Budownictwo - Wrocław

Budownictwo - Wrocław

Budownictwo - Wrocław

Studia we Wrocławiu na kierunku

budownictwo

Odkryj kierunek budownictwo we Wrocławiu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Budownictwo studia Wrocław | woj. dolnośląskie

Studia na kierunku budownictwo we Wrocławiu to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych - Politechnice Wrocławskiej, Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku budownictwo, w roku akademickim 2021/2022, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu oferuje 80 miejsc, a Politechnika Wrocławska 540 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na PWr, UPWR oraz uczelni niepublicznejCeny wahają się od 4200 zł do 6600 zł za pierwszy rok studiów.

 

W czasie studiów na kierunku budownictwo, studenci nauczą się projektowania wykonawstwa, remontów i użytkowania obiektów budowlanych i konstrukcji inżynierskich. Ponadto poznają zasady organizacji pracy oraz kierowania zespołami w firmie budowlanej, a także zarządzania procesem inwestycyjnym. Co więcej, dowiedzą się w jaki sposób korzystać z nowoczesnych narzędzi informatycznych, wspomagających proces projektowania oraz tworzyć rysunek techniczny.

 

Absolwenci znajdą zatrudnienie w firmach budowlanych, wykonawczych i deweloperskich. Ponadto mogą podjąć pracę w biurach projektowych, jednostkach administracji publicznej oraz firmach konsultingowych.

 

czytaj dalej wszystko o Budownictwo - Wrocław

Zobacz, na jakich uczelniach w mieście Wrocławiu jest kierunek budownictwo

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu

Jednostka prowadząca

Budownictwo stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku budownictwo

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Jednostka prowadząca

Budownictwo stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Ścieżki kształcenia na kierunku budownictwo

Politechnika Wrocławska

Jednostka prowadząca

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Budownictwo we Wrocławiu?

Studia we Wrocławiu na kierunku budownictwo nie należą do najłatwiejszych, a od kandydatów już na poziomie rekrutacji wymaga się zaprezentowania jak najbardziej rozległej wiedzy z tych zakresów, które będą rozwijane w trakcie całego toku kształcenia wyższego.
Uczelnie we Wrocławiu przyjmują jedynie najlepszych kandydatów, zatem swoje przygotowania do egzaminu maturalnego zacznij już dziś. W swoich planach uwzględnij przede wszystkim przedmioty takie jak: matematyka oraz fizyka. Dobre wyniki uzyskane podczas egzaminu maturalnego zagwarantują ci nie tylko miejsce na liście osób przyjętych, ale także znacznie ułatwią twoją naukę w przyszłości.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Budownictwo w mieście Wrocławiu - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

 • Opłaty

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

BUDOWNICTWO WROCŁAW STUDIA I STOPNIA

BUDOWNICTWO WROCŁAW STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

BUDOWNICTWO WROCŁAW STUDIA STACJONARNE

BUDOWNICTWO WROCŁAW STUDIA NIESTACJONARNE

Jak wyglądają studia na kierunku budownictwo we Wrocławiu?

1. Dla kogo ten kierunek

Budownictwo jest jedną z tych dyscyplin inżynieryjnych, która rozwija się najprężniej. Dziś właściwie otaczająca nas przestrzeń ulega nieustannym przekształceniom. Ciągły rozwój cywilizacyjny przyczynia się do powstawania coraz to nowszych budowli, modernizacji dróg i autostrad itd. Osoby, które profesjonalnie zajmują się budownictwem, posiadają niezbędną wiedzę z zakresu tworzenia nowych obiektów, lecz także swoje doświadczenie potrafią wykorzystać w tracie prac związanych z przebudową, odbudową istniejących już budowli.
Jeżeli od zawsze fascynował cię proces wznoszenia obiektów i posiadasz predyspozycje techniczno-matematyczne, to studia na kierunku budownictwo są dla ciebie stworzone. Musisz pamiętać, że jest to dyscyplina, która wymaga dużego zaangażowania i nie jest ona odpowiednia dla wszystkich absolwentów szkół średnich. Przyszłych inżynierów budownictwa powinna cechować przede wszystkim odpowiedzialność związana z wykonywaniem tego zawodu, ponieważ to od ich decyzji zależy bezpieczeństwo ludzi, którzy będą użytkować dane obiekty.

 

2. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku budownictwo możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku budownictwo we Wrocławiu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 roku do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat. 

Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.


