Budownictwo podziemne i inżynieria miejska to propozycja kształcenia, która wprowadza zainteresowanych w obszar zagadnień dotyczących: robót i budownictwa ziemnego, budownictwa podziemnego, inżynierii miejskiej, infrastruktury sieciowej, utrzymania budowli podziemnych, fundamentów specjalnych czy fundamentowania na terenach specjalnych.
Oczywiście Budownictwo podziemne i inżynieria miejska to element znacznie większej całości, dlatego studenci zdobywają wiedzę również na temat: wytrzymałości materiałów i modelowania materiałów, metod modelowania oraz analizy i wymiarowania zaawansowanych konstrukcji budowlanych, projektowania złożonych systemów konstrukcyjnych, zarządzania eksploatacją i utrzymaniem obiektów budowlanych, a także wpływu realizacji inwestycji budowlanych na środowisko.
Co po studiach? Absolwenci przygotowani są do pracy w przedsiębiorstwach zajmujących się projektowaniem konstrukcji budowlanych, organizacją oraz kierowaniem i wykonawstwem wszystkich typów robót i obiektów budowlanych a także utrzymaniem i eksploatacją istniejącej infrastruktury budowlanej.