opłaty rekrutacyjne, opłaty za czesne, w jakich trybach możesz się kształcić. Należy zobaczyć również, jakie praktyki i staże ma do zaoferowania dana uczelnia. To, jak wyglądają struktury organizacyjne, może znacząco wpłynąć na jakość nauki.

WSZYSTKO O KIERUNKU PSYCHOLOGIA - POZNAŃ

Komentarze (0)