Psychologia studia on-line w Warszawie

Psychologia studia on-line w Warszawie
Psychologia - Warszawa

Psychologia studia on-line w Warszawie

 

Jak wyglądają studia on-line

Studia on-line powoli wkraczają na rynek akademicki jako kolejny z trybów kształcenia. Jest on jedną z form kształcenia niestacjonarnego. Jak wyglądają wtedy zajęcia? Studenci, którzy rozpoczęli nauczanie w trybie on-line, korzystają z platform e-learningowych. Znajdują się na nich różnorodne ćwiczenia, dostęp do materiałów i innych treści dydaktycznych.

Studenci łączą się z wykładowcami przez dostępne narzędzia i mogą swobodnie uczestniczyć w zajęciach i wykładach z zaciszu własnego domu.

 

Dla kogo studia on-line

Kto powinien wybierać studia w trybie on-line? Można by oczywiście pokusić cię o odpowiedź – każdy, ale nie do końca byłaby to prawda.

Ten tryb kształcenia został stworzony przede wszystkim z myślą o osobach, które nie dysponują dużą ilością czasu, a chciałyby zająć się poszerzeniem swojej wiedzy i zapewnieniem sobie wykształcenia wyższego. Studia on-line sprawdzą się zatem w przypadku osób, które:

 • pracują;
 • wychowują dzieci;
 • kształcą się równolegle na innym kierunku;
 • lubią elastyczną naukę;
 • chcą zaoszczędzić czas na dojazdach na wybraną uczelnię.

 

Na studentów, kształcących się w trybie on-line, zajęcia będą czekać na różnorodnych platformach e-learningowych. To oczywiście jeden z cywilizacyjnych kroków do przodu. W przypadku tej formy kształcenia studenci będą mieć dostęp do materiałów dydaktycznych z niemal każdego miejsca na świecie! Można podróżować, pracować za granicą i jednocześnie dbać o swoje wykształcenie.

Kształcenie on-line wymaga także świetnej dyscypliny i dobrego zarządzania czasem. Bez tych dwóch ważnych cech pozorna elastyczność nauki przemieni się w studencki koszmar, kiedy to okazuje się, że na wszystko brakuje czasu!

 

Plusy i minusy studiów on-line

Studia on-line są bardzo kuszącym rozwiązaniem dla wielu studentów! Uczelnie w Warszawie także dostrzegają ich potencjał. Warto przeanalizować zarówno wady, jak i zalety, które mogą się wiązać z kształceniem tego typu.

 

Przyjrzyjmy się temu, jakie korzyści dają studia on-line:

 • elastyczność: studenci, którzy kształcą się zdalnie, najczęściej sami decydują, kiedy skorzystają z materiałów umieszczonych na platformach e-learningowych; znajdą tam nie tylko treści dydaktyczne, lecz także ćwiczenia, dzięki którym będą mogli ocenić, jak wygląda stan ich wiedzy oraz kwalifikacji.Elastyczność nie działa na korzyść każdego studenta. Umiejętność jej doceniania musi się wiązać z bardzo dobrą organizacją!

 • Nauka z domu: kształcenie zdalne może być także trafionym wyborem w przypadku osób, które mieszkają w małych miejscowościach czy na wsiach. Transporty, dojazd, opłaty za wynajmowanie mieszkania czy akademik mogą pochłaniać wiele środków! Studia on-line pozwalają z kolei na komfortowe zdobywanie wiedzy z zaciszu własnego pokoju.

 • Możliwość realizacji na innych płaszczyznach: ten tryb kształcenia pozwala pogodzić ze sobą różnorodne aktywności. Studenci zdalni zdecydowanie lepiej mogą zaplanować swój czas i dodatkowo zadbać o rozwijanie doświadczenia. Studia on-line wybierane są zatem często przez osoby, które już pracują i chcą jednocześnie wzbogacić swoje kwalifikacje.

 

Warto jednak omówić także minusy kształcenia zdalnego. Oto niektóre z nich:

 • opłaty za czesne: studia on-line najczęściej wiążą się z kosztami tego typu, ponieważ stanowią one pewną formę kształcenia niestacjonarnego.

 • Ograniczone życie studenckie: to jeden z minusów, o którym także warto wspomnieć! Studia to przecież nie tylko czas żmudnej nauki i czasu spędzanego w bibliotekach. Czas kształcenia akademickiego bardzo często wypełniają różnorodne rozrywki – imprezy i spotkania w gronie znajomych. Osoby, które kształcą się z domu, nie posmakują studenckiego życia w pełnym wymiarze!

 • Zmniejszona motywacja do nauki: jest to niejako druga strona elastyczności. Podczas nauki przy komputerze potrzebna jest ogromna samodyscyplina, którą nie każdy posiada. Kuszącą alternatywę dla ćwiczeń mogą stanowić media społecznościowe, gry czy zakupy on-line!

WSZYSTKO O KIERUNKU PSYCHOLOGIA - WARSZAWA

Komentarze (0)