Studia na kierunku psychologia w Poznaniu stacjonarnie czy niestacjonarnie – jaki tryb wybrać?

Komentarze (0)

Studia na kierunku psychologia w Poznaniu stacjonarnie czy niestacjonarnie – jaki tryb wybrać?

Komentarze (0)
Studia na kierunku psychologia w Poznaniu stacjonarnie czy niestacjonarnie – jaki tryb wybrać?

Studia na kierunku psychologia w Poznaniu stacjonarnie czy niestacjonarnie – jaki tryb wybrać?

 

Studia stacjonarne

Studia stacjonarne – lub inaczej dzienne – cały czas znajdują się w kręgu zainteresowań wielu absolwentów szkół średnich. Kształcenie tego typu ma wiele plusów, więc zdecydowanie warto je rozważyć podczas planowania swojej przyszłej ścieżki akademickiej. Dlaczego studia stacjonarne mogą wydawać się aż tak interesujące:

  • nauka ma charakter regularny;
  • zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku;
  • studenci publicznych uczelni nie uiszczają opłat za czesne.

 

To najważniejsze zalety związane z kształceniem stacjonarnym. Studenci stacjonarni najczęściej nie mogą pozwolić sobie na inne, dodatkowe aktywności – przynajmniej podczas pierwszych semestrów kształcenia, kiedy zajęć jest naprawdę bardzo dużo.

Niektórym studentom mimo wszystko udaje się połączyć ze sobą różnorodne zobowiązania. Studia psychologiczne są wyjątkowo angażujące i wymagają doskonałej organizacji. Podczas kształcenia wyższego będziesz musiał ściśle planować harmonogram, bowiem to pomoże w dobrym zaplanowaniu aktywności!

 

Studia niestacjonarne

Czy należy obawiać się kształcenia niestacjonarnego? Jeszcze kilka lat temu dość powszechne było stwierdzenie, że studia zaoczne charakteryzują się znacznie gorszą jakością nauki. Dziś musimy zatem twardo rozprawić się z tym mitem! Uczelnie w Poznaniu bowiem aktywnie reagują na potrzeby studentów i mają świadomość, że niektórzy z nich chcą pogodzić ze sobą różnorodne aktywności. Wtedy też bardzo pomoce może być kształcenie właśnie w trybie niestacjonarnym. Ma ono naprawdę wiele plusów:

  • pozwala na elastyczne zarządzanie czasem;
  • wykłady i ćwiczenia odbywają się podczas weekendowych zjazdów naukowych;
  • dają większą swobodę podczas kształcenia.

 

Należy pamiętać jednak, że osoby, które wybierają tryb zaoczny, będą uiszczać opłaty za czesne, niezależnie od tego, czy uczelnia jest publiczna czy może niepubliczna. Studia niestacjonarne weź zatem pod uwagę wtedy, jeśli chcesz połączyć ze sobą różnorodne aktywności – pracę lub kształcenie równolegle na dwóch kierunkach studiów w Poznaniu.

 

Jak podjąć decyzję?

Być może już teraz zastanawiasz się, którą opcję wybrać – studia stacjonarne czy niestacjonarne? Każda z tych propozycji ma zarówno swoje dobre, jak i złe strony. Warto podjąć decyzję, która dostosowana będzie do indywidualnych potrzeb oraz możliwości. W tym przypadku należy kierować się rzeczową analizą i weź pod uwagę kilka kwestii formalnych.

 

Przed ostatecznym wyborem warto pomyśleć:

  • jak wygląda sytuacja finansowa?
  • czy ważne jest połącznie ze sobą różnorodnych aktywności?
  • czy jest się dobrze dobrze zorganizowaną osobą?
  • jakie korzyści przyniesie kształcenie w danym trybie?

 

Największe znaczenie będzie odgrywać oczywiście analiza finansowa. Oczywiście uczelnie w Poznaniu oferują swoim studentom rabaty czy opłaty w systemie ratalnym. Warto śledzić informacje, które pojawiają się na stronach internetowych poszczególnych ośrodków akademickich!

Sprawdź

Studia psychologiczne w Poznaniu

Studia w Poznaniu

WSZYSTKO O KIERUNKU PSYCHOLOGIA - POZNAŃ

Komentarze (0)