3. Program kształcenia i gdzie studiować

Uczelnie we Wrocławiu co roku zasila wielu nowych i ambitnych studentów, dla których ważne jest zdobycie rzetelnej wiedzy i doświadczenia. Jeżeli i ty chciałbyś być jednym z nich, a dodatkowo jesteś zainteresowany studiami na kierunku budownictwo, to powinieneś się dobrze zastanowić, gdzie możesz rozpocząć kształcenie. We Wrocławiu są dwa ośrodki akademickie, które umożliwiają naukę na tym kierunku – Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Przyrodniczy oraz Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu.
Sprawdź każdą z tych ofert, ponieważ ich programy kształcenia mogą się nieznacznie od siebie różnić.
Wszyscy chętni, którzy poważnie myślą o studiach budowniczych, muszą mieć świadomość, że czeka ich wiele intensywnych godzin nauki. Podstawą kształcenia są bowiem zagadnienia związane z matematyką i fizyką. Tylko ich perfekcyjne opanowanie sprawi, że studenci będą przygotowani do dalszego rozwijania wiedzy o budownictwie – materiałoznawstwo, wytrzymałość materiałów budowlanych, czy różnego rodzaju konstrukcji wykorzystywanych w budownictwie.


4. Praca po studiach

Kierunki studiów we Wrocławiu takie jak budownictwo to gwarant bardzo dobrego zatrudnienia w przyszłości. Osoby, które posiadają wykształcenie inżynieryjne stanowią jedną z najbardziej pożądanych grup zawodowych na rynku pracy. Każdy absolwent posiada bowiem taką wiedzę, która może być wykorzystana w sposób maksymalnie konstruktywny. Studia budownictwo dają konkretnych fach w ręku. Na absolwentów tego kierunku czeka rozwojowa praca w różnego rodzaju biurach projektowych i architektonicznych. Inżynierowie budownictwa to osoby, które podejmują bowiem bardzo ścisłą współpracę z innymi grupami zawodowymi – architektami, mechanikami, czy mechatronikami.
Studia na kierunku budownictwo dają takie wykształcenie, które pozwala na zatrudnienie na stanowiskach: projektanta konstrukcji budowlanych, kierownika budowy, czy inspektora nadzoru budowlanego. Wszystko właściwie zależy od twoich indywidualnych zainteresowań i predyspozycji. Absolwenci budownictwa przygotowani są także do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej, dzięki której będą mogli realizować własne pomysły na modernizację przestrzeni.

Uczelnie we Wrocławiu znajdują się w kręgu zainteresowań wielu absolwentów szkół średnich. Dlatego też każda z ofert musi być atrakcyjna dla jak największego grona zainteresowanych. Jednym z takich atrakcyjnych rozwiązań jest możliwość rozpoczęcia kształcenia w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Takiego wyboru możesz dokonać także w przypadku studiów na kierunku budownictwo.

Studia dzienne stanowią obecnie najbardziej popularną formę kształcenia i mają charakter regularnych spotkań w tracie trwania tygodnia. Z kolei studia niestacjonarne to propozycja dla wszystkich tych osób, które nie chcą rezygnować z kształcenia wyższego, a z różnych względów nie mogą regularnie uczęszczać na zajęcia. Studia niestacjonarne odbywają się bowiem w formie weekendowych zjazdów, jednak warto dodać, że są one płatne, a studenci większość materiału teoretycznego muszą opanowywać we własnym zakresie.

 

5. Program studiów i przedmioty

Program dydaktyczny na kierunku budownictwo musi obejmować wiele skomplikowanych zagadnień, ponieważ wykształcenie przyszłych absolwentów tego kierunku musi być niezwykle wszechstronne. Studenci swoją przygodę z budownictwem rozpoczynają od bardzo szczegółowego zgłębiania matematyki oraz fizyki. To dwie dyscypliny naukowe, które stanowią niezbędną podstawę kształcenia. Każdy profesjonalny budowniczy każdą swoją zawodową decyzję musi opierać na ich doskonałej znajomości. Oczywiście jednak studia na kierunku budownictwo bogate są w inne, bardzo ścisłe przedmioty:

 • materiałoznawstwo;
 • materiały wykorzystywane w budownictwie;
 • fizykę budowli;
 • chemię budowlaną;
 • czy różnego rodzaju konstrukcje budowlane itd.

