Przedsiębiorczość i inwestycje

Przedsiębiorczość i inwestycje

Dodaj do ulubionych

Przedsiębiorczość i inwestycje studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Przedsiębiorczość i inwestycje to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku przedsiębiorczość i inwestycje
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku przedsiębiorczość i inwestycje rozpocznie się 8 maja 2023 r. i potrwa do 12 września 2023 r. | przedsiębiorczość i inwestycje - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności przedsiębiorczość i inwestycje możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | przedsiębiorczość i inwestycje - uczelnie >

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2023/2024 na kierunku przedsiębiorczość i inwestycje najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia, geografia, historia, informatyka, język obcy, matematyka, wiedza o społeczeństwie.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku przedsiębiorczość i inwestycje:

 • biologia,
 • chemia,
 • fizyka,
 • fizyka i astronomia,
 • geografia,
 • historia,
 • informatyka,
 • język obcy,
 • matematyka,
 • wiedza o społeczeństwie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ I INWESTYCJE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Szczeciński

Uniwersytet Szczeciński

Przedsiębiorczość i inwestycje stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku przedsiębiorczość i inwestycje

Przedsiębiorczość i inwestycje - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Przedsiębiorczość i inwestycje studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Przedsiębiorczość i inwestycje studia I stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku przedsiębiorczość i inwestycje

Forma studiów
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Studia I stopnia

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując przedsiębiorczość i inwestycje

Program studiów i przedmioty

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Przedsiębiorczość i inwestycje? Studia mają na celu przygotowanie studentów do założenia własnej działalności gospodarczej lub pracy w zakresie szeroko pojętego zarządzania oraz ekonomii. Studia mają charakter praktyczny, co oznacza, że zdobędziesz umiejętności konieczne na obecnym rynku pracy.

Nacisk kładziony będzie na zajęcia z zakresu rozumienia zjawisk oraz procesów ekonomicznych zachodzących nie tylko w Polsce, ale także poza granicami naszego kraju. Niezależnie od tego, czy chciałabyś prowadzić małe przedsiębiorstwo, rozwinąć biznes rodzinny czy karierę lokalnego lidera przedsięwzięć gospodarczych studia na kierunku Przedsiębiorczość i inwestycje przygotują Cię do kariery zawodowej w tym zakresie.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • zarządzania oraz ekonomii,
 • kierowania przedsiębiorstwem w skali lokalnej oraz krajowej,
 • pozyskiwania danych oraz opisu organizacji,
 • narzędzi analitycznych i organizatorskich,
 • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Jak wyglądają studia na kierunku przedsiębiorczość i inwestycje?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek przedsiębiorczość i inwestycje dostępny jest jedynie w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, ze zajęcia odbywają się w wybrane dni tygodnia. Jeżeli więc jesteś osobą ambitną, która chce w pełni poświęcić się nauce, to studia te będą dla ciebie odpowiednim wyborem.

 

Studia na kierunku Przedsiębiorczość i inwestycje możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Na powyższym kierunku realizowane są treści z obszaru nauk ekonomicznych, dzięki czemu studenci mają szansę zdobyć kompleksowe wykształcenie ekonomiczne, które otworzy przed nimi wiele zawodowych drzwi.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy aplikują na przyszłościowy kierunek, jakim jest przedsiębiorczość i inwestycje będą mieli okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę z zakresu ekonomii, nauk o zarządzaniu i innych pokrewnych dyscyplin naukowych. W siatce zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów związanych z tym obszarem tematycznym, między innymi:

 • innowacje w przedsiębiorstwie
 • problemy biznesu w praktyce
 • system wspierania małych firm
 • psychologia w zarządzaniu

Jako student dowiesz się więcej na temat rachunkowości i finansów oraz ich roli w prowadzeniu działalności gospodarczej. Ponadto, pogłębisz swoją wiedzę na temat polskiej i światowej gospodarki oraz poszczególnych rynków finansowych.

 

3. Nabywane umiejętności

Ze względu na praktyczny wymiar studiów na kierunku przedsiębiorczość i inwestycje będziesz miał okazję zdobyć wiele cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Jako student poznasz nowoczesne techniki zarządzania różnorodnymi aspektami firmy oraz zasobami ludzkimi.

Co więcej, nauczysz się analizy procesów gospodarczych i ekonomicznych oraz oceny ryzyka inwestycyjnego. Wszyscy studenci rozwiną także swoje zdolności językowe, co zwiększy ich szanse na międzynarodową karierę.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Obecny rynek potrzebuje osób przedsiębiorczych, które nie boją się wyzwań stawianych przez niełatwy świat biznesu. Do tego konieczna jest nie tylko wiedza z zakresu zarządzania oraz szeroko pojętej ekonomii, ale także kreatywność oraz umiejętność radzenia sobie ze stresem.

Właśnie do takich osób skierowana jest oferta studiów na kierunku Przedsiębiorczość i inwestycje. Jeżeli zatem wpisujesz się w powyższy opis to Przedsiębiorczość i inwestycje może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

 

5. Gdzie studiować Przedsiębiorczość i inwestycje

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Przedsiębiorczość i inwestycje:

 

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Przedsiębiorczość i inwestycje trwają 3 lata (studia I stopnia).

Kierunek ten można realizować jedynie na pierwszym stopniu kształcenia. W praktyce oznacza to, że na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł licencjata, który umożliwi Ci kontynuacje nauki na studiach magisterskich lub podjęcie pracy zawodowej.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku przedsiębiorczość i inwestycje

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku Przedsiębiorczość i inwestycje? Po ukończeniu studiów będzie mógł pracować na stanowiskach kierowniczych i specjalistycznych w małych i średnich przedsiębiorstwach. Co więcej, będziesz mógł pracować w firmach konsultingowych i innych organizacjach, takich jak: instytucje wspierania przedsiębiorczości.

Nic nie stoi także na przeszkodzie do założenia własnej działalności gospodarczej. Jeżeli zatem jesteś osoba kreatywną i chcesz pracować w szeroko pojętym biznesie to Przedsiębiorczość i inwestycje mogą być świetnym początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej w tym zakresie!

 

Absolwent kierunku przedsiębiorczość i inwestycje znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • manager działu firmy,
 • analityk finansowy,
 • manager podmiotów ekonomii społecznej,
 • pracownik firmy konsultingowej,
 • specjalista do spraw wykorzystania ICT w firmie.

 

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ I INWESTYCJE

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ I INWESTYCJE

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/34f7e-ujd-czestochowa.jpg Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
 • ul. Plac Polski 3/4 50-156 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJFcT9oH7CD0cR7RuVE8m7mEU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a332-asp-worclaw.jpg Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
 • Drzwi otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ0Z9P6HfLHkcRaeqX_nj9aBE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/166b7-wsr-studia-warszawa.jpg Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie
 • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
 • ul. Krupnicza 33, 31-123 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJC0cMNgxbFkcRB9jDVXm1yK8 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/3f77d-uj-krakow.jpg Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Centrum Kongresowo-Dydaktyczne UMP, ul. Przybyszewskiego 37a, Poznań https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJI9FtDzZbBEcRyR434R7X6sQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/aa7c5-umed-poznan.jpg Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu