Uczelnie sportowe (AWF)

Uczelnie sportowe (AWF)

AWF

Filtrowanie
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Więcej filtrów
Forma studiów
Grupa kierunku
Czas trwania

Znaleziono: 7

Akademia Wychowania Fizycznego w Gorzowie Wielkopolskim

Kierunki studiów: 3 (I stopnia, II stopnia, jednolite magisterkie) Studia: stacjonarne

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

Kierunki studiów: 8 (I stopnia, II stopnia, jednolite magisterkie) Studia: stacjonarne, niestacjonarne Domy studenckie: 1

Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie

Kierunki studiów: 6 (I stopnia, II stopnia, jednolite magisterkie) Studia podyplomowe: 8 Studia: stacjonarne, niestacjonarne

Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku

Kierunki studiów: 12 (I stopnia, II stopnia, jednolite magisterkie) Studia podyplomowe: 12 Studia: stacjonarne

Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie

Kierunki studiów: 13 (I stopnia, II stopnia, jednolite magisterkie) Studia: stacjonarne, niestacjonarne Domy studenckie: 1

Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu

Kierunki studiów: 7 (I stopnia, II stopnia, jednolite magisterkie) Studia podyplomowe: 16 Studia: stacjonarne Domy studenckie: 1

Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach

Kierunki studiów: 10 (I stopnia, II stopnia, jednolite magisterkie) Studia podyplomowe: 11 Studia: stacjonarne, niestacjonarne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

 

Uczelnie sportowe (AWF)

Matura jest ogromnie stresującym wydarzeniem dla każdego ucznia – to od niej zależy, czy dostaniemy się na wymarzoną uczelnię i wybrany kierunek studiów. W momencie odebrania wyników staje się jasne na jakim poziomie zdaliśmy maturę. To właśnie wtedy możemy rozpocząć proces rekrutacji.

Jego pierwszą częścią jest wybór uczelni, na której chcemy studiować. Dla pasjonatów sportu idealne będą uczelnie sportowe typu AWF. Sprawdź, ile ich jest w Polsce, która jest najlepsza, a także ile trzeba zapłacić za studia na takiej uczelni.

Studia sportowe w Polsce można ukończyć jako licencjat lub z tytułem magistra. Studia na uczelni sportowej mogą się odbywać w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Wbrew stereotypom studia sportowe nie są przeznaczone jedynie dla przyszłych sportowców lub trenerów.

Kształcić i rozwijać na uczelniach sportowych mogą się także ci, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę z zakresu pedagogiki sportu, marketingu w sporcie, zarządzania kadrami, a w przyszłości pracować na przykład w organizacjach sportowych lub być fizjoterapeutą.

sprawdź

studia sportowe

kierunki sportowe

matura

 

Ile jest w Polsce uczelni sportowych typu AWF?

 

Publiczne uczelnie sportowe typu AWF w Polsce:

  1. Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku
  2. Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach
  3. Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie
  4. Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu
  5. Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie
  6. Akademia Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu

 

Gdzie najlepiej studiować na uczelni sportowej typu AWF w Polsce?

Każdy miłośnik sportu, zaczynający swoją przygodę na uczelni sportowej chce studiować na najlepszej z możliwych. Jaką uczelnie powinien więc wybrać? Najwyższe miejsce w rankingu Uczelni Akademickich 2022 zajmuje Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Poza tym jest to dosłownie "szkoła mistrzów", ponieważ uczęszczali do niej:

Andżelika Wójcik, Kamila Żuk, Monika Hojnisz-Staręga, Wiktor Mrówczyński, Paweł Fajdek, Tomasz Polewka, Jakub Majerski, Paulina Sejda, Paweł Juraszek, Katarzyna Wasick, Justyna Iskrzycka i wielu innych, znanych sportowców. Tradycja kształcenia nauczycieli wychowania fizycznego i instruktorów różnych dyscyplin sportowych na katowickiej uczelni sięga 1952 roku.