 

To tylko przykłady zajęć, z którymi będą stykać się studenci tego kierunku. Warto podkreślić, że zagadnienia związane z tym profilem kształcenia można podzielić na budownictwo lądowe oraz wodne, także profile przedmiotów będą także obejmować te dwa tak bardzo różniące się profile wznoszenia obiektów. Wykształcenie przyszłych inżynierów budownictwa musi mieć zatem interdyscyplinarny charakter, ponieważ w tej dyscyplinie wykorzystywane są zdobycze z wielu dziedzin technicznych i inżynieryjnych.

Studenci, którzy zdecydują się także na kształcenie na tym kierunku będą wybierać ścieżkę specjalizacyjną. Jej zadaniem jest rozwijanie już bardzo wąskich i wysoce specjalistycznych umiejętności. Przyszli inżynierowie budownictwa mogą się zdecydować na naukę:

 • budownictwa dróg i mostów;
 • budownictwa dróg szynowych itd.

 

Przyszli absolwenci tego kierunku oprócz wiedzy muszą także posiadać szereg cech, które tylko mogą poprawić jakość ich pracy. To przede wszystkim zdolność do analitycznego i przestrzennego myślenia, umiejętność komunikacji z całym zespołem oraz przede wszystkim głębokie poczucie odpowiedzialności. Inżynierowie budownictwa odpowiadają w dużej mierze za bezpieczeństwo osób, które użytkują dane obiekty budowlane.

Ile trwają studia na kierunku budownictwo we Wrocławiu?

Ile trwają studia na kierunku budownictwo we Wrocławiu?

Studia na kierunku budownictwo we Wrocławiu, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lata (studia II stopnia).

Najpopularniejszy podział studiów w Polsce obejmuje kształcenie pierwszego oraz drugiego stopnia. Studia na kierunku budownictwo również można zaliczyć do tego grona. Swoją przygodę z tym kierunkiem rozpoczniesz od studiów inżynierskich, które trwają od 3,5 roku do 4 lat. 

Dopiero rozpoczęcie studiów drugiego stopnia pozwala na otrzymanie pełni kwalifikacji. Trwają one od 1,5 roku do 2 lat i ich zakończenie wiąże się z przystąpieniem do obrony pracy dyplomowej. Czas nauki na tym stopniu także znaczne poszerzanie swojej wiedzy, zdobytej podczas studiów pierwszego stopnia.

Jaka praca po studiach na kierunku budownictwo we Wrocławiu?

Jaka praca po studiach na kierunku budownictwo we Wrocławiu?

Uczelnie we Wrocławiu cechują bardzo wysokie standardy nauczania. Osoby, które kończą naukę na wrocławskich ośrodkach akademickich, dysponują bardzo rzetelnym wykształceniem, a ono w znaczny sposób przekłada się na ich perspektywy zatrudnienia w przyszłości. Studia budownicze w tym mieście stanowią dodatkowy atut, ponieważ absolwenci kierunków inżynieryjnych tworzą wyjątkowo atrakcyjne grupy zawodowe na aktualnym rynku pracy. Absolwenci budownictwa będą mogli ubiegać się o zatrudnienie w miejscach takich jak:

 • biura projektowe i architektoniczne;
 • organy inspektoratu nadzoru budowlanego;
 • różnego rodzaju firmy wykonawcze;
 • przedsiębiorstwa budowlane;
 • instytucje zajmujące się przemysłem budowlanym;
 • jednostki administracji rządowej i samorządowej.

 

Praca przyszłych inżynierów budownictwa zależy tylko i wyłącznie od indywidualnych zainteresowań. To wyjątkowo dobrze płatny zawód, w którym wynagradzana jest nie tylko rozbudowana wiedza, lecz także umiejętność pracy pod presją odpowiedzialności. Musi o niej pamiętać każdy, kto chciałby rozpocząć studia na kierunku budownictwo. Każdy absolwent budownictwa ma taki szereg umiejętności, które czynią go wybitnym specjalistą z zakresu:

 • projektowania konstrukcji budowlanych;
 • inspektoratu nadzoru budowlanego;
 • inżynierii budownictwa lądowego i wodnego;
 • inżynierii instalacji podwodnych
 • kosztorysowania itd.

 

Jak widzisz – nawet tak ścisły kierunek studiów daje wiele możliwości kreatywnego i nie zawsze schematycznego rozwoju. Jako świadomy absolwent studiów budowniczych możesz także rozpocząć własną działalność gospodarczą. Ona zapewni ci niezależność w kwestii realizacji poszczególnych zleceń.

 

Ile zarabiają absolwenci kierunku studiów Budownictwo?

