Samorząd terytorialny to propozycja kształcenia, która wprowadza w przestrzeń zagadnień związanych z samorządem terytorialnym, czyli wspólnotą samorządową, utworzoną z mocy prawa przez mieszkańców danego terytorium. Samorządy wykonują zadania publiczne o znaczeniu lokalnym bądź regionalnym, mające na celu zaspokojenie zbiorowych potrzeb wspólnoty. Posiadają osobowość prawną, dysponują mieniem wspólnoty i prowadzą samodzielną gospodarkę finansową na podstawie budżetu.
W toku kształcenia studenci zaznajamiają się między innymi z: prawem i postępowaniem administracyjnym, ustrojem i zadaniami samorządu terytorialnego, organizacją i zarządzaniem w administracji publicznej, finansami publicznymi i prawem finansowym, a także funduszami unijnymi.
Absolwenci tej ścieżki kształcenia przygotowani są do pełnienia roli specjalisty administracji, potrafiącego rozwiązywać problemy pojawiające się w urzędach administracji państwowej i samorządowej, instytucjach publicznych, przedsiębiorstwach, fundacjach czy organizacjach związanych z działalnością Unii Europejskiej.