Mówisz po niemiecku? Philips GBS i dział Services & Solutions Delivery czekają właśnie na Ciebie!

Mówisz po niemiecku? Philips GBS i dział Services & Solutions Delivery czekają właśnie na Ciebie!

Mówisz po niemiecku? Philips GBS i dział Services & Solutions Delivery czekają właśnie na Ciebie!

Philips to globalna firma skoncentrowana na poprawie jakości życia ludzkiego poprzez wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie technologii medycznych i zdrowego stylu życia. W naszej organizacji tworzymy perspektywy rozwoju osobistego oraz zawodowego poprzez możliwość uczestniczenia w ambitnych projektach, poznania ciekawych ludzi i usprawniania procesów i wdrażania nowych pomysłów w życie. W naszym Globalnym Centrum Kompetencyjnym – GBS Hub, każdego dnia możesz doskonalić swoje umiejętności i pracować innowacyjnie. Współpracując z podmiotami w obszarze zdrowia masz wpływ na zmianę sposobu funkcjonowania opieki zdrotowotnej na całym świecie.

GBS, czyli Global Business Services (Globalne Centrum Kompetencyjne) to wewnętrzna część organizacji, której celem jest centralizacja i standaryzacja procesów biznesowych. Zbudowana jest, by umożliwić szybszy przepływ pracy oraz uproszczenie operacji biznesowych.

Organizacja GBS łączy rozproszoną strukturę organizacyjną, umożliwiając w ten sposób wyższą wydajność i jakość tych operacji z dużymi korzyściami dla firmy.

W Philips rozumiemy też, że praca to tylko część Twojego życia, dlatego mamy elastyczne zasady pracy i oferujemy szereg innowacyjnych świadczeń i programów zdrowotnych, które pomogą Ci zachować siłę psychiczną i fizyczną.

Obecnie z uwagi na pojawiajace się coraz to nowe projekty związane z wykorzystywaniem języka niemieckiego w praktyce – chcielibyśmy przedstawić Wam kolejny z działów, gdzie wykorzystywany jest język niemiecki, tym razem SSD, czyli Services and Solutions Delivery. W artykułach przybliżymy również sylwetki Managerów i pracowników.

 

Paulina – Services & Solutions Delivery Team Leader

Mój zespół Service & Solutions Delivery na rynek DACH (Niemcy, Austria i Szwajcaria) obejmuje trzy różne role. Są to SSD Parts, Field Change Order (FCO) i Long Term Planning (LTP) - Administratorzy. Specjaliści Ci codziennie mają okazję posługiwać się trzema językami: niemieckim, angielskim, oraz ze względu na dostarczanie usług też w Szwajcarii językiem francuskim. Możliwość porozumiewania sią z klientami obcojęzycznymi na co dzień umożliwia im przełamanie bariery jaką ma większość ludzi w komunikacji werbalnej.

Parts administartorzy zajmują się organizowaniem i zamawianiem części do naszych urządzeń dla klientów indywidualnych, wielkich klinik, szpitali czy hurtowników. Pracują w oparciu o systemy teleinformatyczne i na co dzień kontaktują się z klientami telefonicznie, bądź drogą mailową. Stanowisko to daje możliwość obserwowania łańcucha dostaw i zyskanie doświadczenia w dziedzinie logistyki.FCO i LTP Administratorzy koordynują umawianie wizyt techników na planowane konserwacje lub naprawy naszych sprzętów.

Oba stanowiska wiążą się jednak z codziennym kontaktem z technikami oraz potwierdzaniem wizyt u klientów. Jest to odpowiedzialna praca, gdyż to od nas zależy czy sprzęt będzie miał aktualny przegląd i nie będzie stwarzał zagrożenia dla pacjentów.Kandydatom zaraz po studiach, oferujemy stanowisko Junior Service & Solutions Delivery Specialist. Szkolenie oraz wdrażanie do pracy na tym stanowisku trwa około 3 miesięcy w zależności od postępów na danym etapie poznawania obowiązków. Tzw. workshadowing przeprowadzany jest przy współpracy z naszymi kolegami po fachu z Niemiec  bądź na miejscu przez współpracowników z zespołu.