Absolwenci Budownictwa mają przed sobą wiele zawodów powiązanych z ukończonymi studiami. Jednak najczęściej wybieranymi przez inżynierów budownictwa są m.in. inżynier budowlany, monter konstrukcji budowlanych, kierownik budowy oraz kierownik robót drogowych. Jakie są ich obowiązki i ile zarabiają miesięcznie?

 

Inżynier budowlany

Może on podjąć pracę np. w firmach budowlanych. Odpowiada on za przygotowanie i organizację budowy, a także za opracowanie harmonogramów prac i grafiki pracowników. Kontroluje przebieg wykonywanych prac, a także ich jakość. Inżynier budowy zajmuje się również dokumentacją techniczną oraz realizacją przebiegu budowy, pilnuje również czy wszystko wykonywane jest zgodnie z prawem budowlanym. Dodatkowo zarządza pracą podległych brygad. Mediana zarobków to około 5360 zł brutto miesięcznie.

 

Projektant konstrukcji budowlanych

Odpowiada on za analizowanie rysunków roboczych, ustala rodzaj i zakres robót montażowych oraz dobiera materiały pomocnicze takie jak narzędzia, sprzęt i maszyny. Projektant konstrukcji budowlanych zajmuje się również oceną jakości elementów montażowych i przygotowuje elementy konstrukcji stalowej używanej w czasie montażu. Mediana zarobków wynosi około 4000 zł brutto miesięcznie.

 

Kierownik budowy

Zajmuje się kierowaniem procesu budowy zgodnie z obowiązującymi wymogami Prawa Budowlanego. Nadzoruje pracowników oraz kontroluje jakość wykonywanych prac. Odpowiada także za zapewnienie warunków BHP, co jest niezwykle istotne. Brak przestrzegania BHP może skutkować surowymi karami. Mediana zarobków wynosi 8320 zł brutto miesięcznie.

 

Kierownik robót drogowych

Nadzoruje on rozbudowę lub modernizację m.in. dróg i mostów. Odpowiada za współpracę z podwykonawcami i dostawcami, a także rozlicza koszty i czy mieszczą się one w przeznaczonym budżecie. Do obowiązków kierownika robót drogowych należy także prowadzenie dokumentacji, która obejmuje plany i pozwolenia na budowę. Mediana zarobków wynosi około 7990 zł brutto miesięcznie.

*Źródło wynagrodzenia.pl (sierpień 2021)

 

*Pamiętaj, że podane kwoty mogą się różnić pomiędzy sobą, na co wpływa wiele czynników. Zróżnicowanie w stawkach uzależnione jest od wykształcenia, ukończonych dodatkowych kursów i szkoleń, stażu pracy, doświadczenia, znajomości języków obcych, wielkości firmy, a nawet miejsca pracy – wynagrodzenia na danym stanowisku mogą się różnić pomiędzy województwami lub miastami.

Gdzie studiować na kierunku budownictwo we Wrocławiu?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek budownictwo we Wrocławiu:

czytaj dalej uczelnie we Wrocławiu

 

1. Uczelnie publiczne (państwowe)

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Kierunek studiów Budownictwo odbywa się na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Studia realizowane są w systemie dwustopniowym – są to trzyipółletnie studia I stopnia, kończące się tytułem inżyniera, a następnie półtoraroczne studia II stopnia kończące się tytułem magistra inżyniera.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybach:

 • stacjonarne (studia bezpłatne, limit miejsc: 80 osób)
 • niestacjonarne (cena za pierwszy rok studiów wynosi 4200 zł)

 

Kierunek studiów Budownictwo przeznaczony jest dla osób, które interesują się przedmiotami techniczno-matematycznymi oraz wznoszeniem obiektów budowlanych. Studiując na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, na studiach II stopnia, możesz zdecydować się na jedną z oferowanych specjalności: budownictwo drogowe, budownictwo rolnicze, budownictwo wodne lub konstrukcje budowlane.

Studia na kierunku Budownictwo, są świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą swoją przyszłość związać m.in. z kierowaniem pracami budowlanymi. W trakcie studiów przekazywana jest wiedza z zakresu remontów, projektowania oraz wykonawstwa projektów i konstrukcji. Studenci są przygotowywani do racjonalnego spełniania oczekiwań społecznych w zakresie szeroko pojętego budownictwa.

