Praca po studiach na kierunku architektura wnętrz w Łodzi

Praca po studiach na kierunku architektura wnętrz w Łodzi
Architektura wnętrz - Łódź

Praca po studiach na kierunku architektura wnętrz w Łodzi

Jak urządzić dom ze smakiem? Co za dodatki pasować będą do ścian w szarym odcieniu? Które ze sposobów pomogą ożywić, ocieplić lub unowocześnić wnętrze? Jakie kwiaty doniczkowe warto hodować w sypialni znajdującej się we wschodniej części mieszkania? Między innymi takie pytania zadają sobie osoby, które chcą zadbać o estetyczny i funkcjonalny wystrój wnętrza. Dziś bowiem coraz częściej chcemy, by mieszkania i domy odzwierciedlały nasze zainteresowania, usposobienie czy wyczucie estetyki.

Jeśli zależy nam na profesjonalnym urządzeniu wnętrza zawsze możemy skorzystać z pomocy architekta wnętrz, który podczas studiów otrzymał wszechstronne wykształcenie związane z projektowaniem, dekorowaniem i urządzaniem.

Architekci wnętrz podczas wszystkich semestrów kształcenia uczą się, jak dbać o funkcjonalność nie tylko miejsc zamieszkania, lecz także przestrzeni biurowych i użyteczności publicznej. W programie kształcenia kierunku takiego jak architektura wnętrz odnaleźć można między innymi przedmioty takie jak mebel we wnętrzu, historia wzornictwa czy rysunek odręczny i malarstwo.

 

Wiedza i umiejętności po studiach na kierunku architektura wnętrz w Łodzi

Przyszli architekci wnętrz już w trakcie studiów dbają o rozwój zawodowych kompetencji. Nim jednak do tego dojdzie muszą otrzymać gruntowne wykształcenie teoretyczne. Dlatego też podczas wszystkich semestrów kształcenia poznają między innymi:

  • różnorodne metody realizacji projektów z zakresu architektury wnętrz;
  • podstawowy warsztat plastyczny oraz środki ekspresji plastycznej;
  • podstawowe terminy najważniejsze dla architektury wnętrz;
  • technologie, zasady konstrukcji oraz materiały wykorzystywane w projektowaniu wnętrz;
  • różnorodne techniki rysunku, malarstwa, kompozycji i rzeźby.

Sama wiedza to jednak zbyt mało. W efektach kształcenia kierunków takich jak architektura wnętrz szczególne miejsce zajmuje również rozwój umiejętności. Studenci uczą się między innymi:

  • dobierania i stosowania elementów warsztatu projektowego;
  • osiągania i prezentowania założonych celów projektowych;
  • formułowania i realizowania własnych koncepcji projektowych;
  • rozwijania indywidualnych umiejętności warsztatowych.

 

Miejsca pracy po studiach na kierunku architektura wnętrz w Łodzi

Architektura wnętrz to jeden z tych kierunków, który pomoże przekuć zainteresowania w praktyczny zawód. Warto pamiętać jednak, że studia o tym profilu powinny być wybierane przez osoby o ponadprzeciętnych uzdolnieniach plastycznych dysponujących wysoce rozwiniętym zmysłem estetycznym. Wtedy też będą one mogły czerpać pełną satysfakcję z wykonywanych obowiązków.

Po zakończeniu nauki absolwenci architektury wnętrz w Łodzi mogą ubiegać się przede wszystkim o zatrudnienie w: biurach projektowych, architektonicznych czy firmach budowlanych świadczących kompleksowe usługi.

To jednak nie są jedyne miejsca pracy czekające na architektów związanych z dekorowaniem i urządzeniem. Znajdą oni zatrudnienie w galeriach, muzeach, teatrach czy instytucjach zajmujących się wystawiennictwem. Oprócz tego mogą rozwijać się zawodowo w agencjach reklamowych, marketingowych czy w przemyśle filmowym i telewizyjnym.

Część osób po ukończeniu architektury wnętrz decyduje się również na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej i realizację samodzielnie wybranych zleceń.

 

Stanowiska absolwentów kierunku architektura wnętrz w Łodzi

Jakie stanowiska obejmować mogą absolwenci architektury wnętrz? Czekają na nich przede wszystkim te związane z szeroko rozumianym projektowaniem – zarówno domów i mieszkań, jak i przestrzeni biurowych czy miejsc użyteczności publicznej takich jak galerie handlowe, kina, restauracje itd.

Wiele z takich instytucji korzysta z pomocy profesjonalnych architektów wnętrz, którzy sprawią, że zaprojektowane wnętrza będą nie tylko funkcjonalne i wygodne, lecz także estetyczne oraz po prostu cieszące oko.

Absolwenci architektury wnętrz mogą pracować więc jako projektanci, dekoratorzy, doradcy czy eksperci publikujący w prasy branżowej.

WSZYSTKO O KIERUNKU ARCHITEKTURA WNĘTRZ - ŁÓDŹ

Komentarze (0)