Gospodarka przestrzenna w Warszawie – uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Gospodarka przestrzenna w Warszawie – uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Gospodarka przestrzenna w Warszawie – uczelnie publiczne

Studia w Warszawie na kierunku gospodarka przestrzenna można podjąć na 3 uczelniach publicznych: Uniwersytet Warszawski (Wydział Geografii i Studiów Regionalnych), Politechnika Warszawska (Wydział Geodezji i Kartografii), Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (Wydział Leśny). Studia stacjonarne są bezpłatne, z kolei studnia niestacjonarne są płatne.

 

1. Uniwersytet Warszawski (Wydział Geografii i Studiów Regionalnych)

Kierunek studiów Gospodarka przestrzenna będący propozycją Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego jest realizowany w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyletnie studia I stopnia, kończące się tytułem licencjata, a następnie są to dwuletnie studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym
  • niestacjonarnym

Jeśli jesteś osobą, która interesuje się zagadnieniami z zakresu architektury miast, ale także i organizowania przestrzeni, to kierunek studiów Gospodarka przestrzenna może cię zainteresować. W ofercie Uniwersytetu Warszawskiego możemy znaleźć kilka specjalności, które zostały dopasowane do wymagań współczesnego rynku pracy, a także do zainteresowań studentów, są to m.in.:

  • zarządzanie strategiczne w samorządzie terytorialnym,
  • foresight terytorialny,
  • zarządzanie strategiczne w samorządzie terytorialnym.

W trakcie studiów na kierunku Gospodarka przestrzenna, będziesz mieć szansę na rozwinięcie swoich umiejętności z zakresu gospodarki, architektury, a także i ekonomii, i urbanistyki. Mimo że z pozoru są to niełączące się dziedziny, to właśnie na nich opiera się ten kierunek studiów. W czasie przedmiotów teoretycznych i zajęć w terenie dowiesz się, jak gospodarować przestrzenią, a także jakie znaczenie ma urbanistyka. Dodatkowo poznasz również podstawy prawa, które są niezwykle ważne w wykonywanej pracy. 

Program studiów na kierunku Gospodarka przestrzenna opiera się na wielu przedmiotach ogólnych, a także i tych specjalnościowych, które uzależnione są od wybranej specjalności przez studenta. Niektóre z przedmiotów ogólnych to m.in. ekonomia, projektowanie urbanistyczne, projektowanie komputerowe, kartografia, a także wybrany język obcy na poziomie B2.

Po ukończeniu studiów na kierunku Gospodarka przestrzenna możesz podjąć zatrudnienie m.in. w biurach geodezyjnych, biurach kartograficznych, a także w administracji i samorządach. Jako absolwent możesz również otworzyć własną działalność gospodarczą.

Dowiedz się więcej

 

2. Politechnika Warszawska (Wydział Geodezji i Kartografii)

Gospodarka przestrzenna będąca propozycją Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej, jest realizowana w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyipółletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem inżyniera, a następnie są to półtoraroczne studia II stopnia, kończące się tytułem magistra inżyniera.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym
  • niestacjonarnym

Gospodarka przestrzenna jest kierunkiem studiów przeznaczonym dla osób, które interesują się gospodarowaniem przestrzenią, a także zagadnieniami z zakresu urbanistyki i planowania przestrzeni miast. Dlatego, jeśli przedmioty ścisłe nie stanowią dla ciebie większego wyzwania, to ten kierunek studiów może być właśnie dla ciebie. W ofercie Politechniki Warszawskiej możemy znaleźć dwie specjalności, które są dostosowane do wymagań obecnego rynku pracy, są to:

  • środowiskowe uwarunkowania gospodarowania przestrzenią,
  • urbanistyka w planowaniu przestrzennym.

Wybierając kierunek studiów Gospodarka przestrzenna, będziesz miał szansę na zdobycie cennych umiejętności z zakresu zarządzania przestrzenią w miastach. W czasie zajęć nauczysz się i poznasz nowoczesne, ekologiczne rozwiązania, które możesz zastosować w przestrzeni miejskiej. Podczas zajęć również będziesz mieć okazję do rozwinięcia swoich umiejętności z rysunku, a także z zakresu wybranej przez ciebie specjalności.

Zajęcia, jakie możemy znaleźć na kierunku studiów Gospodarka przestrzenna to m.in. prawoznawstwo, urbanistyka, ekologia, matematyka, grafika, a także rysunek przestrzenny. Część przedmiotów również jest uzależniona od wybranej specjalności przez studenta. Dodatkowo w programie możemy znaleźć godziny przeznaczone na praktyki zawodowe, które realizowane są w wybranej przez studenta placówce.

Będąc absolwentem kierunku studiów Gospodarka przestrzenna, będziesz mógł znaleźć zatrudnienie m.in. w biurach geodezyjnych i kartograficznych, gdzie możesz objąć takie stanowiska jak np. geodeta lub kartograf. Absolwenci mogą również znaleźć zatrudnienie w urzędach i samorządach.

Dowiedz się więcej

 

3. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (Wydział Leśny)

Kierunek studiów Gospodarka przestrzenna oferowany przez Wydział Leśny Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie jest realizowany w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyipółletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem inżyniera, a następnie są to dwuletnie studia II stopnia, kończące się tytułem magistra inżyniera.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym
  • niestacjonarnym

Jeśli interesujesz się zagadnieniami z zakresu gospodarowania przestrzenią, i rozwojem miasta, a także chciałbyś w przyszłości zajmować się wdrażaniem nowoczesnych ekologicznych rozwiązań, to kierunek studiów Gospodarka przestrzenna może być właśnie dla ciebie.

Decydując się na kierunek studiów Gospodarka przestrzenna, będziesz mieć szansę na rozwinięcie się w kierunku nauk ścisłych, a także technicznych. Podczas zajęć teoretycznych dowiesz się jak zarządzać nieruchomościami, a także jak zagospodarować przestrzeń w mieście. Jako student dowiesz się również, jak wdrożyć nowe ekologiczne rozwiązania, które współcześnie zaczynają być niezwykle istotne. Dodatkowo wiedzę teoretyczną, jaką zdobędziesz, będziesz mieć szansę sprawdzić w czasie praktyk, a także podczas zajęć w terenie.

Przedmioty, jakie możemy znaleźć w programie studiów na kierunku Gospodarka przestrzenna to m.in. ekologia, matematyka, rysunek, projektowanie, urbanistyka, a także podstawy prawa. Program przewiduje również czas na obowiązkowe praktyki zawodowe, które student może zrealizować w wybranej przez siebie placówce.

Po ukończeniu studiów na kierunku Gospodarka przestrzenna możesz znaleźć zatrudnienie m.in. w urzędach, samorządach, biurach projektowych, biurach kartograficznych i geodezyjnych, a także w biurach planistycznych. Niektórzy z absolwentów decydują się na otworzenie własnej działalności gospodarczej.

Dowiedz się więcej

WSZYSTKO O KIERUNKU GOSPODARKA PRZESTRZENNA - WARSZAWA

Komentarze (0)