W zespole zatrudniamy osoby wielu narodowości z całej Europy, które wspomagają nas swoim doświadczeniem, a jednocześnie pozwalają poznać tradycje i zwyczaje swoich krajów. W tej chwili możemy czerpać z wiedzy naszych sąsiadów z Rumunii, Ukrainy, Austrii i wielu więcej. Możemy liczyć też na wsparcie Polaków, którzy wychowali się, bądź pracowali w Niemczech i tęsknota za krajem sprowadziła ich w rodzinne strony.

W naszych szeregach mamy też sporo absolwentów filologii germańskiej, którzy wspierają nas wszystkich w kwestiach językowych. Zespół SSD ciągle się powiększa, a co za tym idzie cały czas potrzebujemy kandydatów na wiele stanowisk, o których nawet nie miałam szansy wspomnieć. Serdecznie zatem zachęcam  do aplikowania wszystkich studentów władających językiem niemieckim, którzy początek swojej kariery widzą w międzynarodowej firmie, jaką jest Philips.


 

Ania – Services & Solutions Delivery Specialist

Co powoduje, że praca w Philips jest unikalna?

Praca w Philipsie jest unikalna, ponieważ daje silne poczucie, iż to co się robi naprawde ma sens. Rola, w której pracuje polega na zamawianiu sprzętu medycznego do niemieckich klinik i szpitali, co jest ważne i niesamowicie odpowiedzialne. Nie bez znaczenia jest również przesympatyczna atmosfera i ludzie, którzy sprawiają, że chce się przychodzić do biura. Istnieje również całe mnóstwo dodatkowych inicjatyw, jak np. team eventowy, ciekawe spotkania i wykłady, które są miłą odskocznią od obowiązków.

 

Do czego wykorzystujesz znajomość języka niemieckiego w swojej obecnej pracy?

Języka niemieckiego używam w pracy przez cały czas, zarówno do korespondencji mailowej, jak i rozmów telefonicznych z naszymi klientami. Brałam również udział w tranzycji (przeniesieniu) mojego procesu z Hamburga, gdzie codziennie miałam szkolenia z Niemcami. Dodatkowy kontakt także poza godzinami pracy, umożliwił mi także wykorzystanie znajomość języka nie tylko w biznesowych, ale także w prywatnych sytuacjach.

 

Jak praca w Philips wpłynęła na rozwinięcie Twoich kompetencji językowych?

Praca w Philipsie zdecydowanie pomogła rozwinąć moje kompetencje językowe. Ciągła praktyka pomogła ugruntować przyswojone wcześniej umiejętności, jak i sprawiła, że nauczyłam się nowych rzeczy, takich jak typowe dla mojej branży słownictwo.

 

 

Agata – Service & Solutions Delivery Specialist

Co powoduje, że praca w Philips jest unikalna?

Unikalność pracy w strukturach Philips oznacza dla mnie innowacyjność.  W procesach które wykonuję na co dzień, szukam rozwiązań usprawniania metod pracy, a moi przełożeni są otwarci na na nowe pomysly i koncepcje. Dodatkowym plusem tej pracy jest dynamika oraz codzienne wyzwania procesowe, które często wymagają nieszablonowego myślenia.

 

Do czego wykorzystujesz znajomość języka niemieckiego w swojej obecnej pracy?

Znajomość języka niemieckiego wykorzystuję do codziennego kontaktu z klientami zarówno mailowo jaki i telefonicznie . Dodatkowo swoich umiejętności językowych używam regularnie w ścisłej współpracy z marktetem dla którego pracuję.

 

Jak praca w Philips wpłynęła na rozwinięcie Twoich kompetencji językowych?

Ze względu na to, iż tak jak wspomniałam powyżej -  jestem w codziennym kontakcie z klientami niemieckojęzycznymi, nie sposób jest nie rozwinąć swoich umiejętności. Sprawy którymi się zajmuję, są często niestandardowe i wymagają ode mnie ciągłego poszerzania wiedzy w zakresie poziomu biegłości w języku niemieckim. Na pewno wpływ na rozwój tych kompetencji miały również delegacje służbowe, które pozwoliły mi na wyjazdach rozmawiać z mieszkańcami i uczyć się od nich odpowiednich akcentów.   

 

Wszystkie aktualne oferty pracy i staży dostępne pod adresem: https://www.careers.philips.com/cee/en

 

 

Komentarze (0)