Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku psychologia w Warszawie?

Komentarze (0)

Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku psychologia w Warszawie?

Komentarze (0)
Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku psychologia w Warszawie?

Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku psychologia w Warszawie?

Dlaczego chcę iść na studia? To jedno z fundamentalnych pytań, które powinien zdać sobie każdy maturzysta. Warto poszukać odpowiedzi odpowiednio wcześnie i uświadomić sobie, że największe znaczenie podczas wyboru kierunku powinny mieć zainteresowania i plany zawodowe na przyszłość.

Jeśli maturzysta chce rozpocząć studia w Warszawie na kierunku psychologia tylko i wyłącznie ze względu na ich popularność, to zdecydowanie warto zastanowić się przed podjęciem ostatecznej decyzji. Szybko można poczuć demotywację oraz przytłoczenie nadmiarem materiału.

Ta przykra perspektywa nie dotyczy wyłącznie kierunków psychologicznych. Rozczarowanie kształceniem wyższym dotknie każdego, kto wybrał studia niezgodne z obszarem swoich zainteresowań.

 

Komu studia psychologiczne przyniosą najwięcej satysfakcji?

Kto wybiera zatem kierunki studiów w Warszawie takie jak psychologia? Tego typu propozycje zostały stworzone z myślą o studentach, którzy w najprostszym rozumieniu interesują się tajnikami funkcjonowania ludzkiego umysłu. Osoby, rozważające studia psychologiczne, powinny:

 

  • lubić analizę motywacji towarzyszącym ludzkim zachowaniom;
  • być otwarte na problemy innych;
  • potrafić wykazać się empatią, otwartością i zrozumieniem;
  • mieć wysoko rozwinięte umiejętności komunikacyjne.

Podczas wszystkich semestrów kształcenia zadbają nie tylko o rozwój tych kompetencji, lecz również podeprą je rzetelną wiedzą.

 

Sylwetka studenta psychologii

Kierunki takie jak psychologia w Warszawie wymagają od studentów przede wszystkim dużego zaangażowania. W siatce programowej znajduje się wiele wykładów i ćwiczeń praktycznych. One stanowią ważne podwaliny, ale największe znaczenie w trakcie kształcenia wyższego ma także indywidualne zaangażowanie i wkład własny w naukę. W praktyce oznacza to, że maturzyści wybierający studia psychologiczne w Warszawie, będą musieli poświęcić dużo czasu na indywidualne zgłębianie wielu różnorodnych zagadnień przybliżających funkcjonowanie ludzkiego umysłu.

Studenta psychologii musi cechować nie tylko zaangażowanie, lecz także ciekawość. Nie jest to wcale tak oczywiste stwierdzenie – od pierwszych semestrów nauki powinna towarzyszyć wzmożona chęć poszerzania swojej wiedzy. Dlaczego? Psychologia jest wyjątkowo żywą nauką, która wciąż dynamicznie się zmienia i odkrywa nowe, fascynujące teorie. Warto zadbać więc o to, by już w trakcie studiów dążyć do rozbudowywania kwalifikacji podczas kursów czy szkoleń.

 

Dlaczego maturzyści wybierają studia na kierunku psychologia?

Popularność? Prestiż? Interesująca praca? Zainteresowania? Odpowiedzi, dlaczego maturzyści wciąż wybierają studia psychologiczne, są naprawdę różnorodne. A samych powodów, dlaczego warto zdecydować się na kształcenie wyższe o tym profili jest naprawdę wiele.

 

Co można do nich zaliczyć?

  • rozwój pasji;
  • wyspecjalizowanie wiedzy;
  • pracę w wielu ciekawych obszarach;
  • zadbanie o swój własny rozwój psychologiczny itd.

 

Na szczególną uwagę zasługują dwa punkty – wyspecjalizowanie wiedzy oraz oczywiście praca. Dziś zwiększa się nasza świadomość na temat zdrowia psychicznego, to może jednak prowadzić do wielu nadużyć – na ekspertów z tego zakresu próbują się kreować osoby, które nie posiadają odpowiednich kwalifikacji. Absolwenci tego kierunku zostają wyposażeni w szereg unikalnych narzędzi pozwalających na świadczenie pomocy psychologicznej.

 

Dziś także psychologia to kierunek warty rozważenia z innych względów – dzięki niemu można liczyć na interesujący rozwój zawodowy, który nie wiąże się wyłącznie z karierą psychologa klinicznego. Dziś coraz większym zainteresowaniem cieszą się zawody psychologów sportów, biznesu, coachów czy mentorów!

WSZYSTKO O KIERUNKU PSYCHOLOGIA - WARSZAWA

Komentarze (0)