Pedagogika studia II stopnia Bydgoszcz

Pedagogika studia II stopnia Bydgoszcz

Studia na kierunku pedagogika w Bydgoszczy możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
II stopnia
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Pedagogika stopień: (II) , czas trwania: 2 lata ,
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku pedagogika

Ścieżki kształcenia na kierunku pedagogika

23.10.2024

Pedagogika studia II stopnia Bydgoszcz 2024 | woj. kujawsko-pomorskie

Pedagogika w Bydgoszczy to 2-letnie studia II stopnia (magisterskie). Studia można podjąć na 3 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej). 

Pedagogika studia II stopnia Bydgoszcz
Studia na kierunku pedagogika w Bydgoszczy
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Opis kierunku

Pedagogika to interdyscyplinarny kierunek studiów, który zawiera elementy nauk społecznych, socjologicznych a nawet biologicznych. Studenci tego kierunku uczą się działań opiekuńczych, resocjalizacyjnych oraz zdobywają umiejętność prowadzenia zajęć dydaktycznych. Studia mają charakter teoretyczny, ale zawierają liczne warsztaty, które pozwolą na rozwinięcie zdolności prowadzenia negocjacji, czy rozwiązywania sporów.

Studia przygotowują do podjęcia pracy w zawodach takich jak pedagog szkolny, animator kultury, czy doradca zawodowy. Absolwenci pedagogiki mają szerokie możliwości rozwoju zawodowego i umiejętność pracy z ludźmi w różnym wieku. Specjaliści nauk pedagogicznych poszukiwani są w świetlicach terapeutycznych, ośrodkach pomocy społecznej, placówkach wychowawczych oraz urzędach pracy.

 

Uczelnie

W Bydgoszczy pedagogikę (studia II stopnia) możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Akademii Kujawsko-Pomorskiej, Uniwersytecie WSB Merito w Bydgoszczy.

 

Jakie są wymagania na studia II stopnia (magisterskie) na kierunku pedagogika w Bydgoszczy

Kandydaci na studia pedagogiczne w Bydgoszczy muszą spełnić określone wymagania kwalifikacyjne. Kandydaci powinni mieć tytuł licencjata/inżyniera/magistra. Uczelnie publiczne biorą pod uwagę przede wszystkim średnią ocen uzyskanych w trakcie studiów pierwszego bądź drugiego stopnia oraz ocenę na dyplomie z ukończonych studiów. Uczelnie prywatne oczekują złożenia wymaganych dokumentów we wskazanym terminie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PEDAGOGIKA?

Kierunek pedagogika w Bydgoszczy jest idealny dla osób, które czują powołanie dydaktyczne i wychowawcze. Studia drugiego stopnia rozwijają wiedzę zdobywaną na etapie licencjatu. Interdyscyplinarna propozycja kształcenia łączy nauki pedagogiczne, psychologiczne, społeczne. Studenci mają okazję zapoznać się również z procesami edukacyjnymi, systemami edukacyjnymi, prawidłowościami rozwoju jednostki.

Kandydaci na studia pedagogiczne powinni wpierw ukończyć studia pierwszego lub drugiego stopnia albo studia jednolite magisterskie. Kierunek umożliwia rozszerzenie zdobytej już wiedzy, a także pozwala zdobyć dodatkowe kompetencje. Od studentów oczekuje się komunikatywności, otwartości, chęci do pracy w zespole, ale także powołania do pracy z człowiekiem na każdym etapie jego życia.

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku pedagogika możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (licencjackie)

  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku pedagogika w Bydgoszczy realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Bydgoszczy umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Studia pedagogiczne drugiego stopnia rozwijają zagadnienia poznane na studiach licencjackich. Uczelnie w Bydgoszczy bardzo chętnie oferują kształcenie w tym zakresie, a komplementarny program kształcenia ustalany jest przez wyspecjalizowane grono pedagogiczne. W siatce zajęć w zależności od wybranej placówki pedagogicznej znajdziesz:

  • współczesne koncepcje filozofii i etyki,
  • ogólna metodologia nauk z elementami logiki,
  • współczesne problemy psychologii,
  • zasady finansowania i pozyskiwania środków dla instytucji kultury,
  • pedagogika rodziny i poradnictwo opiekuńczo-wychowawcze z metodyką,
  • diagnoza potrzeb opiekuńczo-wychowawczych.

Studenci uczęszczają na zajęcia obligatoryjne, fakultatywne, specjalizacyjne. Teoretyczne kształcenie weryfikowane jest w trakcie praktyk zawodowych.

 

Gdzie studiować na kierunku pedagogika w Bydgoszczy

Kierunek pedagogika (studia II stopnia) - uczelnie w Bydgoszczy

Uczelnie w Bydgoszczy - kierunek pedagogika:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (Studia I stopnia) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia więcej
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (Studia II stopnia) stacjonarne, niestacjonarne II stopnia więcej
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (Szkoła doktorska) stacjonarne więcej
Uniwersytet WSB Merito Bydgoszcz stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Pedagogika w Bydgoszczy, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Kierunki studiów w Bydgoszczy takie jak pedagogika możesz realizować w ramach dwóch komplementarnych cykli kształcenia. Drugi stopień trwa dwa lata, czyli cztery semestry i kończy się tytułem magistra. Absolwenci mogą kontynuować kształcenie na studiach doktoranckich bądź podyplomowych. Tytuł magistra zapewnia zdobycie dodatkowych kompetencji niezwykle istotnych w rozwoju zawodowym.

Pedagogika w Bydgoszczy - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU PEDAGOGIKA?

Absolwenci pedagogiki zdobywają wszechstronną wiedzę i najważniejsze umiejętności analityczne, diagnostyczne i prognostyczne. Dzięki temu umiejętnie podchodzą do rozwiązywania problemów edukacyjnych, wychowawczych, resocjalizacyjnych, opiekuńczych, kulturalnych, pomocowych.

Studia w Bydgoszczy przygotowują do pracy w:

  • placówkach wsparcia dziennego,
  • placówkach opiekuńczo-wychowawczych,
  • instytucjach pomocy społecznej,
  • ośrodkach adopcyjnych,
  • zespołach kuratorskich służby sądowej.

Absolwenci odnajdują się w roli nauczyciela-wychowawcy w świetlicach szkolnych, animatora działań artystycznych, nauczyciela w poradniach psychologiczno-pedagogicznych, organizatorów imprez, pracowników centrów kultury oraz instytucji edukacyjnych, gdzie prowadzą warsztaty arteterapeutyczne.

 

 

Aktualności rekrutacyjne

Pozostałe uczelnie w Bydgoszczy na których jest kierunek PEDAGOGIKA

komentarze (0)