Administracja bezpieczeństwa to propozycja kształcenia, która pozwala pozyskać wiedzę z obszaru nauk o polityce i administracji, ale oprócz tego zapoznać się z licznymi zagadnieniami reprezentującymi obszar nauk o bezpieczeństwie. Oznacza to, że studenci zaznajamiają się między innymi z procesami zachodzącymi w administracji czy zasadami tworzenia i rozwoju form indywidualnej przedsiębiorczości, ale również poznają wnikliwie zasady prawne i procedury bezpieczeństwa w administracji publicznej oraz zasady zarządzania kryzysowego w skali globalnej, regionalnej, narodowej i lokalnej.
Studiowanie Administracji bezpieczeństwa umożliwia zdobycie wiedzy szerokiej, stanowiącej układankę złożoną z wielu elementów. Tymi elementami są między innymi: system prawa, struktury i instytucje publiczne, rola administracji w organizacji państwa i społeczeństwa, procesy ekonomiczne, zasady tworzenia i rozwoju form indywidualnej przedsiębiorczości, specyfika gospodarki finansowej państwa. Jak już wspomnieliśmy, dodatkowym czynnikiem jest nauka analizowania oraz stosowania zasad prawnych i procedur bezpieczeństwa w administracji publicznej.
Absolwenci omawianej ścieżki kształcenia posiadają wiedzę i umiejętności, które stanowią podstawę do podjęcia pracy między innymi w: urzędach miejskich i gminnych, urzędach marszałkowskich, urzędach wojewódzkich, biurach partii politycznych czy też instytucjach zapewniających bezpieczeństwo podmiotom publicznym.