Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Transport międzynarodowy to propozycja kształcenia, która pozwala pozyskać wiedzę niezbędne do rozwiązywania problemów występujących w obsłudze transportowej globalnych sieci dostaw, z uwzględnieniem transportu samochodowego, kolejowego, wodnego śródlądowego, morskiego i lotniczego oraz ich kombinacji.
Studenci poznają zasady funkcjonowania podsystemów i procesów logistycznych oraz relacje zachodzące miedzy strukturami, podmiotami i instytucjami łańcucha dostaw w skali krajowej i międzynarodowej, zasady logistycznej obsługi klienta, właściwości towarów, mechanizmy, zasady i prawa ekonomiki transportu, zasady projektowania magazynów i centrów logistycznych, a także organizacyjne oraz techniczno- technologiczne aspekty funkcjonowania procesów i systemów logistycznych.
Co po studiach? Absolwenci Transportu międzynarodowego mogą znaleźć zatrudnienie w: przedsiębiorstwach transportowych oraz spedycyjnych i logistycznych, przedsiębiorstwach handlowych i produkcyjnych, jednostkach administracyjnych zajmujących się organizowaniem oraz sterowaniem i planowaniem ruchu miejskiego, jednostkach certyfikujących i audytujących.