Zarządzanie publiczne studia - specjalność / ścieżka kształcenia

Zarządzanie publiczne to propozycja kształcenia, która powinna zainteresować w szczególności tych, którzy chcą pozyskać wiedzę złożoną z zagadnień reprezentujących zarządzanie, ekonomię, finanse, prawo, przedsiębiorczość, psychologię społeczną i politykę publiczną. Tak szeroki i różnorodny zakres wiadomości ma za zadanie stanowić podstawę do przyszłej pracy, czyli efektywnego zarządzania organizacjami, których celem jest wspieranie rozwoju społeczno- gospodarczego.

Studenci Zarządzania publicznego poznają metody i techniki zarządzania w organizacjach publicznych, społecznych i prywatnych, etykę w sferze publicznej, zagadnienia prawa pracy i prawa administracyjnego, zagadnienia rachunkowości finansowej czy też zasady współpracy między sektorem publicznym a organizacjami pozarządowymi. Uczą się jak zarządzać ryzykiem, finansami i zasobami ludzkimi, projektować i realizować usługi zdrowotne i działania z zakresu zdrowia publicznego, wykorzystywać nowoczesne technologie informacyjne i komunikacyjne, a także działać kreatywnie tworząc międzysektorowe rozwiązania organizacyjne.

Absolwenci Zarządzania publicznego przygotowani są do pracy w administracji rządowej i samorządowej, jednostkach i instytucjach systemu ochrony zdrowia i ubezpieczeń zdrowotnych, instytucjach ochrony środowiska, podmiotach gospodarki komunalnej, instytucjach finansowych i ubezpieczeniowych, organizacjach pozarządowych, firmach konsultingowych i ewaluacyjnych.

 

Uczelnie, gdzie ZARZĄDZANIE PUBLICZNE jako specjalność / ścieżka kształcenia

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Piotrkowska w Piotrkowie Trybunalskim

Akademia Piotrkowska w Piotrkowie Trybunalskim

Zarządzanie stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Komentarze (0)