Biokosmetologia - Lublin

Biokosmetologia - Lublin

Biokosmetologia - Lublin

Studia w Lublinie

biokosmetologia

Odkryj kierunek biokosmetologia w Lublinie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Biokosmetologia studia Lublin 2021 | woj. lubelskie

Studia na kierunku biokosmetologia to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym.

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Biokosmetologia - Lublin

Zobacz, na jakich uczelniach w Lublinie jest kierunek biokosmetologia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Jednostka prowadząca

Biokosmetologia stopień: (I), czas trwania: 4 lata • 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek biokosmetologia w Lublinie?

Każdy, kto marzy o rozpoczęciu studiów wyższych, powinien odpowiednio wcześnie przygotować się do procesu rekrutacji poprzez chociażby zaznajomienie się z wymaganiami rekrutacyjnymi. Zazwyczaj przedmioty maturalne, które odgrywają główną rolę podczas kwalifikacji kandydatów, są zbieżne ze specyfiką kształcenia.

Niezbędne informacje na temat rekrutacji oraz nauki na kierunku biokosmetologia w Lublinie znajdziesz na stronie internetowej uczelni.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Biokosmetologia w Lublinie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

BIOKOSMETOLOGIA LUBLIN STUDIA I STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

BIOKOSMETOLOGIA LUBLIN STUDIA STACJONARNE

BIOKOSMETOLOGIA LUBLIN STUDIA NIESTACJONARNE

Jak wyglądają studia na kierunku biokosmetologia w Lublinie?

Coraz więcej osób zwraca uwagę na wygląd zewnętrzny. Dbanie o siebie może być również podyktowane chęcią zadbania o samopoczucie psychiczne. Niezależnie od pobudek, wiele osób decyduje się na korzystanie z usług profesjonalistów. Dlatego zapotrzebowanie na biokosmetologów nie maleje.

Jeżeli zdecydujesz się na wybór tego kierunku kształcenia, zyskasz okazję do poznania podstaw nauk medycznych, biologicznych oraz chemicznych, a także pozyskania umiejętności ich praktycznego zastosowania. Nie bez znaczenia pozostaną również dziedziny społeczne, dzięki którym stworzenie dobrej atmosfery podczas pracy z klientami stanie się łatwiejsze.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku biokosmetologia możemy podzielić na:

 

1. Typ

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Biokosmetologię można realizować jedynie na studiach pierwszego stopnia. Studenci uczą się zazwyczaj od 3,5 roku do 4 lat, w zależności do trybu, na jaki się zdecydują, a następnie dostają dyplom z tytułem inżyniera.

Lubelskie uczelnie starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom przyszłych i aktualnych studentów, dlatego biokosmetologię możesz studiować zarówno stacjonarnie, jak i niestacjonarnie. Dostosuj wybór do swoich preferencji.

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Biokosmetologię z powodzeniem można nazwać kierunkiem interdyscyplinarnym, ponieważ umożliwia studentom zdobycie wiedzy i umiejętności z obszaru nauk chemicznych, biologicznych, biotechnologicznych oraz pokrewnych, które stają się fundamentem pod kształtowanie kompetencji nieocenionych w życiu zawodowym.

Studenci uczą się posługiwania specjalistycznym sprzętem laboratoryjnym, zgłębiają tajniki bezpiecznej pracy z odczynnikami chemicznymi, zyskują wiedzę na temat składników kosmetycznych i ich udowodnionego wpływu na ludzki organizm.

Idąc z duchem czasu, lubelska uczelnia, na której można realizować ten interesujący kierunek, dba o to, aby w programie kształcenia znalazły się przedmioty uświadamiające studentom istotę ekologicznych rozwiązań w kosmetologii i kosmetyce.

Ile trwają studia na kierunku biokosmetologia w Lublinie?

Studia na kierunku biokosmetologia trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia).

Jaka praca po studiach na kierunku biokosmetologia w Lublinie?

Gdyby stworzyć listę kierunków, które są obecnie „na czasie”, prawdopodobnie biokosmetologia uplasowałaby się bardzo wysoko. Wynika to nie tylko z zainteresowania coraz większej części społeczeństwa profesjonalnymi zabiegami kosmetologicznymi oraz jakością używanych produktów kosmetycznych, ale również interesującą specyfiką zawodu.

Absolwenci bez trudu rozpoczną bądź kontynuują karierę naukową w laboratoriach zajmujących się kontrolą i badaniem składników kosmetycznych, zatrudnią się w ośrodkach naukowo-rozwojowych lub podobnych instytucjach badawczych.

Jednostki związane z kontrolą wypuszczanych na rynek produktów kosmetycznych staną przed tobą otworem, a różnego rodzaju przedsiębiorstwa produkcyjne docenią posiadane przez ciebie kompetencje.

Wiele osób po ukończeniu biokosmetologii decyduje się na podjęcie pracy w ogromnych koncernach kosmetycznych, a najbardziej przedsiębiorczy postanawiają założyć własną działalność gospodarczą pod postacią na przykład innowacyjnej firmy kosmetycznej.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku biokosmetologia:

 • Laboratoria,

 • Ośrodki naukowo-rozwojowe,

 • Przedsiębiorstwa produkcyjne,

 • Instytucje badawcze,

 • Jednostki związane z kontrolą produktów kosmetycznych,

 • Koncerny kosmetyczne,

 • Własna działalność gospodarcza.

Gdzie studiować na kierunku biokosmetologia w Lublinie?

Uczelnia, na której można studiować biokosmetologię:

 • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek biokosmetologia w Lublinie?

 

STUDIA W LUBLINIE - ważne informacje

kierunki studiów w Lublinie

studia w Lublinie

 

BIOKOSMETOLOGIA - ważne informacje

biokosmetologia studia

studia biologiczne i przyrodnicze w Lublinie

studia biologiczne i przyrodnicze w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki biologiczne i przyrodnicze w Lublinie

Rozwiń

10 uczelni w Lublinie

Pierwsza szkoła wyższa w Lublinie powstała już w XVII wieku. Dziś Lublin jest kojarzony przez Polaków przede wszystkim dzięki uczelniom. Dwie najbardziej znane uczelnie to Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Katolicki uniwersytet Lubelski. Oprócz tego, akademicki Lublin to również Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Medyczny.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują lubelskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Lublinie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)