Pedagogika studia prywatne w Poznaniu - uczelnie niepubliczne

Komentarze (0)

Pedagogika studia prywatne w Poznaniu - uczelnie niepubliczne

Komentarze (0)
Pedagogika studia prywatne w Poznaniu - uczelnie niepubliczne

Pedagogika studia prywatne w Poznaniu - uczelnie niepubliczne

Studia w Poznaniu na kierunku pedagogika można podjąć na 4 uczelniach prywatnych - niepublicznch: Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu, Wyższa Szkoła Techniczo-Humanistyczna w Poznaniu, Wyższa Szkoła Uni-Terra w Poznaniu, Akademia Nauk Stosowanych im. Mieszka I w Poznaniu. Studia stacjonarne i niestacjonarne w uczelniach prywatnych są płatne.

Pedagogika studia - uczelnie niepubliczne (prywatne) w Poznaniu

1. Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu

Kierunek studiów Pedagogika na Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Poznaniu realizowany jest w systemie jednostopniowym – są to trzyletnie studia I stopnia, kończące się uzyskaniem tytułu licencjata.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 5300 zł)
  • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 5100 zł)

 

Pedagogika przeznaczona jest dla osób, które chcą pracować z dziećmi oraz interesują się edukacją, mechanizmami i kształcenia. Wybierając Pedagogikę na Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Poznaniu, możesz zdecydować się na jedną lub kilka z oferowanych specjalności, są to: animacja kultury z arteterapią, animacja rozwoju osobistego – coaching, mentoring i tutoring, logopedia, pedagogika małego dziecka, pedagogika opiekuńczo-wychowawcza i socjoterapia, pedagogika pracy z BHP, pedagogika rodziny – asystent rodziny i osoby starszej, pedagogika zdrowia i psychodietetyka, resocjalizacja i pedagogika penitencjarna oraz terapia zajęciowa.

Studia pedagogiczne na kierunku Pedagogika są świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy w przyszłości chcieliby pracować z dziećmi. W czasie studiów dowiesz się i nauczysz, jak pracować w zespole i budować w nim zdrowe relacje. Po ukończeniu studiów uzyskasz uprawnienia zawodowe, dzięki czemu będziesz mógł podjąć pracę związaną z kierunkiem studiów. 

Przedmioty, jakie czekają na studentów Pedagogiki to min biomedyczne podstawy rozwoju i wychowania, metody badań pedagogicznych, socjologia wychowania, warsztaty kompetencji pedagogicznych, współczesne koncepcje i systemy edukacyjne oraz psychologia rozwojowa i osobowości.

Absolwenci Pedagogiki mogą znaleźć zatrudnienie m.in. w placówkach oświatowo-wychowawczych, instytucjach oświatowych, kulturalnych i profilaktyki społecznej, organizacjach rządowych i pozarządowych oraz w sektorze usług społecznych.

Dowiedz się więcej

 

2. Wyższa Szkoła Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu

Studia na kierunku Pedagogika na Wyższej Szkole Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu realizowane są w systemie jednostopniowym – są to trzyletnie studia licencjackie.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym
  • niestacjonarnym

 

Studia na kierunku Pedagogika w Poznaniu są dla osób kreatywnych, które nie boją się wyzwań. Decydując się na studia pedagogiczne na Wyższej Szkole Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu możesz wybrać jedną z oferowanych specjalności: edukacja elementarna i informatyka, doradztwo zawodowe i personalne oraz resocjalizacja.

Studiując Pedagogikę dowiesz się jak tworzysz relacje pomiędzy dziećmi oraz zdobędziesz umiejętności dydaktyczne. Jako absolwent będziesz mógł podjąć pracę w zawodzie jako pedagog m.in. w szkołach lub przedszkolach.

Przedmioty, jakie czekają na studentów Pedagogiki to m.in. pedagogika ogólna, psychologia ogólna, język obcy, socjologia, metody badań pedagogicznych z elementami statystyki, socjologia wychowania, psychologia rozwoju człowieka, psychologia społeczna, teoretyczne podstawy wychowania, media w edukacji oraz edukacja zdrowotna z elementami ekologii.

Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie m.in. w szkolnictwie, placówkach oświatowo-wychowawczych, poradniach specjalistycznych, służbie zdrowia, policji, instytucjach profilaktyki społecznej oraz w mediach, reklamie i firmach prywatnych.

Dowiedz się więcej

 

3. Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu

Studia na kierunku Pedagogika na Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu, realizowane są w systemie dwustopniowym – są to trzyletnie studia licencjackie, a następnie dwuletnie studia magisterskie.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym
  • niestacjonarnym

 

Pedagogika przeznaczona jest dla osób, które interesują się dydaktyką, metodami wychowania oraz chcą pracować zawodowo z dziećmi. Studiując na Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji w Poznaniu możesz wybrać jedną z oferowanych specjalności: pedagogika opiekuńczo-wychowawcza lub pedagogika resocjalizacyjna.

Studia na kierunku Pedagogika to doskonały wybór dla osób, które chcą kształcić się w kierunku dydaktyki i psychologii, które będą stosowane przy pracy z najmłodszymi. W czasie studiów uzyskasz uprawnienia do pracy w szkołach lub przedszkolach. Jako adept dowiesz się jak planować programy profilaktyczno-edukacyjne dla danych grup wiekowych oraz jak zagospodarować wolnym czasem u najmłodszych. Jest to wiedza, która przyda się nie tylko w zawodzie pedagoga, ale także i w życiu prywatnym. Program studiów przeznacza aż 600 godzin praktyk, dzięki czemu udoskonalisz wiedzę zdobytą w czasie zajęć teoretycznych. 

Przedmioty, jakie czekają na studentów Pedagogiki to m.in. edukacja zdrowotna, ochrona własności intelektualnej, środowiska wychowawcze, problemy i zagrożenia współczesnego świata, filozofia ogólna z elementami logiki, wprowadzenie do pedagogiki, psychologia ogólna, biomedyczne podstawy rozwoju i wychowania, socjologia ogólna oraz treningi kontaktu interpersonalnego.

Absolwenci Pedagogiki mogą znaleźć zatrudnienie m.in. w szkołach, firmach, placówkach opiekuńczo-wychowawczych i kulturalno-oświatowych, organizacjach rządowych i pozarządowych oraz instytucjach profilaktyki.

Dowiedz się więcej

Sprawdź

Studia pedagogiczne w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

WSZYSTKO O KIERUNKU PEDAGOGIKA - POZNAŃ

Komentarze (0)