Architektura wnętrz - Bydgoszcz

Architektura wnętrz - Bydgoszcz

Architektura wnętrz - Bydgoszcz

Studia w Bydgoszczy

architektura wnętrz

Odkryj kierunek architektura wnętrz w Bydgoszczy i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Architektura wnętrz studia Bydgoszcz 2021 | woj. pomorskie

Studia na kierunku architektura wnętrz w Bydgoszczy to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku architektura wnętrz, w roku akademickim 2021/2022, Uniwersytet Technologiczno - Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy oferuje bezpłatne studia w trybie stacjonarnym.

 

Architektura wnętrz w Bydgoszczy to idealny kierunek dla osób kreatywnych, które zawodowo chcą zajmować się projektowaniem różnego typu. Studenci uczą się projektować wnętrza publiczne i prywatne o zróżnicowanym charakterze i przeznaczeniu. Zdobywają odpowiednie umiejętności, które umożliwią im zajmowanie się projektowaniem mebli, projektowaniem i aranżacją wnętrz wystawowych i handlowych, projektowaniem przestrzeni wystawienniczej.

Absolwenci architektury wnętrz zatrudniani są w pracowniach architektonicznych i projektowych, prywatnych agencjach projektowych, muzeach i galeriach przy kreowaniu przestrzeni oraz ekspozycji wystawienniczych, studiach promocji i reklamy wizualnej, agencjach designerskich, studiach architektury wnętrz.

 

czytaj dalej wszystko o Architektura wnętrz - Bydgoszcz

Zobacz, na jakich uczelniach w Bydgoszczy jest kierunek architektura wnętrz

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich

Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich

Jednostka prowadząca

Architektura wnętrz stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek architektura wnętrz w Bydgoszczy?

By rozpocząć studia w Bydgoszczy na kierunku architektura wnętrz, musisz bardzo dobrze przygotować się do procedury rekrutacyjnej. Obejmuje ona nie tylko wyniki, jakie otrzymasz podczas egzaminów dojrzałości. Ogromne znaczenie w przypadku studiów na tym kierunku odgrywa sprawdzian wstępny. Przedmioty, od których jednak musisz zacząć naukę, to: matematyka, fizyka, fizyka i astronomia, historia lub historia sztuki. Zastanów się, który wybór przyniesie ci najwięcej korzyści w przyszłości. Nie zapominaj także o przygotowaniach do dwuetapowego sprawdzianu umiejętności artystycznych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Architektura wnętrz w Bydgoszczy - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

 • Opłaty

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

ARCHITEKTURA WNĘTRZ BYDGOSZCZ STUDIA I STOPNIA

ARCHITEKTURA WNĘTRZ BYDGOSZCZ STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

ARCHITEKTURA WNĘTRZ BYDGOSZCZ STUDIA STACJONARNE

Jak wyglądają studia na kierunku architektura wnętrz w Bydgoszczy?

 

1. Dla kogo ten kierunek

Większości z nas zależy na tym, by wnętrza, w których się znajdujemy, były nie tylko funkcjonalne, lecz także na swój sposób piękne i estetyczne. Chcemy, by nasze mieszkania i domy odzwierciedlały nasze zainteresowania, charaktery, czy nawet filozofię życia. Niektórzy to minimaliści, którzy kochają puste przestrzenie, inni do swoich salonów i sypialni przemycają mnóstwo bibelotów. Podczas projektowania wnętrza bawimy się nie tylko dodatkami – liczy się także kolor, rozkład pomieszczeń, ich funkcje. W dobraniu oryginalnego, pięknego i przemyślanego wystroju naszego wnętrza (niezależnie, czy będzie to mieszkanie, czy biuro) pomoże nam włącznie specjalista, który oprócz rozbudowanej wiedzy inżynieryjno-technicznej, posiada także artystyczną finezję i smak.

Studia w Bydgoszczy na kierunku architektura wnętrz są zatem zadedykowane dla osób, które interesują nie tylko wzornictwem, lecz przede wszystkim gospodarowaniem różnego rodzaju przestrzeni. Warto wziąć pod uwagę, że są to studia zarówno techniczne, jak i artystyczne, więc osoby, które się na nie decydują, powinny być świetnymi matematykami oraz fizykami o ponadprzeciętnych uzdolnieniach plastycznych. Już te początkowe wymogi pokazują, że są to studia zadedykowane wyłącznie dla najzdolniejszych absolwentów szkół średnich.

 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku architektura wnętrz możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku architektura wnętrz w Bydgoszczy realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Bydgoszczy umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Gdzie studiować

Kierunki studiów w Bydgoszczy takie jak architektura wnętrz możesz rozpocząć na dwóch typach uczelni – politechnikach oraz wyższych szkołach artystycznych. Wszystko zależy od tego, w którym mieście chciałbyś dbać o swój dalszy rozwój intelektualny. Studia w Bydgoszczy na kierunku architektura wnętrz czekają na ciebie na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym. To ośrodek akademicki, który od wielu lat kształci najlepszych specjalistów, więc jego wybór jest zawsze gwarantem rzetelnej wiedzy.


4. Praca po studiach

Osoby, które kończą studia na kierunku architektura wnętrz, mogą bardzo dowolnie sterować swoją karierą. Ich wykształcenie pozwala bowiem na podejmowanie wielu ciekawych aktywności zawodowych, związanych z projektowaniem oraz aranżacją wnętrz. Stabilnego i jednocześnie kreatywnego zatrudnienia możesz szukać w różnego rodzaju biurach projektowych oraz architektonicznych. Twoja praca nie musi oscylować tylko i wyłącznie wokół wnętrz mieszkalnych. Dziś zależy nam na dobrym i estetycznym zagospodarowaniu wnętrz użytkowych, rozrywkowych, biurowych.

Architekci wnętrz przygotowani są także do rozpoczęcia do własnej działalności gospodarczej, która pozwoli na realizację indywidualnych projektów. Na rynku wydawniczym wciąż pojawiają się magazyny, zajmujące się urządzaniem, dekorowaniem, aranżacją wnętrz oraz designem. Nic nie stoi na przeszkodzie, byś zajął się publikacją eksperckich porad i artykułów.

 

5. Program studiów

Pasjonaci architektury wnętrz muszą mieć świadomość, że studia na tym kierunku są wyjątkowo wymagające. Wśród przedmiotów, znajdujących się w siatce programowej, można odnaleźć skomplikowane zagadnienia techniczne. Osoby, które decydują się na zgłębianie swojej wiedzy z zakresu architektury wnętrz, muszą być przygotowane na uczęszczanie na zajęcia poświęcone:

 • fizyce budowli;
 • geometrii wykreślania;
 • materiałoznawstwu;
 • czy nawet technikom oświetleniowym.

 

Studia architektoniczne na kierunku architektura wnętrz obfitują także w przedmioty ściśle artystyczne, które mają charakter praktyczny. Przyszli architekci wnętrz rozwijać będą swoje ogólne umiejętności z zakresu malarstwa, rysunku oraz rzeźby. Takie holistyczne podejście pozwoli na świadome kształtowanie przyszłej ścieżki kariery. Podstawowy trzon kształcenia na tym kierunku stanowić będą zajęcia poświęcone projektowaniu i kształtowaniu przestrzeni architektonicznej. Na studentów czekają zatem zajęcia takie jak:

 • projektowanie wnętrz;
 • podstawy projektowania graficznego;
 • projektowanie mebli oraz elementów wystroju wnętrz;
 • adaptacja przestrzeni zabytkowej itd.

 

Warto podkreślić, że wiedza oraz umiejętności przyszłych architektów wnętrz muszą być ściśle ze sobą sprzężone. Absolwenci tego kierunku nieustannie wykorzystują wiedzę teoretyczną, którą przekładają na praktyczne działanie związane z projektowaniem oraz aranżacją. Osoby, które kończą architekturę wnętrz, muszą odznaczać się wrażliwością na piękno. Nad tą cechą trzeba nieustannie pracować, ponieważ musi być ona nieustannie dostosowywana do potrzeb oraz oczekiwań klientów.

Ile trwają studia na kierunku architektura wnętrz w Bydgoszczy?

Ile trwają studia na kierunku architektura wnętrz w Bydgoszczy?

Studia na kierunku Architektura wnętrz w Bydgoszczy, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia na kierunku architektura wnętrz podzielone są na dwa cykle kształcenia. Studenci swoją przygodę z tym wymagającym kierunkiem rozpoczynają od studiów pierwszego stopnia. Trwają one trzy lata, podczas których pasjonaci architektury zdobywają wszystkie niezbędne kwalifikacje i umiejętności. Warto jednak podkreślić, że nauka na studiach pierwszego stopnia ma wymiar podstawowy, a po ich zakończeniu absolwenci otrzymują tytuł licencjata oraz tylko nieznaczną część uprawnień.

Pełnię kwalifikacji zawodowych daje ukończenie studiów drugiego stopnia. Studenci kształcą się na nich przez kolejne dwa lata. To bardzo cenny czas poszerzania wiedzy, kwalifikacji oraz umiejętności. Pasjonaci architektury wnętrz przygotowują się także do obrony pracy magisterskiej, której na ogół towarzyszy także prezentacja portfolio oraz projektów architektonicznych.

Jaka praca po studiach na kierunku architektura wnętrz w Bydgoszczy?

Jaka praca po studiach na kierunku architektura wnętrz w Bydgoszczy?

Studia architektoniczne o profilu artystycznym to dobry wybór dla osób odważnych i kreatywnych, które nie boją się zawodowych wyzwań. Praca przyszłych absolwentów tego kierunku będzie przede wszystkim bardzo dynamiczna, ponieważ wiąże się z nieustannym kontaktem z klientami, konfrontacją z ich upodobaniami i oczekiwaniami. Architekci wnętrz to wręcz cudotwórcy, którzy pomogą z niepozornej przestrzeni uczynić zachwycające i przede wszystkim funkcjonalne wnętrze. By było to jednak możliwe, absolwenci bydgoskiej uczelni powinni nieustannie poszerzać swoje horyzonty myślowe i pamiętać o subiektywnych teoriach piękna.

