Behawiorystyka zwierząt - Lublin

Behawiorystyka zwierząt - Lublin

Behawiorystyka zwierząt - Lublin

Studia w Lublinie

behawiorystyka zwierząt

Odkryj kierunek behawiorystyka zwierząt w Lublinie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Behawiorystyka zwierząt studia Lublin 2021 | woj. lubelskie

Studia na kierunku behawiorystyka zwierząt to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym.

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Behawiorystyka zwierząt - Lublin

Zobacz, na jakich uczelniach w Lublinie jest kierunek behawiorystyka zwierząt

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Jednostka prowadząca

Behawiorystyka zwierząt stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 2 lata • 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek behawiorystyka zwierząt w Lublinie?

Popularność kierunku behawiorystyka zwierząt jest dość duża, dlatego jeśli marzysz o realizowaniu tych studiów, powinieneś podejść na poważnie do czekającego cię egzaminu dojrzałości. Nim rozpoczniesz przygotowania do matury, odwiedź stronę internetową wybranej uczelni wyższej celem zyskania informacji o przedmiotach branych pod uwagę w procesie rekrutacji.

Kandydaci na studia magisterskie powinni posiadać dyplom ukończenia poprzedniego etapu edukacji, a decydujące w tym przypadku często okazują się oceny na dyplomie.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Behawiorystyka zwierząt w Lublinie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

BEHAWIORYSTYKA ZWIERZĄT LUBLIN STUDIA I STOPNIA

BEHAWIORYSTYKA ZWIERZĄT LUBLIN STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

BEHAWIORYSTYKA ZWIERZĄT LUBLIN STUDIA STACJONARNE

BEHAWIORYSTYKA ZWIERZĄT LUBLIN STUDIA NIESTACJONARNE

Jak wyglądają studia na kierunku behawiorystyka zwierząt w Lublinie?

Życie u boku ulubionego pupila powinno być przyjemnością zarówno dla człowieka, jak i zwierzęcia. Jak się okazuje, często występujące problemy behawioralne potrafią wprowadzić niepotrzebny chaos i nieść za sobą wiele negatywnych konsekwencji. O pomoc w rozwiązaniu problemu warto skierować się wówczas do zwierzęcych behawiorystów.

Studia na kierunku behawiorystyka zwierząt powstały z myślą o osobach zainteresowanych wyjaśnianiem przyczyn zwierzęcych zachowań oraz znajdywaniem sposobu na ich zwalczanie, co wpływa pozytywnie na polepszenie relacji człowieka z podopiecznym.

Studenci uczą się rozpoznawania, analizowania i wyjaśniania przyczyn niepożądanych zachowań zwierząt, poznają skuteczne metody ich zwalczania, a przede wszystkim uczą się tajników szkolenia pozytywnego, którego skuteczność jest bardzo wysoka.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku behawiorystyka zwierząt możemy podzielić na:

 

1. Typ

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Behawiorystykę zwierząt w Lublinie możesz realizować w ramach studiów pierwszego oraz drugiego stopnia. Jeżeli twoja przygoda z kształceniem wyższym ma się dopiero rozpocząć, przygotuj się na naukę od 3,5 roku do 4 lat, w zależności od trybu, na jaki się zdecydujesz. Absolwenci studiów pierwszego stopnia otrzymują tytuł inżyniera.

Studia magisterskie drugiego stopnia trwają zwykle od 1,5 roku do 2 lat, przy czym nauka niestacjonarna jest zazwyczaj dłuższa. Jeżeli zależy ci na zdobyciu wszechstronnych kompetencji, postaraj się o zrealizowanie obu cykli kształcenia.

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Proces edukacji na kierunku behawiorystyka zwierząt w Lublinie będzie skupiony głównie wokół wrodzonych i nabytych mechanizmów, determinujących zachowania zwierząt w odpowiedzi na określone bodźce i sytuacje.

Dzięki dogłębnemu zrozumieniu procesu kształtowania psychiki zwierzęcia, studenci nauczą się wdrażania konkretnych działań zmierzających do wyeliminowania problemów behawioralnych. Jako przyszły absolwent będziesz miał okazję uczestniczyć w wielu warsztatowych zajęciach praktycznych, które okażą się nieocenione w perspektywie dalszego rozwoju intelektualnego.

Ile trwają studia na kierunku behawiorystyka zwierząt w Lublinie?

Studia na kierunku behawiorystyka zwierząt trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Jaka praca po studiach na kierunku behawiorystyka zwierząt w Lublinie?

Behawiorystyka zwierząt jest kierunkiem wprost stworzonym dla miłośników obcowania ze zwierzętami, aspirujących do pracy nad kształtowaniem ich charakteru i pożądanych wzorców. Absolwenci tego kierunku mogą nawiązać współpracę z ośrodkami treningowymi dla psów lub koni, związać zawodową przyszłość z ogrodami zoologicznymi, schroniskami oraz fundacjami.

Ukończenie studiów na kierunku behawiorystyka zwierząt stwarza doskonałe zaplecze do rozwoju kariery freelancera. Możesz zostać trenerem posłuszeństwa oraz zwierzęcym psychologiem, którego usługi będą często zamawiane przez osoby niepotrafiące poradzić sobie z zachowaniami swoich czworonożnych przyjaciół.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku behawiorystyka zwierząt:

 • Schroniska,

 • Ogrody zoologiczne,

 • Szkoły posłuszeństwa dla psów,

 • Fundacje,

 • Własna działalność gospodarcza.

Gdzie studiować na kierunku behawiorystyka zwierząt w Lublinie?

Uczelnia, na której można studiować behawiorystykę zwierząt:

 • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek behawiorystyka zwierząt w Lublinie?

 

STUDIA W LUBLINIE - ważne informacje

kierunki studiów w Lublinie

studia w Lublinie

 

BEHAWIORYSTYKA ZWIERZĄT - ważne informacje

behawiorystyka zwierząt studia

studia biologiczne i przyrodnicze w Lublinie

studia biologiczne i przyrodnicze w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki biologiczne i przyrodnicze w Lublinie

Rozwiń

10 uczelni w Lublinie

Pierwsza szkoła wyższa w Lublinie powstała już w XVII wieku. Dziś Lublin jest kojarzony przez Polaków przede wszystkim dzięki uczelniom. Dwie najbardziej znane uczelnie to Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Katolicki uniwersytet Lubelski. Oprócz tego, akademicki Lublin to również Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Medyczny.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują lubelskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Lublinie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)