Ile trwają studia na kierunku psychologia w Poznaniu?

Ile trwają studia na kierunku psychologia w Poznaniu?
Psychologia - Poznań

Ile trwają studia na kierunku psychologia w Poznaniu?

 

Czas trwania studiów

Studia na kierunku psychologia w Poznaniu trwają pięć lat i mają charakter jednolitego kształcenia magisterskiego. W praktyce oznacza to, że studenci swoją wiedzę i kwalifikacje zdobywają w sposób nieprzerwany przez 10 semestrów nauki. Pierwsze lata studiów mają charakter wstępny i stanowią przygotowanie do rozwoju unikalnych umiejętności psychologicznych.

Jeśli maturzysta wybiera jednak kształcenie w Wielkopolsce, może zdecydować się również na naukę dwustopniową. Trwa ona także pięć lat, jednak przedziela ją obrona. Studia licencjackie obejmują 3 lata kształcenia. Po nich można zakończyć swoją przygodę akademicką. Czekają jednak studia II stopnia, które wiążą się z dwoma latami kształcenia.

 

Uzyskany tytuł naukowy

Studenci jednolici przygotowywać się będą wyłącznie do obrony pracy magisterskiej.

Studentów dwustopniowych najpierw czeka obrona pracy licencjackiej (po trzech latach). Dzięki temu tytułowi będą się oni mogli dostać na studia II stopnia i dopiero po dwóch kolejnych latach kształcenia otrzymać tytuł magistra.

 

Przygotowania do obrony odbywają się między innymi w trakcie seminariów. Wiążą się one z :

  • spotkaniami z promotorami;
  • ustaleniem tytułu pracy;
  • analizowaniem postępów w jej tworzeniu;
  • korektami pracy;
  • przygotowaniami do obrony.

 

Co dalej?

O czym powinien pamiętać każdy magister psychologii? Warto brać udział w różnego rodzaju szkoleniach czy kursach, których na rynku jest naprawdę dużo! Pomoże to w aktualizowaniu wiedzy i dostosowywaniu kwalifikacji do ofert pracy.

Absolwenci kierunków takich jak psychologia mogą także na inne sposoby zadbać o swój rozwój intelektualny. Co wchodzi w grę?

  • studia podyplomowe;

  • studia doktoranckie.

WSZYSTKO O KIERUNKU PSYCHOLOGIA - POZNAŃ

Komentarze (0)