Logistyka morska to propozycja kształcenia, przygotowująca do pracy na stanowiskach menedżerskich i operatorskich w firmach zajmujących się obsługą spedycji krajowej i międzynarodowej, przede wszystkim w transporcie morskim. Studenci zdobywają szczegółową wiedzę za sprawą licznych przedmiotów znajdujących się w programie nauczania. Przedmioty te poświęcone są między innymi: funkcjonowaniu portów morskich, lądowo- morskim łańcuchom dostaw, polityce morskiej, gospodarce morskiej w akwenie morza bałtyckiego czy systemom bezpieczeństwa transportu morskiego.
Studenci nabywają umiejętności w zakresie zarządzania logistyką w fazie zaopatrzenia, produkcji oraz dystrybucji, zarządzania kosztami, finansami i kapitałem, prowadzenia dokumentacji, tworzenia procedur kontroli, planowania i organizowania lądowo-morskich łańcuchów transportowych, jak również doboru technik przewozu, przeładunku i składowania.
Będąc absolwentem tej ścieżki kształcenia można znaleźć zatrudnienie między innymi w: portach morskich, podmiotach gospodarczych prowadzących działalność armatorską oraz załadowczą, przedsiębiorstwach żeglugowych oraz przedsiębiorstwach transportowych, spedycyjnych i logistycznych.