Przedmioty, jakie czekają na studentów Budownictwa to m.in. fizyka, geodezja, analiza matematyczna, język obcy, geologia, prawo budowlane, geometria wykreślna i rysunek techniczny, ekonomia, konstrukcje betonowe, technologia robót drogowych oraz instalacje budowlane i sanitarne.

Absolwenci po zdobyciu tytułu magistra inżyniera mogą ubiegać się o uprawnienia budowlane w specjalnościach: architektonicznej, konstrukcyjno-budowlanej oraz instalacyjnej. Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie m.in. jako kierownik budowy, inżynier budowlany, kierownik robót drogowych, projektant konstrukcji budowlanych oraz inspektor nadzoru budowlanego.

Dowiedz się więcej

 

Politechnika Wrocławska

Kierunek studiów Budownictwo odbywa się na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej. Studia realizowane są w systemie dwustopniowym – są to trzyipółletnie studia I stopnia, kończące się tytułem inżyniera, a następnie są to półtoraroczne studia II stopnia, kończące się tytułem magistra inżyniera.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybach:

 • stacjonarne (studia bezpłatne, limit miejsc: 540 osób)
 • niestacjonarne (cena za pierwszy rok studiów wynosi 6600 zł)

 

Kierunek studiów Budownictwo przeznaczony jest dla osób, które są zainteresowane przedmiotami ścisłymi, technologią, projektowaniem oraz budownictwem. Studiując na Politechnice Wrocławskiej, na studiach I stopnia możesz wybrać jedną ze specjalności: geotechnika i hydrotechnika, inżynieria lądowa lub inżynieria budowlana i modelowanie. Budownictwo na studiach II stopnia, w swojej ofercie ma takie specjalności jak: inżynieria budowlana i modelowanie, infrastruktura transportu szynowego, konstrukcje inżynierskie i specjalne, budownictwo hydrotechniczne i specjalne, budownictwo podziemne i inżynieria miejsca, inżynieria mostowa, konstrukcje budowlane, drogi i lotniska oraz teoria konstrukcji.

Budownictwo na Politechnice Wrocławskiej to doskonały wybór dla tych, którzy chcą posiąść wiedzę z zakresu wykonywania i projektowania różnego rodzaju konstrukcji budowlanych. Studenci uczą się jak dobierać i stosować poszczególne materiały budowlane, jak wygląda organizacja budownictwa oraz jak wygląda prawo budowlane w Polsce.

Przedmioty, jakie czekają na studentów Budownictwa to m.in. fizyka, matematyka, język obcy, materiałoznawstwo oraz geometria wykreślna i rysunek techniczny.

Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie m.in. jako inżynier budownictwa lądowego i wodnego, inżynier instalacji podwodnych, inspektor nadzoru budowlanego oraz kierownik robót drogowych.

Dowiedz się więcej

 

2. Uczelnie niepubliczne (prywatne)

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu

Studia na kierunku Budownictwo na Międzynarodowej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu realizowane są w systemie jednostopniowym – są to trzyipółletnie studia I stopnia kończące się tytułem inżyniera.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybach:

 • stacjonarne (cena za pierwszy rok studiów wynosi 6000 zł)
 • niestacjonarne (cena za pierwszy rok studiów wynosi 4800 zł)

 

Na kierunku studiów Budownictwo odnajdą się osoby zainteresowane technologią, rozwiązaniami oraz metodami wznoszenia obiektów budowlanych. Studiując na Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu możesz wybrać jedną z oferowanych specjalności: budownictwo dróg i mostów lub drogi szynowe.

Kierunek studiów Budownictwo, to świetne rozwiązanie dla osób, które w przyszłości chciałyby nadzorować prace m.in. przy budownictwie dróg i mostów. Studenci, dzięki wykwalifikowanej kadrze specjalistów zdobędą wiedzę m.in. z zakresu nauk matematyczno-fizycznych, budownictwa ogólnego, materiałów i ich wytrzymałości, by w przyszłości budować i tworzyć bezpieczne projekty np. mostów, które spełniają wszystkie wymogi i są zgodne z prawem budowlanym.

Przedmioty, z jakimi mogą spotkać się studenci Budownictwa to m.in. materiałoznawstwo, materiały wykorzystywane w budownictwie, fizyka, konstrukcje betonowe, technologia robót drogowych, instalacje budowlane i sanitarne, chemia budowlana, matematyka oraz język obcy.

Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie m.in. jako inżynier budownictwa lądowego i wodnego, inżynier instalacji podwodnych, inżynier budowlany, kierownik budowy, inspektor nadzoru budowlanego, projektant konstrukcji budowlanych oraz kierownik robót drogowych.

Dowiedz się więcej

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek budownictwo we Wrocławiu?

Studia na kierunku budownictwo stanowią bardzo nęcącą propozycję i od wielu lat znajdują się w czołówce najbardziej popularnych kierunków. Jednak nie są to studia, na których odnajdzie się każdy absolwent szkoły średniej. Zastanów się, czy odnajdujesz w sobie te predyspozycje, które uczynią z ciebie idealnego kandydata na studia na kierunku budownictwo. Odpowiedz sobie na początek na kilka podstawowych pytań:

 • Czy nauka przedmiotów ścisłych takich jak matematyka i fizyka nigdy nie stanowiły dla ciebie problemu?
 • Czy nie boisz się wyzwań i potrafisz działać pod presją?
 • Czy cechuje się logiczne myślenie?

 

Proces rekrutacji i przedmioty

Jeżeli odpowiadasz na te pytania twierdząco, to znaczy, że możesz śmiało pomyśleć o nauce na tym kierunku. Jednak na początku musisz przede wszystkim bardzo dobrze przygotować się do egzaminu dojrzałości, ponieważ kandydatów na studia we Wrocławiu na kierunku budownictwo jest bardzo dużo. Aby zwyciężyć w tym starciu, musisz pokonać ich wszystkich, a twoją jedyną bronią są wyniki maturalne. W kręgu twoich zainteresowań powinny się znaleźć przedmioty takie jak matematyka oraz fizyka. Oprócz tego pomyśl także o chemii, czy o języku angielskim.

Studia budownicze zarezerwowane są tylko dla najbardziej ambitnych. Musisz nieustannie poszerzać i rozwijać swoją wiedzę. Zadbaj już o to w szkole średniej i pomyśl o wzięciu udziału w olimpiadzie przedmiotowej. Jeżeli będziesz jej laureatem lub finalistą, to na listach osób przyjętych możesz się znaleźć poza kolejnością. W przypadku kształcenia na tym kierunku uwzględnij olimpiady takie jak:

 • Olimpiada Matematyczna;
 • Olimpiada Fizyczna;
 • Olimpiada Chemiczna.

 

Pamiętaj także o terminowym uiszczeniu wszystkich niezbędnych opłat rekrutacyjnych. Nie może im towarzyszyć zwłoka, ponieważ to jeden z najważniejszych kroków w procedurze kwalifikacyjnej. Gdy już znajdziesz się na listach osób przyjętych, to będziesz musiał dostarczyć do dziekanatu niezbędny zestaw dokumentów: skany dowodu, zdjęcia do legitymacji oraz oczywiście świadectwo maturalne.

 

STUDIA WE WROCŁAWIU - ważne informacje

kierunki studiów we Wrocławiu

studia we Wrocławiu

 

BUDOWNICTWO - ważne informacje

budownictwo studia

studia architektura i budownictwo we Wrocławiu

studia architektura i budownictwo w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku budownictwo we Wrocławiu?

Każdy, kto decyduje się na studia na kierunku budownictwo, wie, że czeka czas intensywnej nauki, która w przyszłości może zaowocować bardzo stabilną pracą.

Marek, student budownictwa, mówi:

Od zawsze wiedziałem, że chcę zdobyć takie wykształcenie, które da mi przede wszystkim dobrze płatną pracę. Wiem, że studia na kierunku budownictwo były dobrym wyborem, bo to prawdziwy fach w ręku!

Kierunki architektura i budownictwo w mieście Wrocławiu

25 Uczelni we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków akademickich. Na 10 uczelniach publicznych i kilkunastu niepublicznych studiuje blisko 100 tysięcy studentów. Według rankingów oceniających blisko 200 szkół wyższych, uczelnie we Wrocławiu są jednymi z najlepszych w kraju.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują wrocławskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów we Wrocławiu

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (1)

Rum odpowiedz

Wszystko napisane powyzej to stek bredni, kogos kto o budownictwie wie tyle, ile zobaczył w serialu 40tolatek. Prakrycznie każdy inzynier budownictwa w PL uważa je za największy błąd swojego życia. Tyra 11-12h dziennie, zero życia prywatnego, cale Zycie delegacje, ogromna presja i stres, zarobki jak na kasie w markecie, praca z samymi prymitywami na około. Trzymajcie sie z daleka!!!!!