Dlaczego warto iść na studia na kierunku architektura wnętrz w Bydgoszczy?

Dlaczego warto iść na studia na kierunku architektura wnętrz w Bydgoszczy?
Architektura wnętrz - Bydgoszcz

Dlaczego warto iść na studia na kierunku architektura wnętrz w Bydgoszczy?

Studia na kierunku architektura wnętrz od lat przyciągają maturzystów w całej Polsce. Zainteresowanie to jest spowodowane wieloma czynnikami, takimi jak ciekawy program nauczania, możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań oraz chęć zdobycia przyszłościowego wykształcenia, które otwiera wiele zawodowych drzwi. Jednak przed przed przystąpieniem do rekrutacji na kierunek architektura wnętrz w Bydgoszczy, warto zapoznać się z poniższym artykułem, w którym przedstawiono szczegółowy opis studiów.

 

Jakie wykształcenie można otrzymać?

Kierunek architektura wnętrz w Bydgoszczy można obecnie realizować na dwóch stopniach kształcenia. Po ukończeniu pierwszego stopnia, studenci otrzymają tytuł licencjata. Natomiast studia drugiego stopnia pozwalają zdobyć wykształcenie magisterskie.

Ze względu na interdyscyplinarny wymiar studiów, absolwenci będą mogli pochwalić się wszechstronnym wykształceniem z zakresu nauk ścisłych, artystycznych i technicznych. W toku studiów, zdobędą specjalistyczną wiedzę na temat historii sztuki, budownictwa, architektury i urbanistyki oraz wybranych dziedzin artystycznych, takich jak:

 

  • malarstwo
  • rzeźba
  • rysunek
  • sztuki wizualne
  • design

 

W kolejnych semestrach kształcenia, studenci skupią się na rozwijaniu umiejętności praktycznych, które będą stanowić uzupełnienie powyższych zagadnień teoretycznych.

 

Jakie umiejętności można rozwinąć?

Studenci kierunku architektura wnętrz w Bydgoszczy, przede wszystkim skupią się na zdobywaniu umiejętności praktycznych z obszaru nauk technicznych, artystycznych oraz ścisłych. W ramach licznych warsztatów artystycznych poznają zasady wykorzystywania technik malarskich, rysunkowych czy rzeźbiarskich w pracach związanych z architekturą i urbanistyką. Co więcej, nauczą się oni wykonywania grafiki komputerowej, wykorzystywania sztuk wizualnych czy technik designu.

Najważniejszym elementem kształcenia będzie nauka projektowania. Studenci nauczą się projektowania mebli, wnętrz czy scenografii. W tym celu rozwiną także zdolności informatyczne i poznają programy komputerowe, które usprawnią proces projektowania. Co więcej, dowiedzą się więcej na temat materiałoznawstwa, budownictwa oraz ergonomii. Osoby, które aplikują na studia architektoniczne rozwiną swoje zdolności estetyczne, które wykorzystają podczas aranżacji wnętrz czy doradztwa w zakresie wystroju.

W ramach zajęć, studenci będą mieli okazję zdobyć cenne kompetencje miękkie, takie jak zdolność komunikacji czy pracy zespołowej, które z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej, szczególnie podczas pracy z klientami i zespołem. Ponadto studenci nauczą się podejmować współpracę z firmami deweloperskimi oraz budowlanymi. Integralną część studiów będą stanowić praktyki zawodowe, które zostaną zrealizowane w wyznaczonym do tego miejscu pracy.

 

Czy można liczyć na dobrą pracę?

Maturzyści często decydują się kontynuować naukę na uczelniach wyższych ze względu na możliwość zdobycia wszechstronnego wykształcenia i tym samym zwiększenia szans na ciekawą i przyszłościową pracę zawodową. Absolwenci kierunku architektura wnętrz w Bydgoszczy, dzięki zdobytej wiedzy i umiejętnościom nie powinni mieć problemu z odnalezieniem się na wymagającym rynku pracy. Przede wszystkim znajdą oni zatrudnienie w biurach projektowych i architektonicznych. Ponadto mogą związać swoją przyszłość z firmami deweloperskimi i budowlanymi. Równie ciekawą opcją jest podjęcie pracy w firmach zajmujących się projektowaniem i produkcją mebli lub w specjalistycznych wydawnictwach i czasopismach wnętrzarskich. Dobrym rozwiązaniem będzie także założenie własnej działalności gospodarczej.

WSZYSTKO O KIERUNKU ARCHITEKTURA WNĘTRZ - BYDGOSZCZ

Komentarze (0)