 

Gdzie są uczelnie sportowe typu AWF e w Polsce?

Uczelnie sportowe typu AWF znajdują się w Polsce w następujących miastach: Gdańsk, Katowice, Kraków, Poznań, Warszawa, Wrocław. Uczelnie prywatne położone są z kolei też w mniejszych miastach – Białymstoku i Pruszkowie. Sam kierunek wychowanie fizyczne i podobne kierunki, na przykład: fizjoterapia, turystyka i rekreacja, etc, można studiować też na innych uczelniach – oznacza to, że nie trzeba ograniczać się do uczelni sportowych i wymienionych wyżej miast.

sprawdź wyszukiwarka uczelni

 

Jak dostać się na uczelnię sportową typu AWF bez matury?

Co jeśli uczeń nie zdał egzaminu maturalnego? Czy oznacza to przysłowiowy koniec świata i rok czekania na kolejną szansę, a co za tym idzie – rok bez możliwości podjęcia studiów? Niekoniecznie.

Co roku egzamin maturalny okazuje się zbyt trudny dla około 20 procent uczniów. Z pomocą przychodzi wtedy rozwiązanie, które funkcjonuje na niektórych uczelniach. Oferują one uczniom zapisanie się na tzw. "rok zerowy". Polega on na uczęszczaniu na zajęcia jako wolny słuchacz. Po ukończeniu takiego roku i zdaniu matury, taka osoba może kontynuować naukę na drugim roku studiów już ze statusem studenta. Obecnie można znaleźć coraz więcej takich ofert.

 

Ile kosztują studia w uczelni sportowej typu AWF?

Studia w trybie stacjonarnym na państwowej uczelni są bezpłatne. Trzeba za nie jednak zapłacić na uczelni prywatnej. Studia w trybie niestacjonarnym są płatne zarówno na uczelni państwowej, jak i prywatnej. Koszt takich studiów jest zależny od danej uczelni. Na jednych czesne może być wyższe, na innych niższe. Z pewnością wpływ na to ma renoma uczelni, a także to, czy znajduje się w dużym, typowo studenckim mieście.

Przykład: na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu

im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku studia zaoczne drugiego stopnia kosztują 2200 zł za semestr.

Zobacz także

ile kosztują studia

jakie studia wybrać

opłacalne kierunki studiów

przyszłościowe studia

najłatwiejsze studia

po których studiach najławtwiej znaleźć pracę

 

Co lepsze: uczelnia sportowa typu AWF publiczna czy niepubliczna?

Wielu przyszłych studentów zastanawia się, czy wybrać uczelnię publiczną, czy państwową. Obie z nich mają swoje plusy i minusy.

Zacznijmy od bardzo istotnego zagadnienia – przede wszystkim za uczelnie prywatne należy płacić – niezależnie od tego, czy studiujemy w trybie zaocznym, czy dziennym. Dla wielu osób może to być przeszkodą przed podjęciem nauki na uczelni niepublicznej.

Uczelnie państwowe zwykle cieszą się dużym prestiżem i rozpoznawalnością, a przede wszystkim są bezpłatne (poza studiami zaocznymi). Atutem uczelni państwowych jest również fakt, że posiadają rozbudowaną infrastrukturę – na przykład akademiki, biblioteki.

Uczelnie niepubliczne z kolei są znacznie bardziej kameralne, panuje tam też bardziej indywidualne podejście do studenta. Są one nastawione również na stronę praktyczną edukacji i powiązanie zdobytej wiedzy z przyszłym życiem zawodowym.

czytaj dalej

wszystkie uczelnie

jak wybrać uczelnię

uczelnie publiczne (państwowe)

uczelnie niepubliczne (niepaństwowe)

uczelnie techniczne

uniwersytety

uczelnie ekonomiczne

uczelnie wojskowe

uczelnie rolnicze/przyrodnicze

uczelnie wychowania fizycznego

uczelnie pedagogiczne

uczelnia teologiczna

uczelnie zawodowe