Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Gospodarka światowa to propozycja kształcenia, która adresowana jest do osób zainteresowanych zdobyciem szczegółowej wiedzy na temat najistotniejszych światowych trendów związanych z międzynarodową integracją społeczno- gospodarczą, przepływami kapitału, towarów oraz migracją ludności.
Realizowane w toku kształcenia zajęcia poświęcone są między innymi: międzynarodowej konkurencyjności i innowacyjności gospodarczej, internacjonalizacji przedsiębiorstw, wyzwaniom integracji europejskiej, projektom unijnym, polityce antymonopolowej, transmisji pieniężnej we współczesnej gospodarce, międzynarodowej polityce podatkowej, międzynarodowemu systemowi walutowemu, międzynarodowym instytucjom finansowym. Oprócz tego studenci poruszają się po zagadnieniach: prawa rynku finansowego, arytmetyki finansowej, podstaw prawa cywilnego i handlowego, polityki gospodarczej czy ekonometrii.
Absolwenci Gospodarki światowej wyróżniają się konkretną wiedzą i jasno określonymi umiejętnościami. Potrafią interpretować zjawiska społeczno- gospodarcze w wymiarze globalnym oraz analizować przyczyny i przebieg konkretnych procesów i zjawisk społeczno-gospodarczych zachodzących w skali globalnej. Z pozyskanym wykształceniem mogą podjąć pracę w przedsiębiorstwach produkcyjnych, przedsiębiorstwach usługowych, instytucjach doradczych czy organizacjach publicznych i pozarządowych.