Podstawowe miejsca pracy każdego architekta wnętrz to:

 • biura projektowe;
 • agencje architektoniczne;
 • firmy wykończeniowe;
 • firmy remontowe;
 • agencje zajmujące się aranżacją i designem;
 • teatry;
 • agencje reklamowe;
 • wytwórnie filmowe itd.

 

Ostateczne zatrudnienie architekta wnętrz zależy wyłącznie od jego indywidualnych oczekiwań i umiejętności. Warto podkreślić, że absolwenci tego kierunku przygotowani są także do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej, której podstawowym celem będzie świadczenie usług z zakresu aranżacji oraz wystroju.

Architekci wnętrz muszą mieć świadomość, że czeka ich fascynująca ścieżka zawodowego rozwoju tylko wtedy, jeżeli będą oni nieustannie poszerzać swoje kwalifikacje i umiejętności. W praktyce oznacza to, że okres ich edukacji nie może zakończyć się wraz z uzyskaniem tytułu magistra. Osoby, które do wykonywania swojego zawodu podchodzą z pasją i zaangażowaniem, będą mogły pracować nie tylko w Polsce, lecz także na arenie międzynarodowej.

Gdzie studiować na kierunku architektura wnętrz w Bydgoszczy?

Uczelnie na których można studiować kierunek architektura wnętrz w Bydgoszczy

 • Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek architektura wnętrz w Bydgoszczy?

Osoby, które decydują się podjąć studia na kierunku architektura wnętrz, powinny najpierw zastanowić się nad tym, czy ten profil kształcenia spełniać będzie ich oczekiwania. Nie należy zapominać, że są to studia przeznaczone przede wszystkim dla najzdolniejszych absolwentów szkół średnich o ponadprzeciętnym talencie artystycznym. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, odpowiedz sobie na kilka pytań:

 • Czy w twojej głowie wciąż powstają nowe pomysły na ciekawe aranżacje wnętrz?
 • Czy fascynuje cię współczesny design?
 • Czy sprawia ci radość gospodarowanie przestrzeni?
 • Czy jesteś szczególnie uzdolniony artystycznie i nie boisz się wyzwań?

Jeżeli odpowiadasz na te pytania twierdząco, to jest całkiem prawdopodobne, że studia na kierunku architektura wnętrz są dla ciebie stworzone. By się jednak o tym przekonać, musisz wziąć udział w rozbudowanej procedurze rekrutacyjnej. Pamiętaj, że liczba miejsc jest mocno ograniczona, a twoją podstawową bronią będą wyniki z egzaminu dojrzałości oraz sprawdzianu umiejętności artystycznych. Przyszli studenci Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego muszą szczególny nacisk położyć na naukę przedmiotów takich jak: matematyka, fizyka, historia oraz historia sztuki. To spośród tej puli mogą wybrać jeden, który będzie brany pod uwagę w procedurze rekrutacyjnej.

Oprócz tego ogromne znaczenie mają wyniki, otrzymane podczas sprawdzianu wstępnego. Ma on dwa etapy, podczas których kandydaci muszą zaprezentować swoje talenty artystyczne. To bardzo stresujący czas, więc swoje przygotowania warto zacząć odpowiednio wcześnie. Sprawdzian ten składa się z dwóch części:

 • pierwsza część dotyczy rysunku z natury; może być to model lub martwa natura;
 • druga część ma charakter sprawdzianu kierunkowego, podczas którego bada się zdolność przestrzennego myślenia kandydatów.

Pamiętaj, że miejsce na listach osób przyjętych zagwarantują ci nie tylko sukcesy maturalne, lecz także jak najlepsze zaprezentowanie swoich talentów artystycznych. Bardzo ważną część rekrutacji na studia stanowi terminowe uiszczenie opłat – nie zaniedbaj tego etapu, ponieważ tylko dzięki temu twoja kandydatura zostanie rozpatrzona. Gdy już znajdziesz się na listach osób przyjętych, będziesz musiał dostarczyć do dziekanatu zestaw podstawowych dokumentów, wśród których znajdą się na pewno skany dowodu, zdjęcia do legitymacji oraz oczywiście świadectwo maturalne.

 

STUDIA W BYDGOSZCZY - ważne informacje

kierunki studiów w Bydgoszczy

studia w Bydgoszczy

 

ARCHITEKTURA WNĘTRZ - ważne informacje

architektura wnętrz studia

studia archiktura i budownictwo w Bydgoszczy

studia architektura i budownictwo w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku architektura wnętrz w Bydgoszczy?

Studia na kierunku architektura wnętrz wybierane są przez osoby, którym towarzyszy pasja tworzenia.

Marietta, studentka trzeciego roku, mówi:

Uwielbiam te studia, cieszę się, że wybrałam właśnie je. Kocham aranżować wnętrza, od zawsze czułam, że mam do tego wrodzony dryg. A dzięki nauce na tym kierunku czuję, że jestem prawdziwą profesjonalistką.

Kierunki architektura i budownictwo w Bydgoszczy


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)