Biologia - Lublin

Biologia - Lublin

Biologia - Lublin

Studia w Lublinie

biologia

Odkryj kierunek biologia w Lublinie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Biologia studia Lublin 2021 | woj. lubelskie

Studia na kierunku Biologia w Lublinie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Biologia - Lublin

Zobacz, na jakich uczelniach w Lublinie jest kierunek biologia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Jednostka prowadząca

Biologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Jednostka prowadząca

Biologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku biologia

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek biologia w Lublinie?

W procesie rekrutacji na studia na kierunku biologia najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • biologia
 • chemia
 • fizyka i astronomia
 • geografia
 • informatyka
 • język obcy
 • matematyka
 • fizyka

 

Aby dostać się na jakiekolwiek kierunki studiów w Lublinie, należy przystąpić do konkursu świadectw maturalnych. Uzyskane na egzaminie wyniki mogą okazać się biletem wstępu do rozpoczęcia interesującej cię dziedziny kształcenia.

Jeżeli myślisz o rozpoczęciu biologii w Lublinie, zadbaj o odpowiednie przygotowanie z takich przedmiotów, jak na przykład: matematyka, język angielski, biologia, chemia oraz fizyka, gdyż najprawdopodobniej właśnie one wezmą udział w procesie rekrutacji.

Odwiedź stronę internetową wybranej uczelni w celu zgłębienia aktualnych postanowień, regulowanych przez regulamin uczelni. W ten sposób będziesz w pełni przygotowany do rozpoczęcia kształcenia kierunkowego.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Biologia w Lublinie - zasady rekrutacji

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

BIOLOGIA LUBLIN STUDIA I STOPNIA

BIOLOGIA LUBLIN STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

BIOLOGIA LUBLIN STUDIA STACJONARNE

BIOLOGIA LUBLIN STUDIA NIESTACJONARNE

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku biologia w Lublinie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIOLOGIA?

 

Różnorodność w obszarze organizmów żywych wzbudza zdumienie wielu ludzi, którzy w późniejszym czasie stają się naukowcami biorącymi udział w badaniu owej bioróżnorodności. Królestwa zwierząt, roślin, grzybów i bakterii są na tyle obszerne i ulegające dynamicznym zmianom, że wiele gatunków pozostaje nieznanych nawet w dzisiejszych czasach dynamicznego rozwoju niemal każdego dziedziny nauki. Studia biologiczne cieszą się dość dużą popularnością między innymi dlatego, że oferują możliwość uzyskania szerokiej wiedzy, która znajdzie zastosowanie zarówno w życiu zawodowym, jak i tym codziennym – w końcu jesteśmy nieodłącznym elementem przyrody, która dodatkowo otacza nas na każdym kroku. Lublin jest jednym z polskich miast, w których możesz podjąć kształcenie kierunkowe.

Ilu ludzi na świecie, tyle różnych charakterów, zainteresowań, uzdolnień i aspiracji na przyszłość. Wybór kształcenia o takiej specyfice, która będzie dopasowana do indywidualnych cech danej osoby, może okazać się gwarancją sukcesu zarówno na studiach, jak i w przyszłej pracy zawodowej. Interesujesz się biologią? Z zaciekawieniem obserwujesz otaczającą cię przyrodę, a negatywne zmiany związane z działalnością przemysłową człowieka nie są ci obojętne? Chciałbyś poznać wszystkie zawiłości nauk biologicznych, aby być bardziej świadomym własnego organizmu i innych istot żywych? Uczelnie w Lublinie wydają ci się najdogodniejszym miejscem zgłębiania kompetencji kierunkowych? Jeżeli tak, to studia na kierunku biologia są najprawdopodobniej wyborem skrojonym na miarę twoich potrzeb.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku biologia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku biologia w Lublinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Nikogo nie powinien dziwić fakt, że biologiczne studia w Lublinie są oparte o takie dziedziny nauki, jak właśnie: 

 • biologia
 • chemia
 • fizyka
 • matematyka

 

Zatem każdy ze studentów będzie miał okazję zmierzyć się z wymienionymi przedmiotami, aby zrozumieć podstawy pod rozwój bardziej specjalistycznych kompetencji. Podczas edukacji na biologii, poznasz od podszewki anatomię i fizjologię wszystkich organizmów żywych, dowiesz się w jaki sposób procesy biologiczne mogą być wykorzystywane przez człowieka na skalę przemysłową, zrozumiesz istotę zakażeń wirusowych i bakteryjnych, a ponadto zgłębisz esencję bioróżnorodności i zagrożeń czyhających na poszczególne królestwa organizmów.

Ile trwają studia na kierunku biologia w Lublinie?

Studia na kierunku Biologia w Lublinie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BIOLOGIA?

Biologia jest nauką na tyle wszechstronną, że każdy z absolwentów powinien bez trudu znaleźć idealną dla siebie ścieżkę rozwoju zawodowego. Osoby chcące przekazywać posiadaną wiedzę będą mogły zatrudnić się w placówkach oświatowych, takich jak

 • szkoły
 • świetlice środowiskowe
 • uczelnie wyższe

 

W celu kształcenia przyszłych pokoleń. Stacje epidemiologiczne, oczyszczalnie ścieków, kompostownie, przemysł spożywczy, gabinety weterynaryjne, laboratoria naukowe, ośrodki badawcze i wiele innych placówek będzie czekało na specjalistów z zakresu biologii.

Gdzie studiować na kierunku biologia w Lublinie?

Uczelnie na których można studiować kierunek biologia w Lublinie

 • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek biologia w Lublinie?

 

STUDIA W LUBLINIE - ważne informacje

kierunki studiów w Lublinie

studia w Lublinie

 

BIOLOGIA - ważne informacje

biologia studia

studia biologiczne i przyrodnicze w Lublinie

studia biologiczne i przyrodnicze w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki biologiczne i przyrodnicze w Lublinie

Rozwiń

10 uczelni w Lublinie

Pierwsza szkoła wyższa w Lublinie powstała już w XVII wieku. Dziś Lublin jest kojarzony przez Polaków przede wszystkim dzięki uczelniom. Dwie najbardziej znane uczelnie to Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Katolicki uniwersytet Lubelski. Oprócz tego, akademicki Lublin to również Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Medyczny.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują lubelskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Lublinie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

  

Komentarze (0)