Powiedzieć, że historia sztuki jest kierunkiem stworzonym dla aspirujących humanistów, chcących sukcesywnie zgłębiać tajniki kultury i sztuki, to jak nie powiedzieć nic.
Ze względu na specyfikę kształcenia, idealni kandydaci powinni wykazywać predyspozycje do zgłębiania nauk humanistycznych i wyrażać zainteresowanie szeroko rozumianą historią oraz sztuką.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku historia sztuki możemy podzielić na:
1. Typ
2. Tryb:
Jeżeli twoja przygoda z kształceniem wyższym ma się dopiero wkrótce rozpocząć, wybierzesz studia pierwszego stopnia, które będą trwały trzy lata. Po terminowym ukończeniu sześciu semestrów otrzymasz dyplom z tytułem licencjata.
Absolwenci będą mogli kontynuować naukę na magisterskich studiach drugiego stopnia, które będą trwały dwa lata i umożliwią istotne poszerzenie posiadanych już kompetencji.
Lubelską historię sztuki możesz realizować w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że będziesz uczył się prawdopodobnie od poniedziałku do piątku. Taka organizacja kształcenia umożliwi ci sukcesywne pogłębianie wiedzy i zdobywanie umiejętności, a także konsultowanie ewentualnych wątpliwości z wykładowcami na bieżąco.
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Historia sztuki jest kierunkiem wprost stworzonym dla urodzonych humanistów, zainteresowanych zdobywaniem wiedzy na temat najistotniejszego dorobku kulturowego świata.
Podczas studiów poznasz dzieje sztuki począwszy od najodleglejszych czasów prehistorycznych aż do współczesności, będziesz wiedział w jaki sposób wykorzystywać wiedzę o sztuce w praktyce związanej z krytyką artystyczną.
Nauczysz się prowadzenia działań pomocniczych, zmierzających do identyfikowania dzieł sztuki, dokumentowania zabytków, upowszechniania sztuki oraz szerzenia świadomości społecznej na temat najważniejszych z punktu widzenia kultury dzieł sztuki.